• تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1386/05/09
  • تاريخ :

جاذبه های توریستی کهگیلویه و بویراحمد(1)

امامزاده بی بی حكیمه :

جاذبه های توریستی کهگیلویه و بویراحمد(1)

بقعه امامزاده بی بی حكیمه (س) –خواهر امام رضا(ع) در شهرستان گچساران به صورت طبیعی در دل كوه ودر حفره ای محفوظ احداث شده كه در طول سال وبخصوص در ایام نوروز زیارتگاه عده زیادی از سراسر ایران وحتی كشورهای حاشیه خلیج فارس است. در نزدیكی امامزاده چشمه آب گرمی وجود دارد كه زائرین از آن برای شفا استفاده می كنند. این بقعه متبركه در 100 كیلومتری جنوب غربی گچساران واقع گردیده ودارای جاده دسترسی آسفالته بوده وبهترین زمان زیارت وبازدید از این مكان زیارتی سیاحتی، از ابتدای پائیز تا پایان فروردین (به لحاظ شرایط اقلیمی وهوای گرم) می باشد.

آبشار یاسوج :

جاذبه های توریستی کهگیلویه و بویراحمد(1)

این آبشار كه ارتفاع آن تقریباً به طول 10 متر یكی از مهمترین جاذبه های طبیعی وتوریستی استان است كه همه ساله پذیرای مهمانان ومسافران زیادی از اقصی نقاط ایران اسلامی می باشد واز صفا وطراوت باغها وگلهای معطر اطراف آن وهمچنین آب وهوای طبیعی وسالم آن لذت می برند. در كنار این آبشار پارك جنگلی آبشار با امكانات اقامتی پذیرای میهمانان عزیز می باشد. آبشار یاسوج در فاصله 3 كیلومتری شمال شهر یاسوج واقع شده ودارای جاده دسترسی آسفاله بوده واز ابتدای نوروز تا اواخر مهر ماه فصل مناسبی جهت تفریح وپذیرایی گردشگران می باشد.

منطقه حفاظت شده دنا :

جاذبه های توریستی کهگیلویه و بویراحمد(1)

یكی از زیبا ترین عناصر طبیعی استان كهگیلویه وبویراحمد منطقه حفاظت شده دنا می باشد. كه دارای موزه ای بزرگ از تنوع گیاهان وجانوران وپدیده های طبیعی است. این منطقه كاملاً كوهستانی است .اختلاف ارتفاع در آن بالغ بر 3000 متر می باشد ودارای ذخایر آب فراوان وسرچشمه بسیاری از رودخانه های جنوب ایران است. علاوه برآن منطقه از نظر تنوع گونه های گیاهی ، خوراكی تزئینی بسیار غنی وبا اررزش می باشد. حیات وحش دنا در واقع سیمای تنوع جانوری زاگرس می باشد. انواع خرس، پلنگ وپرندگان ناب در این منطقه قرار دارند. بنا به دلایل اقلیمی وپدیده های با رز زمین شناحتی و اقلیمی مورد توجه پژوهشگران زیست شناسی وزمین شناسی است. این منطقه متصل به ضلع شمالی وغربی وشرقی باغ. شهر سی سخت بوده وجاده دسترسی آسفالته تا شروع منطقه وجود دارد وبهترین زمان بازدید درفصل بهار وتابستان است.

تنگ گنجه ای :

جاذبه های توریستی کهگیلویه و بویراحمد(1)

دارای جاده دسترسی آسفالته اصلی می باشد وفصول بهار وتابستان بهترین زمان استقبال از گردشگران عزیز در این مكان می باشد دردره ای میان كوههای سر به فلك كشیده وپوشیده از جنگلهای تنومند بلوط وچنار كه دره ای زیبا وسحر انگیز از خلقت بی انتهای پروردگار نقاشی كرده قرار گرفته است كه آواز خوش پرندگان همراه شرشر جریان رودخانه وهوای لطیف وخنك آرامش بخش روح انسان می باشد در این جاذبه های بسیار طبیعی كه اردوگاه تفریحی وامكانات اقامتی كوتاه مدت مهیا شده است در فصول بهار وتابستان جاذبه خاص خود را دارا بوده ودر فاصله 16 كیلومتری شمال شهر یاسوج در مسیر جاده یاسوج به سی سخت واقع شده است.

تنگ مهریان :

جاذبه های توریستی کهگیلویه و بویراحمد(1)

در وصف این جاذبه همین بس كه هزاران هزار چشم انداز طبیعی ودل انگیز در مقابل دیدگان رهگذران به رقص در آمده وبا نقشها ورنگهای گوناگون تصویری ماندگار از تابلوی زیبای طبیعت در ذهن نقش می بندد. در این تنكه كه امكانات اولیه اقامت موقت گردشگران مهیا شده در فاصله 8 كیلومتری شمال شرق شهر یاسوج در مسیر جاده یاسوج به اقلید واقع شده است.

 

منبع:

تبیان کهگیلویه و بویراحمد

 

 

 

مطالب مربوط به استان:

کوه های استان کهگیلویه وبویراحمد

جغرافیای طبیعی کهگیلویه و بویراحمد

جاذبه های توریستی کهگیلویه و بویراحمد(2)

صنایع دست بافت کهگیلویه نیازمند حمایت بیشتر است

UserName