• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1386/05/28
  • تاريخ :

بازی‌های استراتژی سال 2007

امسال سال بسیار پرباری برای طرفداران ژانر استراتژی بوده است با وجود دو شاهکار و غول در این سبک به نام‌های CC3 و Commander Supreme به نظر می‌رسد دیگر طرفداران چیزی لازم نداشته باشند. اما باید بگوییم هنوز عنوان‌های خوب تمام نشده‌اند. قبول ندارید؟ پس عنوان‌های زیر را در نظر بگیرید تا نظرتان عوض بشود.

 

Medieval ll: Total War Kingdoms

سری توتال وار آنقدر بازی‌های خوب و معروف دارد که دیگر احتیاج به معرفی نداشته باشد. این بار Kingdoms یک بسته مکمل برای Medieval ll: Total War  است که خیلی بیشتراز یک بسته مکمل معمولی قرار است به بازی اضافه کند. در بخش تک نفره، کمپین بریتانیا در زمان حمله وایکینگ‌ها معرفی می‌شود که از نظر تاریخی می‌تواند بسیار جذاب باشد. کمپین توتنیک در باره تاریخ آلمان و کمپین جنگ‌های صلیبی تاریخ این جنگ‌ها که بین مسیحیان و مسلمانان رخ داد را روایت می‌کنند. جنگ‌ها در لوکیشن‌های واقعی و با شرایطی همانند کتاب‌های تاریخ بازسازی شده‌اند و در هر کمپین می‌توانید هر طرف جنگ را که خواستید انتخاب کنید.

 

World in Conflict

شاید اغراق نباشد که بگوییم اصلاً همین بازی باعث شد که این مقاله به وجود بیاید. این بازی قرار است از خیلی لحاظ محدودیت‌های معمول بازی‌های استراتژی همزمان را بکشند: چه از لحاظ گرافیک چه از لحاظ طراحی واحدها. داستان در مورد نبردهای تخیلی بین روسیه و امریکا بر سر قدرت در یک جنگ جهانی بسیار وسیع است. روند بازی منحصر به فرد WIC به صورت گره‌ای است. در هر جنگ مجبور هستید با تصاحب کردن بخش‌های حساس نقشه دشمن، با سرعت دست به کار بشوید. به همین دلیل هر کدام از نبردهای بازی بسیار سریع رخ می‌دهند. حتماً چشم انتظار این بازی باشید.

نمایی از بازی Company of Heroes

Universe at War: Earth Assault

 این بازی اسم و رسم زیادی ندارد، اما مطمئنا سازنده‌هایش دارند! استودیویPetroglyph پس از تعطیل شدن Westwood توسط بسیاری از کارمندان سابق وست وود تاسیس شد؛ کسانی که روی شاهکار CC کار می‌کردند و بسیاری از استانداردهای استراتژی امروزه را تعریف کردند. بازی قبلی آنها یعنی  Star Wars: Empire at War نشان می‌دهد استودیوی پتروگلیف در ساخت بازی‌های استراتژی استاد است. داستان در مورد حمله وسیع موجودات فضایی به زمین و آخرین خطوط دفاعی ساکنین زمین است. تصاویر بازی واحدهای عجیب و غریبی را نشان می‌دهند!

 

Empire Earth lll

دو شماره اول امپایر آنقدر خوب بودند که طرفداران پر و پاقرصی داشته باشند.

اما ظاهراً قرار است. این بازی هم یا جای پای Age of Empires بگذارد و در شماره سوم، همه بازی را به کلی متحول کند. ایده اصلی بازی کماکان سرجایش هست و شما باید تمدن‌های مختلف را در طول تاریخ به سوی قدرت هدایت کنید.

اما قرار است بازی از نظر تعدد دستورها که از مشکلات شماره‌های قبلی بود، تغییر اساسی داشته باشد. گرافیک بازی هم به طور کلی زیر و رو شده و هر چه طرفداران از گرافیک پایین شماره دوم ناراضی بودند، این بار احتمالا بسیار خوشحال خواهند شد.

 

Company of Heroes: Opposing Fronts

حیف نیست که بهترین بازی استراتژی سال قبل هیچ بسته مکملی نداشته باشد؟ احتمالا سازنده‌های Company of Heroes هم همین عقیده را  داشته‌اند. در این بسته مکمل، دو گروه جدید شامل پیاده نظام دوم انگلیس و جوخه‌های پانزرالایت آلمان به جنگ اضافه خواهند شد.

همچنین کمپین جدید آزاد کردن Caen فرانسه برای متحدین و دفاع در برابر حمله هوایی معروف به Axis هم در بخش تکنفره وجود خواهد داشت از قراری که این بسته مکمل دیرگت ایکس 10 را پشتیبانی می‌کند، احتمالاً باید  انتظار تغییراتی گرافیکی زیادی هم داشته باشید.

 

منبع: کلیک

مطالب مرتبط:

بازی BASS

بازی Company of Heroes

دنیای متروک استالکر

بهترین بازی‌های ماجرایی تاریخ

آقای خروج اضطراری!

کپ کام و بازی سیاره گمشده!

بازی "سودوکو"

UserName