• تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1382/09/02
  • تاريخ :

معاون طرح و برنامه ریزی وزارت ارشاد:

تولید نرم افزارهای چند رسانه ای تا آخر امسال تحت حمایت دولت قرار می گیرد

آیین نامه قانون حمایت از نرم افزارهای چند رسانه ای، با مشاركت شورای عالی انفورماتیك وزارت ارشاد، دبیرخانه شورای اطلاع رسانی و وزارت دادگستری تدوین و آماده تقدیم به دولت است.

به گزارش خبرنگار ما" ابوالقاسم ایرجی" ، معاون طرح و برنامه ریزی و تحول اداری ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اعلام این خبر افزود: این آیین نامه در كمیسیون لوایح دولت، مراحل پایانی خود را می گذراند و آماده تقدیم به دولت است.

ایرجی اظهار كرد: بر اساس این آیین نامه، اشخاص حقیقی و حقوقی تولید كننده نرم فزار می توانند آثار تولیدی خود را به ثبت برسانند.

وی افزود: بر اساس این آیین نامه ، حقوق تهیه كننده نرم افزار، چه اشخاصی كه حقوق مادی دارند و در این خصوص سرمایه گذاری كرده اند و چه اشخاصی كه حقوق معنوی دارند و یا نویسنده نرم افزار هستند، مورد حمایت قرار می گیرند.

معاون طرح و برنامه ریزی و تحول اداری وزارت ارشاد، درباره نحوه اجرای این آیین نامه گفت: وقتی این طرح به مرحله اجرایی برسد، وزارت ارشاد ملزم به ثبت نرم افزارها خواهد بود و شورای عالی انفورماتیك نیز باید از آنها حمایت كند.

وی با اشاره به اینكه این طرح تا آخر امسال مراحل قانونی اش را طی خواهد كرد و سال آینده وزارت ارشاد باید آن را اجرا كند، گفت: وقتی اثری به نام یك شخص حقیقی یا حقوقی ثبت می شود كلیه حقوق مادی و معنوی آن اثر، متعلق به او خواهد بود و اثر تولید شده نیز از حمایت دولت و قوه قضاییه برخوردار می شود.

ایرجی با اشاره به این نكته كه این امر نوعی حمایت از حقوق پدید آورنده محسوب می شود افزود: متاسفانه تا كنون آیین نامه ای برای حمایت از پدید آوردندگان نرم افزارهای چند رسانه ای تهیه نشده بود و ما امیدواریم كه این طرح در آینده نزدیك به اجرا در آید.

UserName