• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1386/05/30
  • تاريخ :

چهارمین اجلاس مجمع عمومی مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم السلام

چهارمین كنفرانس مجمع جهانی اهل بیت

مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم السلام در اردیبهشت ماه 1369 با شرکت بیش از 300 نفر از فرهیختگان و اندیشمندان جهان تشیع در اولین کنفرانس جهانی پیروان اهل‌‌بیت علیهم السلام، پس از کسب موافقت مقام معظم رهبری با ایجاد مرکزی به نام مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم السلام به عنوان یک تشکل جهانی و غیر دولتی در جمهوری اسلامی ایران با نظارت مقام معظم رهبری اعلام موجودیت کرد.

 

چهارمین كنفرانس مجمع جهانی اهل بیت

ساختار مجمع جهانی بر سه رکن اساسی شکل گرفته است:

1- مجمع عمومی: متشکل از علما و شخصیت‌های دینی، فرهنگی و اجتماعی پیروان اهل‌بیت علیهم‌السلام می‌باشند که وظیفه اصلی آنان تعیین سیاست‌های کلی مجمع و ارایه خط مشی‌های متناسب و اعلام موضوع نسبت به مسایل و مشکلات جهان اسلام است.

 

چهارمین كنفرانس مجمع جهانی اهل بیت

2- شورای عالی: متشکل از نخبگان و شخصیت‌های برجسته جهان تشیع که از سوی مقام معظم رهبری منصوب می‌شوند و اصلی‌ترین وظیفه ایشان تصویب سیاست‌ها و برنامه‌های تفصیلی است.

3- دبیرکل: منصوب از سوی مقام رهبری که به عنوان عالی‌ترین مسئول اجرایی مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم السلام اجرای سیاست‌ها و برنامه‌ها را در معاونت‌های امور بین الملل، فرهنگی، اجرایی و اقتصادی پیگیری می‌کند.

 

چهارمین كنفرانس مجمع جهانی اهل بیت

اهداف مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم السلام

1- احیاء و گسترش فرهنگ و معارف اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله و حراست و دفاع از حریم قرآن مجید و سنت پیامبر اکرم و اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم السلام.

2- ایجاد و تقویت وحدت در میان پیروان اهل‌بیت علیهم السلام تحت زعامت و رهبری ولی فقیه در راستای تحکیم وحدت امت اسلامی برای مقابله با توطئه‌های گوناگون استکبار جهانی.

 

چهارمین كنفرانس مجمع جهانی اهل بیت

3- دفاع از کیان و حقوق مسلمین به خصوص پیروان اهل‌بیت علیهم السلام.

4- کمک به رشد، ارتقاء و اصلاح وضعیت فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی پیروان اهل‌بیت علیهم السلام.

بر اساس اساسنامه مجمع جهانی، هر چهار سال یکبار مجمع عمومی با حضور کلیه اعضا تشکیل می‌گردد و اینک با گذشت 15 سال، چهارمین اجلاس مجمع عمومی با حضور علما، اندیشمندان و بزرگان پیروان اهل‌بیت علیهم السلام از بیش از 100 کشور جهان برگزار می‌گردد.

 

چهارمین كنفرانس مجمع جهانی اهل بیت

البته در این دوره اجلاس مجمع عمومی، نشست مقدماتی همایش بین المللی امام سجاد علیه السلام نیز برگزار شد.

در این اجلاس سه روزه، نماینده‌های کشورهای اسلامی دعوت شده، سخنرانی نموده و در ضمن آن به بیان مشکلات پرداخته‌اند. که از آن جمله نماینده کشورهای لبنان، عراق، افغانستان، شبه قاره، کشورهای عربی، نماینده اروپا، نماینده آفریقا، آسیای میانه و قفقاز، حوزه آمریکا، جنوب شرق آسیا و غیره بوده‌اند.

 

چهارمین كنفرانس مجمع جهانی اهل بیت

شایان ذکر است که در این اجلاس سه روزه، میهمانان گرامی دیداری نیز با مقام معظم رهبری داشتند.

 

گزارش تصویری 1

گزارش تصویری 2

اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
UserName