• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1386/05/15
  • تاريخ :

برپایی دو نمایشگاه در شهریور ماه

نمایشگاه جیتكس دبی

مجری غرفه ایران در نمایشگاه جیتكس (كامپیوتر و ارتباطات) دبی گفت: نمایشگاه امسال از تاریخ ‪ ۱۷‬تا ‪ ۲۱‬شهریورماه برگزار می‌شود.

مهرداد ذوالفقاریان افزود: امسال قرار است ‪ ۱۲‬تا ‪ ۱۶‬شركت ایرانی در این نمایشگاه حضور یابند.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی‌هایی در حال انجام است تا شركت‌های ایرانی با توانایی بهتری در این نمایشگاه حضور یابند و بر اساس تحقیقات سال گذشته در خصوص كشور امارات و بازار فناوری اطلاعات منطقه، محصولاتی كه تقاضای بیشتری برای آن وجود دارد، به شركت‌های ایرانی برای عرضه آن معرفی می‌شود.

وی بیان داشت: مجری این نمایشگاه به نیابت از طرف شركت‌هایی كه تمایل دارند محصولاتشان در این نمایشگاه ارایه شود، محصولات آنها را در جیتكس عرضه می‌كند. مجری غرفه ایران در نمایشگاه جیتكس دبی ادامه داد: شركت‌های علاقه‌مند برای عرضه محصولات خود در نمایشگاه ابتدا باید ثبت‌نام كنند و محصولات خود را به شركت مجری ‌غرفه ایران ارسال كنند كه سپس از بین این‌ محصولات، آنهایی كه تقاضای بیشتری در جیتكس دارند، انتخاب خواهند شد.

ذوالفقاریان بیان داشت: تقاضای دریافت فضای بیشتری برای برپایی غرفه كشورمان را در این نمایشگاه داشته‌ایم كه در صورت موافقت، از شركت‌های بیشتری برای حضور در نمایشگاه حمایت خواهیم كرد.

نمایشگاه جیتکس دبی

برگزاری جشنواره تسما

دبیر جشنواره تسما گفت: جشنواره تسما " تولید و ساماندهی محتوای الكترونیكی ایران " در نهایت به دو دستاورد جدی اعم از تعیین آمار و ارقام مشخص از تولید اطلاعات در بخش خصوصی و دولتی و همچنین سنجش آمادگی الكترونیكی ایران خواهد رسید.

حمید شهریاری، دبیر شورای عالی اطلاع رسانی و دبیر جشنواره تسما (تولید و ساماندهی محتوای الكترونیكی ایران) در گفت: جشنواره تسما درصدد است مدیران دولتی را برای حضور در فضای وب تشویق و ترغیب كند. البته در سال‌های اول این تشویق وجود خواهد داشت و در سال‌های آتی نوعی وظیفه تلقی خواهد شد.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود در سال‌های آتی با مطرح شدن موضوع جایزه ملی برای بخش دولتی، انگیزه ای برای فعالان حوزه ایجاد شده و در سال‌های آینده برای رقابت در این عرصه خود پیش قدم شوند.

وی ادامه داد: در این راستا درصددیم نهادهای دولتی كه در فضای وب به نوعی خدمات دولتی خود را به شهروندان( G to C ) و یا به سایر بخش‌های دولتی (G to G )ارائه می‌كنند را شناسایی كرده و از بهترین پایگاه دولتی ایران تقدیر كرده و جایزه ویژه ای به آنها اختصاص دهیم.

شهریاری تصریح كرد: اگر پارامترها و عناصر متعددی در انتخاب و گزینش پایگاه‌های دولتی شكل بگیرد، با ارزیابی این شاخص‌ها در سال های آینده موفق خواهیم شد، آمادگی ایران برای حضور در وب و رشد آن را بسنجیم. البته تهیه آماری از آمادگی الكترونیكی فراهم نمی‌شود، مگر اینكه بخش‌های دولتی فعال بصورت جدی در تهیه و آماده سازی آن دبیرخانه شورا را یاری برسانند.

دبیر جشنواره تسما خاطر نشان كرد: محتوای الكترونیكی دولتی الزما محتوایی نیست كه در اختیار مردم قرار گیرد، بلكه ایجاد پایگاه‌های اطلاعاتی كه قابلیت عرضه عمومی را به دلایل امنیتی برای همگان نداشته باشد نیز در جشنواره مطرح و مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

شهریاری تصریح كرد: در نهایت امیدواریم با تاسیس پایگاه اطلاع رسانی دولت، كلیه پایگاه‌های مرتبط در آن معرفی شده و اطلاعات مورد نیاز شهروندان در آن بازیابی شود.

وی در پایان گفت: در كنار جشنواره تسما با توجه به استقبال بخش‌های گوناگون خصوصی با هماهنگی اصناف و مجامع، نمایشگاهی از دستاوردها و جذابیت‌های فضای مجازی ایرانی عرضه خواهد شد.

 

منبع: ایرنا و خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط:

جیتکس؛ بزرگ ترین رویداد مخابراتی خاورمیانه

فناوری اطلاعات پس از فناوری هسته‌ای

گزارش تصویری نمایشگاه جیتكس 2006

نخستین جشنواره بازی های الكترونیكی

فروش نمایشگاه جیتكس دبی از مرز 22 میلیون دلار گذشت

حمایت از تولیدكنندگان بازی‌های رایانه‌ ای در جشنواره‌ تسما

UserName