• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1386/05/28
  • تاريخ :

درخواست مجدد «الیور استون» از احمدی نژاد

درخواست مجدد «الیور استون» از احمدی نژاد

میشله میكلسون به عنوان مدیر تبلیغاتی و برنامه‌های اولیور استون طی یك درخواست مجدد علاقه استون به تولید مستند درباره «محمود احمدی‌نژاد» را در راستای گفت‌وگوی دو ملت ایران و آمریكا اعلام كرده است.

به گزارش فارس، در دومین نشست ادواری هیئت اسلامی هنرمندان كه عصر پنجشنبه به منظور تحلیل وضعیت هنری و فرهنگی كشور برگزار شد، اعضای این هیئت ضمن تاكید بر لزوم ارتباط و تعامل مجموعه هیئت اسلامی هنرمندان و اعضای آن با خانه سینما، تجلیل از «سیدمحمد بهشتی» در جشن یازدهم، اقدامی علیه سینمای ایران عنوان شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، علیرضا سجادپور دبیر این هیئت نیز با اشاره به درخواست اولیور استون از دفتر رئیس جمهور مبنی بر ساخت فیلم مستند كه در جلسه قبلی این هیئت مطرح شده بود از بازتاب آن در رسانه‌های داخلی و خارجی اظهار تعجب كرد.

در ادامه یمینی از همكاران جواد شمقدری مشاور هنری رئیس جمهور اطلاعات دقیق‌تری در مورد این درخواست مطرح كرد.

یمینی گفت: خانم میشله میكولسون، به عنوان مدیر تبلیغاتی و برنامه‌های اولیور استون در 23 دی ماه 1385 تمایل او را برای ساخت فیلم مستندی از محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران به دفتر مشاور هنری رئیس جمهور اعلام كرد.

جواد شمقدری در پی این درخواست خواستار ارائه درخواست رسمی و كتبی از او برای بررسی موضوع شد به همین منظور استون درخواست خود را با پست الكترونیك ارسال كرد.

یمینی افزود: با رسمی شدن خبر و موضع‌گیری‌های داخلی و مصاحبه مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور اولیور استون اصل خبر را تكذیب كرد. چندی بعد میشله میكلسون درخواست مجددی را ارائه نمود و در نهایت علاقه استون به تولید این مستند در راستای گفت‌وگوی دو ملت ایران و آمریكا را اعلام كرد كه تاكنون این درخواست بی‌پاسخ مانده.

یمینی تصریح كرد: تحلیل ما این است كه با توجه به سابقه استون كه از اعضای اپوزیسیون در آمریكا است و تولید آثاری نظیر اسكندر، نشان وابستگی او به نظام حاكم در آمریكا است.

بنا بر این گزارش، در این جلسه، محسن علی‌اكبری (تهیه‌كننده سینما و از اعضای هیئت اسلامی هنرمندان) گفت:جشن یازدهم خانه سینما نزدیك است و ارتباط و تعامل مجموعه هیئت اسلامی هنرمندان و اعضای آن با خانه سینما در این مقطع باید به عنوان یك ضرورت مطرح شود.

وی از عدم ارائه برنامه جدی مستمر و تاثیرگذار گله كرد و گفت: اگر در دو سال باقی‌ مانده دولت نهم نتوانیم با حمایت‌های مادی و معنوی این هیئت 10 فیلم تاثیرگذار در عرصه سینمای ایران بسازیم فرصت مغتنمی را از دست داده‌ایم.

علیرضا سجادپور در سخنانی ضمن پاسخ به محسن علی اكبری گفت: خانه سینما به عنوان مجمعی صنفی كه همواره سیاسی و غیر صنفی عمل ‌كرده، مطرح بوده است و امیدوارم در دوران مدیریت رضا میركریمی بر این خانه و دبیری چهره‌ای چون پرویز پرستویی در جشن خانه سینما این خانه حقیقتا خانه آرامش صنوف باشد و انتظار می‌رود كه خانه سینما از سیاست‌زدگی پرهیز كند.

سجاد‌پور در ادامه، ضمن محكوم كردن تجلیل از سید محمد بهشتی گفت: ما از خانه سینما به جهت تصمیم به تجلیل و بزرگداشت سیدمحمد بهشتی انتقاد داریم چون این شخصیت بنیانگذار سینمایی است كه اكنون ما به‌شدت با آن مشكل داریم.

وی ادامه داد: سؤال من این است كه چرا از او در دوره 8 ساله پس از دوم خرداد و حتی قبل از آن كه قاعدتا به خاطر خدماتش می‌باید مورد تجلیل قرار می‌گرفت، قدردانی به عمل نیامد و چرا در این زمان بدون هیچ ارتباط شخصی در این دولت دوستان خانه سینما تصمیم به تجلیل از او گرفته‌اند؟

سجادپور تاكید كرد: این یك اشتباه محض و به ضرر سینما و سینماگران است.

در ادامه محمد نوری‌زاد،‌ عباس پویا (كارشناس رسانه‌ای)، رضا رسولی (عضو انجمن قلم) نیز به صحبت در مورد مشكلات صنفی خود پرداختند.

نادر طالب زاده، مسعود اطیابی، كامران ملكی ، رضا رسولی، حمید خاكبازان، محمد درمنش، جمال شورجه، سعید سهیلی، اسماعیل براری از حاضران این جلسه بودند.

پیش از این قرار بود‌ در این جلسه مهدی كلهر مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور حضور خواهد داشت اما به دلیل مسافرت در این نشست ادواری حضور نیافت.

 

UserName