• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • دوشنبه 1386/05/15
 • تاريخ :

اخباری کوتاه از سینمای ایران

تصویری از پوستر دهمین جشن بزرگ خانه سینمای ایران

 

اخراجی‌ها و پابرهنه در بهشت  در جشن خانه سینما شركت نمی‌كنند

اخراجی‌ها ساخته مسعود ده نمكی و پا برهنه در بهشت به كارگردانی بهرام توكلی در جشن خانه سینما شركت نمی‌كنند.

  

به گزارش تبیان به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی و هنری عصر انتظار ضمن اعلام خبر فوق افزود: با توجه به اعلام نظر شورای مركزی اتحادیه تهیه‌كنندگان و توزیع‌كنندگان فیلم سینمایی ایران، این موسسه تصمیم گرفت از حضور فیلم‌های اخراجی‌ها و پا برهنه در بهشت در جشن خانه سینما خودداری نمایند.

مدیریت موسسه عصر انتظار امیدوار است سینمای ملی بتواند به یمن حركت‌های جمعی در رسیدن به ارتقاء كیفیت و كمیت سینمای ایران دست یابد.

 

خانواده مخملباف، اعلام كرد: «به هیچ كدام از سایر اعضای خانواده مخملباف عنوان شهروندی فرانسه اهدا نشده است.» 

 

مهرداد ذوالنور، داماد خانواده مخملباف، درباره خبر تابعیت فرانسوی مخملباف‌ها توضیحاتی ارائه كرد. وی گفت: محسن مخملباف كه بعد از ساخت فیلم سفر قندهار - نشان هنری شوالیه را از طرف فرانسوی‌ها دریافت كرده بود حدود شش ماه پیش به جهت تقدیر از فعالیت‌های هنری وی - عنوان شهروند افتخاری و دائم فرانسه (پاسپورت فرانسوی) به او اهدا گردید. به گفته «ذوالنور»، محسن مخملباف در سه سال گذشته بیشتر از هر كجا در افغانستان و تاجیكستان و هند مشغول ساخت فیلم و نوشتن فیلمنامه بوده است و در همان جائی زندگی می كند كه فیلم می سازد و اكنون نیز در تاجیكستان مشغول كار بر روی سناریوی بعدی خانه فیلم مخملباف است . وی یادآور شد: به هیچ كدام از سایر اعضای خانواده مخملباف عنوان شهروندی فرانسه اهدا نشده است . من و همسرم، سمیرا مخملباف، در دو سال گذشته مشخصا در ایران زندگی كرده‌ایم و «مرضیه مشكینی» (همسر محسن مخملباف) و «حنا» نیز در ایران زندگی می كنند اما بیشتر بین تاجیكستان و افغانستان در سفر هستند .

«ذوالنور» ادامه داد: «میثم» نیز در انگلستان مشغول به تحصیل در دانشگاه است. بنابراین خانواده مخملباف فرانسوی نشده است و اعضای آن نیز تبعه فرانسه نمی‌باشند و در سه سال گذشته بیش از هركجا در افغانستان - تاجیكستان - هند وایران زندگی كرده اند.

 

ابقای محمود اربابی در مدیریت اداره نظارت و ارزشیابی: استعفای منسوب به آقای اربابی نمی‌بایست با موضوع مربوط به استعفای مدیریت عامل فارابی شبیه‌سازی می‌شد

تصویری از محمود اربابی

روابط عمومی معاونت سینمایی به‌طور رسمی اعلام كرد: با رد استعفای محمود اربابی توسط معاونت سینمایی، وی در سمت خود ابقا شد. سیداحد میكائیل‌زاده  اظهار داشت: «محمود اربابی» در سمت خود به عنوان رئیس اداره كل ارزشیابی و نظارت بر سینمای حرفه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابقا شده است. وی درباره منتفی شدن قطعی استعفای مذكور اظهار داشت:

با توجهات وزیر محترم به دغدغه‌ها و پاسخ التیام بخش ایشان به رنجش‌های جمعی مدیران سخت كوش وفداكار مجموعه معاونت امورسینمایی كه ناشی از تلقی‌های غیر منصفانه و فشارهای ناصواب به ظاهر دلسوزانه بوده است، در حال حاضر «محمود اربابی» چون گذشته به ایفای مسئولانه و مقتدرانه وظایفشان دراداره كل ارزشیابی و نظارت بر سینمای حرفه‌ای مشغول به كار هستند.

 وی تاكید كرد: در هفته‌های گذشته استعفای منسوب به آقای اربابی نمی‌بایست با موضوع مربوط به استعفای مدیریت عامل فارابی شبیه‌سازی می‌شد. محمود اربابی كه از آبان‌ماه 84 در این سمت مشغول به كار شده است، محمود اربابی 27 تیر 86 در یك گفت‌وگو «حفظ معاونت سینمایی از فشارهای غیرمنطقی موجود» را دلیل استعفای خود ذكر كرده و گفته بود:

 با توجه به شرایطی كه وجود دارد و تلاش‌هایی كه در 2 سال گذشته برای ارتقای فرهنگی و حفظ سینما انجام دادیم به‌نظر می‌آید هنوز نتوانسته‌ایم رضایت عده‌ای را برآورده كنیم. این مساله باعث فشار بر مجموعه معاونت سینمایی شده است.

 وی در گفت‌وگوی مذكور اعلام كرده بود استعفای خود را به جعفری‌جلوه ارائه داده و منتظر تصمیم جعفری‌جلوه است.

 

بیل‌بورد 140 متری و افتتاحیه 19 میلیون تومانی برای «نصف مال من، نصف مال تو»

تصویری از فیلم نصف مال من ، نصف مال تو

 تهیه‌كننده فیلم «نصف‌مال من نصف مال تو» گفت: با نمایش این فیلم، سینمای كودك بعد از مدت‌ها ركود رونق گرفته است و خانواده‌ها و فرزندانشان راهی سالن‌های سینما شده‌اند. علی سرتیپی گفت:

 این فیلم در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه بیش از 19 میلیون تومان فروخت و این درحالی است كه روز چهارشنبه سینماها درسئانس‌های محدودی باز بوده‌اند. وی گفت: استقبال كودكان و خانواده‌ها از این فیلم در جشنواره فیلم‌های كودكان و نوجوانان همدان، ما را به موفقیت این فیلم در ارتباط با مخاطب عمومی امیدوار كرد و حالا نمایش افتتاحیه فیلم، نشان می‌دهد كه فیلم دارای پتانسیل خوبی برای جذب مخاطب است. او تصریح كرد:

 افتتاحیه فیلم «نصف مال من،نصف مال تو» پس از «اخراجی‌ها» دومین افتتاحیه موفق یك فیلم در سال 86 بوده است.

این تهیه كننده با بیان اینكه تبلیغات گستردهای برای این فیلم صورت گرفته است اظهار داشت: ما قصد داشتیم كار جدیدی انجام بدهیم بنابراین در 20 پل عابر پیاده بیلبورد نصب كردیم. در میدان صنعت شهرك غرب هم بیلبوردی 140 متری زدیم كه بزرگ‌ترین بیلبورد ایران است و هزینه‌ی خیلی بالایی هم متقبل شدیم به طوری كه در ماه متری 160 هزار تومان اجاره‌ی آن را پرداخت می‌كنیم.

 برای تلویزیون هم پیگیر هستیم تا آنونس فیلم پخش بشود و با توجه به اینكه اسپانسری برای تبلیغات نداریم، در تلاش هستیم فیلم فروش خوبی داشته باشد.

وی با اظهار رضایت از ساخت این فیلم گفت: از كل كار راضی هستم و معتقدم فیلمی ساختیم كه سر و شكل مناسبی دارد.

«نصف مال من نصف مال تو» دومین ساخته بلند وحید نیكخواه آزاد در جشنواره فیلم‌های كودكان و نوجوانان همدان به عنوان كه فیلم برگزیده برگزیده شد.

این فیلم با بازی محمدرضا شریفی نیا، شقایق فراهانی، مریلا زارعی،فرهاد آییش،شهره لرستانی، ترلان پروانه و آلما اسكویی روایت مردی است كه پنهانی دو زن گرفته و بعد از بروز مشكلاتی تصمیم می‌گیرد این موضوع را فاش كند كه فرزندانش برای این كار او را یاری می‌كنند.

 

 

UserName