• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1382/08/25
  • تاريخ :

آخرين اخبار از بازي ايران- كره

دكتر خبيري: راي نهايي 24 آذر اعلام مي شود

دكتر خبيري گفت: تصميم نهاييAFC در مورد اتفاقات حاشيه اي ديدار ايران- كره شمالي پس از بررسي در جلسه 16 آذر (7 دسامبر)، 24 آذرماه اعلام خواهد شد.

نماينده ايران در كنفدراسيون فوتبال آسيا كه هم اكنون در مقرAFC دركوالالامپور به سر مي برد درگفت و گوي اختصاصي با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با تشريح قوانينAFC در موارد اين چنيني، افزود: تمامي موارد كه در حاشيه اين ديدار اتفاق افتاده است با گزارشي كه نماينده وناظرAFC ارايه مي كند، طي جلساتي در كميته مسابقات و كميته انضباطيAFC ، بررسي خواهد شد و بر اساس مقررات و آيين نامه با دو تيم ايران و كره شمالي برخورد مي شود.

وي تصريح كرد: شرايط براي تيم كره شمالي سخت تر خواهد بود چرا كه بدون اجازه داور، ناظر و مسوولان برگزاري ديدار، زمين مسابقه را ترك كرده اند لذا در اين موردAFC با تيم كره شمالي برخورد خواهد كرد.

خبيري اضافه كرد: برخورد با تيم ايران بيشتر جنبه هاي محروميت از ميزباني است و جرايمي را نيز متوجه فدراسيون فوتبال ايران به علت عدم تفتيش بدني و كنترل جمعيت حاضر دراستاديوم خواهد كرد و البته فدراسيون فوتبال اخطارهاي در اين زمينه، كه قبلا نيز در دو مرود، اتفاق افتاده، دريافت خواهد كرد.

وي با ابراز تاسف از حركات ناشايست برخي از تماشاگران كشورمان در حاشيه ديدار با كره شمالي، اظهار داشت: مطمئنا فوتبال كشورمان براي ميزباني هاي آينده دچار مشكل خواهد شد و از امتياز ميزباني مسابقات در حد بالايAFC محروم مي شويم.

دكتر خبيري با اشاره به وجود آيين نامه اي در مورد برگزاري بدون تماشاگر ديدارهاي ملي، گفت: به علت نزديكي زمان ديدار دو تيم ايران ولبنان، تصميم گيري ها در مورد برخورد با ايران در جلسه اي اضطراريAFC بررسي مي شود.

نصيرزاده : گفت دايي قبول نيست

هوشنگ نصيرزاده گفت: تيم كشورمان با جريمه نقدي و حداقل( در دو بازي) محروميت از ميزباني و يا برگزاري مسابقه در زمين بدون تماشاگر، روبرو خواهد شد.

كارشناس داوري فوتبال و مسائل حقوقي ورزشي درگفت و گويي، با اشاره به داوري ديدار ايران و كره شمالي گفت: حضور داور اهل سوريه، كاملاً در ارسال گزارش به نفع تيم كشورمان خواهد بود و چنانچه داور ديدار از كشورهاي شرق آسيا مي بود، مشكلات زيادي را براي ما در پي داشت.

وي با تاكيد بر اهميت و تاثير گزارش داور ديدار، در تصميم گيريAFC افزود: اعتبار گزارش داوري بسيار بيشتر از ناظر است، لذا حضور داور بازي در داخل زمين و عدم ترك ميدان بازي حتي با وجود ترك زمين توسط كره شمالي، در فرهنگ داوري به مفهوم شرايط ادامه مسابقه مي باشد، بنابراين مي توان نتيجه گرفت، تيم كره شمالي بر خلاف مقررات (AFC) زمين بازي را ترك كرده اند.

نصير زاده با اشاره به ضعف مديريتي تيم كره شمالي تصريح كرد: به علت عم شناخت كافي مسوولان تيم كره از قوانين عرف بازي هاي بين المللي، مسوولان اين تيم در جريان مسابقه براي اينكه به تعداد كارت هاي نويد كيا مشكوك بودند، دست به اعتراض زدند، در حاليكه، اصولا اين اعتراض بايد به صورت مكتوب و بعد از پايان مسابقه به مالزي ارسال شود.

وي اضافه كرد: همين مديريت ضعيف تيم كره باعث شد، اين تيم با ترك زمين بازي، آثار و تبعات سختي را براي فوتبال كشورمان به جاي گذارد، البته به استناد پاراگراف 13 اصول برگزاري مسابقات، تنها كسي كه اجازه ترك مسابقه را دارد، شخص داور است و به همين دليل نيز ميهمان حق ندارد به اين باور برسد كه به تشخيص خود زمين مسابقه را ترك نمايد. نصيرزاده، گفت: همچنين به استناد ماده 69 آيين نامه انضباطي فيفا، تيمي كه زمين مسابقه را بدون توافق با داور، ترك نمايد و بازي را معلق نگه دارد حداقل ده هزار فرانك سوييس، جريمه نقدي مي شود و با نتيجه (صفر-3) بازنده خواهد بود، اما تيم ميزبان نيز به استناد ماده 68 آيين نامه انضباطي فيفا به دليل رفتار خشونت آميز تماشاگران و طرفدارانش ممكن است تا پنج هزار فرانك سوييس جريمه و حداقل از ميزباني دو بازي محروم شود، البته تصميم گيري در مورد شكل اين محروميت نيز بر عهدهAFC مي باشد.

وي در مورد تنها گل بازي توسط، علي دايي اظهار داشت: گلي كه علي دايي در اين ديدار به ثمر رساند، از آنجايي كه بازي نيمه تمام ماند، داراي اعتبار نيست و در جدول ركوردها به ثبت نمي رسد ولي تمام كارتهاي زردي كه داور مسابقه داده است به قوتش باقي است. نصيرزاده در پايان تاكيد كرد: آنچه كه باعث مانور رسانه هاي خارجي و راديوهاي بيگانه شده، قبل از اينكه اشتباه يك تماشاگر نوجوان باشد، رفتار ناصحيح مسوول تيم كره شمالي است.

UserName