• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1386/04/30
  • تاريخ :

قلعه‌نویی: مهاجمان ما كم دقت بودند

امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی ایران

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: موقعیت های فراوان ایران مقابل مالزی نشان دهنده‌ی بازی كاملاً هماهنگ و گروهی تیم ملی بود.

امیر قلعه نویی پس از پایان دیدار ایران و مالزی در جمع خبرنگاران اظهار كرد: بازی بسیار خوبی را انجام دادیم. اگر تمركز بیشتری در ضربات آخر داشتیم می‌توانستیم با گل‌های بسیار بیشتری حریف را شكست دهیم. به بازیكنانم خواهم گفت كه یك تیم همیشه در یك بازی این اندازه شانس گلزنی و موقعیت مناسب به دست نخواهد آورد. ما در این دیدار شانس‌های بسیار زیادی به دست آوردیم اما، نتوانستیم از همه‌ی آنها استفاده كنیم.

وی ادامه داد: مالزی برخلاف دو دیدار گذشته مقابل ما بازی بسیار خوبی را به نمایش گذاشت. آنها اگر همه‌ی بازیهای‌شان را این‌گونه با انگیزه بازی می‌كردند حداقل می‌توانستند در دو بازی گذشته‌ی خود دو امتیاز كسب كنند.آنها مقابل ما تمام انرژی و توان خود را استفاده كردند تا با گلهای كمتری شكست بخورند.

قلعه‌نویی در پاسخ به سوال خبرنگاری كه گفت شما باید ممنون ازبكستان باشید كه با شكست چین كار شما را برای اول شدن در گروه راحت كرد، گفت: گویا دوستان ما عادت كرده‌اند كه همیشه از خارجی‌ها تشكر كنند. چرا هیچ كس از ما تشكر نكرد كه ازبكستان را شكست دادیم.

وی درباره حریف آینده ایران گفت: تا زمانی كه فیلم بازیهای كره را به دقت آنالیز نكنیم نمی‌توانیم راجع به این بازی صحبت كنیم. درباره‌ی كره پس از تماشای فیلم بازیهای آنها صحبت خواهیم كرد. آنچه مهم است این است كه ما به عنوان تیم نخست به مرحله‌ی بعدی صعود كرده و خوشحالیم كه بازیهای خود را در مالزی برگزار خواهیم كرد.

صحنه ای از دیدار ایران - مالزی

سرمربی تیم ملی افزود: مقابل مالزی بازیكنان ما بازی بسیار خوبی را به نمایش گذاشتند. از آنها به خاطر این تلاش تشكر می‌كنم. ما در برابر مالزی همان اندازه موقعیت داشتیم كه در برابر ازبكستان به دست آوردیم. متأسفانه مهاجمان ما در زدن ضربات آخر كم دقت بودند.

وی درباره انتقاد یكی از خبرنگاران از ناهماهنگی تیم ملی گفت: چطور می‌گویید ما ناهماهنگ بودیم، در دقایق پنجم و هشتم بازی دو موقعیت تك به تك داشتیم. دو بار نیز توپ مهاجمان ما به تیر دروازه اثابت كرد. این موقعیتهای فراوان نشان دهنده هماهنگی و حركت خوب گروهی ما بود. قبول دارم كه در دو بازی گذشته آن هم در نیمه‌های اول ضعیف بازی كردیم اما، در این بازی از همان ابتدا پر قدرت ظاهر شدیم.

قلعه نوعی در پاسخ به پرسش خبرنگاری كه پرسید چرا ملی‌پوشان در طول بازی كم شوت می‌زنند، گفت: اگر به فیلمهای سه دیدار ما گذشته ما رجوع كنید خواهید دید كه بازیكنان ما در جریان بازی شوتهای زیادی را به سمت دروازه حریفان زده‌اند. در سه بازی اخیر نزدیك به 7 شوت از راه دور داشتیم كه آمار قابل قبولی است. از سوی دیگر باید این واقعیت را نیز پذیرفت كه بازیها بسیار فشرده و نزدیك است.

امیر قلعه‌نویی درباره‌ی عملكرد علی كریمی در دیدار برابر مالزی هم گفت: بازیكنان بزرگ همیشه با افت و خیزهایی روبرو هستند. خوشبختانه كریمی پس از آن كه در دیدار گذشته برابر چین تعویض شد در این بازی توانست عملكرد خوب و قابل قبولی داشته باشد.

 

UserName