• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • شنبه 1386/05/27
 • تاريخ :

اولین برد استقلال با تعویض های طلایی

شادی منیعی بعد از گل پیروزی

جمعه 1386/05/26

ورزشگاه: آزادى

استقلال تهران: ۳

گل ها: امیرحسین صادقى (۱۸)، آرش برهانى (۴۹) و میثم منیعى (۷۵)

استقلال اهواز: ۲

گل ها: روح الله بیگدلى (۲۱) و رضا طاهرى (۱+۴۵)

داور: محمود رفیعى

كمك ها: اسماعیل صفیرى و حسین كامرانى فر

اخطار: محمد نوازى، مهرداد پولادى، پژمان منتظرى و میثم منیعى (استقلال تهران)،

رضا جلالى ثابت، مهرزاد رضایى و افشین كمایى (استقلال اهواز)

تماشاگر: 60 هزار نفر

استقلال تهران: وحید طالب لو، امیرحسین صادقى، پیروز قربانى، محمد نوازى، میثم منیعى، سان جان (پژمان منتظرى ۴۶)، مهرداد پولادى، محسن یوسفى (اصغر نادعلى ۹۰)، مجتبى جبارى (امید رضا روانخواه ۴۶)، آرش برهانى و محسن بیاتى نیا

سرمربى: ناصر حجازى

استقلال اهواز: حمید بابایى، رضا جلالى ثابت، مجتبى شیرى، مهرزاد رضایى (حسین ماهینى ۵۰)، على حمودى، مصطفى حقى پور، داود حقى (افشین كمایى ۶۷)، سعید رمضانى، میلاد میداودى، رضا طاهرى (مجتبى ترشیز ۶۴) و روح الله بیگدلى

سرمربى: فیروز كریمى

استقلال تهران نیمه مربیان را برد

وقتی داور سوت آغاز دیدار دو آبی پوش را به صدا در آورد می شد حدس زد که بازی زیبایی از آب در خواهد آمد . در ابتدا بازیكنان استقلال با سرعتى نسبتاً خوب توپ را در زمین مى چرخاندند و تیم استقلال اهواز هم دقیقاً همین شیوه را براى شروع بازى در برنامه داشت. استقلال با خط هافبك سرعتى و تكنیكى اش حدود ۱۰ دقیقه بر بازى مسلط بود تا سرانجام استقلال اهواز در دقیقه ۱۱ صاحب یك ضربه ایستگاهى شد. شماره ۲ استقلال اهواز یعنى رضا جلالى ثابت پشت توپ ایستاد و از فاصله ۳۵ مترى با یك ضربه مستقیم 60 هزار تماشاگر تهرانى را شوكه كرد اما وحید طالب لو با یك واكنش توپ را دفع كرد و در برگشت هم پیش از آنكه روح الله بیگدلى دروازه را باز كند، خود طالب لو واكنش نشان داد تا دروازه استقلال بسته بماند.

در واقع این اولین زنگ خطر براى ناصرخان بود. بازى متعادل به پیش مى رفت و هافبك هاى هر ۲ تیم جنگجو و درگیر در میانه زمین حضور داشتند تا استقلال در دقیقه ۱۸ بازى صاحب یك ضربه ایستگاهى مشابه شد. محمد نوازى توپ را به محوطه جریمه ارسال كرد و توپ از سر همه گذشت تا امیرحسین صادقى با یك پرش بلند، دروازه را باز كند.

صحنه گل نخست استقلال تهران

با این گل یخ بازى شكست و استقلال اهواز فهمید كه دیگر مجال اداره كردن بازى نیست. هافبك هاى استقلال اهواز از این لحظه به بعد فوتبالى را كه از یك ماه و نیم قبل تمرین كرده بودند را شروع كردند؛ نتیجه این شد كه داود حقیقى، مصطفى حقى پور و از همه مهمتر سعید رمضانى میانه زمین را براى دقایقى به طور كامل در اختیار گرفتند و پس از چند رفت و برگشت، روى یك حمله توپ را به روح الله بیگدلى رساندند. بیگدلى از فاصله ۳۵ مترى دروازه شروع به حركت كرد. اول قربانى را دریبل زد، بعد نوازى و بعد امیرحسین صادقى و سرانجام وحید طالب لو.

او با یك ضربه چیپ توپ را از بالاى دست هاى وحید وارد دروازه استقلال كرد تا این بحث كه استقلال با این نفرات نمى تواند به صورت خطى دفاع كند، رنگ واقعیت بگیرد. بیگدلى در عمق، همه را دریبل زد و گل زد. بعد از این گل، هافبك هاى استقلال اهواز دوباره نبض بازى را دراختیار گرفتند و در مقابل مجتبى جبارى سعى در اداره بازى داشت اما عدم همكارى مناسب او و پولادى باعث شده بود تا همچنان تیم استقلال اهواز بر بازى مسلط باشد. اهوازى ها با همان شیوه كه بازى را در كنترل داشتند، تا پایان نیمه اول جلو آمدند تا سرانجام در دقیقه ۱+۴۵ با پاس عالى میلاد میداودى در عمق و فرار رضا طاهرى، آسیب پذیرى دفاع ۴ نفره خطى استقلال تهران بیشتر آشكار شود و رضا طاهرى در موقعیت تك به تك، طالب لو را دریبل كند و جشن و شادى به اردوى استقلال اهواز بیاید كه گل دوم را زده است تا با پیروزی به رختکن بروند .

نیمه اول تمام شد؛ حجازى و كریمى به رختكن رفتند. حجازى فهمیده بود كه مجتبى جبارى هنوز آن مجتبی جباری که هواداران انتظارشان را دارند نشده است و سان جان نیز  نمى تواند از پس هافبك هاى باهوش استقلال اهواز بربیایند به همین دلیل آنها را بیرون كشید و روانخواه و منتظرى را براى نیمه دوم به زمین فرستاد تا بلكه آنها بازى را در میانه زمین اداره كنند.

پیروزی استقلال در نیمه مربیان

۴ دقیقه پس از شروع بازى، استقلال تهران صاحب یك ضربه ایستگاهى شد و محمد نوازى پشت توپ ایستاد. سانتر نوازى داخل محوطه ۱۸ قدم با ضربه سر برهانى همراه شد؛ ورزشگاه آزادى كه بى صبرانه در انتظار گل بود، به یكباره منفجر شد و توپ دور از دست هاى حمیدرضا بابایى به گوشه دروازه رفت. با این گل دوباره شرایط مساوى شد. پس از این گل، هر ۲ تیم فهمیدند كه باید با احتیاط بیشترى بازى را دنبال كنند و در ادامه هر دوى آنها صاحب موقعیت هایى شدند اما فقط مى توانیم به شوت برهانى در دقیقه ۵۵ كه به تیر افقى دروازه استقلال اهواز برخورد كرد اشاره كنیم.

بازى معقول و معتدل پیش مى رفت تا فیروز كریمى براى استفاده از فضاى خالى پشت دفاع استقلال، مجتبى ترشیز را در دقیقه ۶۴ جانشین رضا طاهرى كرد.

تعویض هاى استقلال اهواز نتیجه بخش نبود چرا كه بازیكنان تعویضى استقلال اهواز در حد و اندازه هاى خود ظاهر نشدند اما استقلالى هاى تهران رفته رفته شكل بهترى به خود گرفتند و همان روند اول خود را سرعت بخشیدند تا سرانجام حركت میثم منیعى در عمق و مانور خوب او و شوت پاى چپ محكمى كه به سمت دروازه زد، كارساز واقع شد. شوت میثم پس از اصابت به كمر مدافع استقلال اهواز، تغییر جهت داد و به گوشه دروازه استقلال اهواز رفت. با این گل، ورزشگاه منفجر شد و آنها تا پایان بازى براى پیروزى بى قرارى مى كردند. استقلال ۳ امتیاز بازى اول را گرفت؛ در واقع ۳ امتیاز اول را ناصرخان بین ۲ نیمه با تعویض از فیروزخان ربود.

ناصر حجازی سرمربی استقلال اهواز

حجازی: هفته‌های آینده به مدعی اصلی  تبدیل می‌شویم

سرمربی تیم استقلال تهرا ن گفت: با هماهنگی بازیكنان، هفته‌های آینده به مدعی اصلی لیگ برتر تبدیل می‌شویم.

 ناصر حجازی پس از برتری 3بر 2 استقلال تهران مقابل استقلال اهواز در جمع خبرنگاران اظهار كرد: در مجموع بازی خوبی انجام دادیم. البته به دلیل تغییراتی كه در تیم صورت گرفته است، تا اندازه‌ای ناهماهنگ بودیم؛اما، ظرف دو سه هفته‌ی آینده با ادامه‌ی بازی‌های لیگ شرایط بهتر شده و از مدعیان خواهیم شد.

وی ادامه داد: تیم فیروز كریمی بسیار خوب فوتبال بازی می‌كرد. ‌آن‌ها هماهنگ حركت می‌كردند. به خوبی زمین را پوشش می‌دادند و بر روی ضد حملات خطرساز می‌شدند.

سرمربی استقلال تهران با اشاره به این كه مجتبی جباری و سان‌جان در حد ایده‌آل نبودند گفت: جباری مصدوم بود و با تیم هماهنگ نشده بود. وی دو سه هفته دیگر برای آشنایی با شرایط تیم كار دارد،‌ سان جان نیز برای نخستین بار در مقابل 60 هزار تماشاگر بازی می‌كرد و چون به زبان فارسی آشنا نبود، تا اندازی گیج شده بود. با این حال ورود روان‌خواه و منتظری شرایط را به نفع استقلال تغییر داد.

حجازی در پایان گفت: تصور می‌كنم تیم ما در این دیدار شایسته این پیروزی بود.

فیروز کریمی سرمربی استقلال اهواز

فیروز كریمی: شایسته شکست نبودیم

سرمربی تیم استقلال اهواز گفت: از دست دادن ناگهانی دو بازیكن در شكست امروز ما بسیار تاثیر گذار بود.

 فیروز كریمی پس از شكست 3بر 2 استقلال اهواز مقابل استقلال تهران در جمع خبرنگاران اظهار كرد: بازی امروز بسیار جذاب بود و به لحاظ فنی دارای بار مثبت بسیاری بود. دو تیم، فوتبال رو به جلو و روانی را به نمایش گذاشتند و به دلیل سطح بالای بازی، تاكتیك دو تیم در طول مسابقه چندین بار دست‌خوش تغییر شد.

فیروز كریمی در ادامه با انتقاد از بی‌نظمی در فدراسیون فوتبال گفت:‌ ما امروز صبح به طور ناگهانی مطلع شدیم كه دو بازیكن تیم‌مان به دلیل بحث مشكل قرار داد با شیرین فراز كرمانشاه نمی‌توانند امروز بازی كنند این در حالی است كه ما 43 روز با این بازیكنان تمرین كردیم و مدارك تمامی نفرات را نیز 17 مردادماه به فدراسیون تحویل داده بودیم؛ اما، صبح امروز این بازیكنان را از ما گرفتند.

كریمی افزود: علی میرشعفیان در دفاع چپ بازیكنی بود كه من حساب ویژ‌ه‌ای بر روی او باز كرده بودم؛ نمی‌خواهم بهانه بیاورم؛ اما، تصور می‌كنم فوتبال ما با این شرایط هیچ گاه درست نمی‌شود.

كریمی گفت: فوتبال ایران نیازمند یك رفرم اساسی است كه چون هاشمی سرپرست فدراسیون از عهده‌ی آن بر نمی‌آید، باید سازمان تربیت بدنی در این مورد عنایت ویژ‌ه‌ای به فوتبال داشته باشد.

سرمربی استقلال اهواز ادامه داد: امیدوارم فدراسیون فوتبال هر چه سریع‌تر رییس پیدا كند، چرا كه در این چند روز متوجه شدم در فوتبال ایران هیچ كس پاسخگوی سوالات نیست. ما از امروز صبح برای روشن شدن تكلیف دو بازیكنمان حتی به سراغ منزل مسوولان فدراسیون رفتیم؛ اما، به منزل هر كدام می‌رسیدیم می‌گفتند كه آن‌ها اسباب‌كشی كردند.

وی ادامه داد: تنها جرم دو بازیكن استقلال اهواز این بود كه از شیرین فراز طلبكار هستند، آن‌ها اكنون تنها دو فقره چك مطلق به یك آهن فروشی در اختیار دارند؛ در واقع بازیكنان ما به جای میل‌گرد، بتن شدند و نتوانستند امروز برای استقلال اهواز بازی كنند.

مطالب مرتبط :

 

 

 

 

 

UserName