• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 3683
 • شنبه 1386/4/30
 • تاريخ :

 

خشم مسلمانان از فتوای انهدام عتبات عالیات

 

عتبات عالیات

 صدور فتاوایی از سوی جمعی از مفتی‌های وهابی عربستان‌سعودی و كویت مبنی بر وجوب انهدام حرم امام حسین(ع)، حضرت عباس(ع) و حضرت زینب(ع)، خشم مسلمانان جهان را برانگیخته است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری "نهرین‌نت"، "عبدالرحمن البراك" مفتی اعظم عربستان سعودی، شیخ "ممدوح الحربی"، شیخ "ناصر العمر"، "عبدالله بن جبرین"، "سفر الحوالی" و حامد العلی" كه مهم‌ترین مفتیان وهابی به شمار می‌روند با صدور فتاوایی خواستار انهدام مراقد مطهره امامان شیعه(ع) شدند.

 

این فتاوا كه در پی استفتای جمعی از دانشجویان دانشگاه وهابی "محمد بن سعود" صادر شده است از مدتی پیش و پس از آغاز تعطیلات تابستانی حوزه‌های وهابیت و دومین حمله به بارگاه عسكریین(ع) در سامرا، در سطح گسترده‌ای توزیع و در آن از هر اقدامی برای محو آنچه آثار شرك به ویژه در كشور عراق و شهر كربلا خوانده شده، استقبال شده است.

در بخشی از این فتاوا كه از حرم امامان شیعه(ع) به عنوان بت‌هایی یاد كرده كه باید با خاك یكسان شود، آمده است: حسین از شرك شیعیان به دور است اما حرم او باید به عنوان اصلی‌ترین نماد شرك در عراق ویران شود.

كارمندان دانشگاه "محمد بن سعود" اعلام كردند: ده‌ها تن از دانشجویان به ویژه دانشجویان سال‌های بالا در دانشكده شریعت، به طور داوطلبانه در حركتی با عنوان "فرهنگ توحید ناب در میان امت و به ویژه عراق برای خلاص‌شدن از مراقد و قبور و پاكسازی كشورهای اسلامی از آنها"، اقدام به توزیع این فتاوا كرده‌اند.

بر اساس این گزارش، این دانشجویان با تشكیل كمیته‌های داوطلبانه در حال راه‌اندازی پایگاه‌های اینترنتی، دوره‌های تابستانه و جذب نیرو از كشورهای حاشیه خلیج فارس و دیگر كشورهای عربی هستند تا بدین‌وسیله حرم امام حسین(ع) و حرم حضرت ابوالفضل العباس(ع) را مانند حرم عسكریین(ع) به‌عنوان اهداف آینده "موحدان مجاهد" ویران كنند.

علاوه بر این، "سفر الحوالی" مفتی مشهور وهابی در پاسخ به استفتائی در این باره گفت: «علاوه بر كربلا، واجب است كه حرم زینب در دمشق و حرم "سید احمد البدوی" از نوادگان امام هادی[ع] در مصر نیز به عنوان بت‌هایی كه به جای خدای تبارك و تعالی مورد پرستش قرار می‌گیرند با خاك یكسان شوند.»

 

 

عتبات عالیات

دفتر "وعظ و ارشاد" دانشگاه وهابی "الامام بن سعود" كه از مهم‌ترین منابع تأمین تروریست در عراق و گروه تروریستی "فتح الاسلام" در اردوگاه "نهر البارد" لبنان به شمار می‌رود نیز طی روزهای اخیر اقدام به توزیع فتاوای "بن جبرین"، "الحوالی"، "البراك"، "الحربی" و دیگر مفتی‌های وهابی كرده است كه در آنها از عملیات‌های انجام‌شده علیه مراقد ائمه(ع)، امامزادگان و اولیا در عراق تمجید شده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی رسمی ریاست كل بررسی‌های علمی كه زیرمجموعه اداره صدور فتوای عربستان‌سعودی به شمار می‌رود نیز فتوایی از "بن‌باز" مفتی برجسته حكومت سعودی منتشر كرده كه مسلمانان را به انهدام ضریح امامان شیعه به عنوان بت‌ها و نمادهای شرك فرامی‌خواند.

این گزارش حاكی است نهادهای امنیتی دولت عراق طی چهار ماه اخیر اطلاعاتی با طبقه‌بندی "مورد اطمینان و با درجه تأیید بالا" دریافت كرده‌اند كه بیانگر عزم گروه‌های تكفیری برای اقدام تروریستی علیه حرم امام حسین(ع) در كربلاست.

نیروهای امنیتی عراق دو هفته پیش دو موشك از نوع "گراد" را كه آماده شلیك به مركز شهر كربلا بود در منطقه "الوند" در 25 كیلومتری این شهر كشف كردند كه این كشف به علاوه دیگر اطلاعات دریافتی حاكی از طرح‌های قطعی برای حمله به حرم امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) دارد.

در پی صدور این فتاوا، انجمن علمای دینی انگلیس با صدور بیانیه‌ای شدیداللحن، صدور فتاوای تكفیری از این دست را به شدت محكوم كرد.

نویسندگان این بیانیه تأكید كرده‌اند: تشویق مفتی‌های سعودی به انهدام حرم امام حسین(ع)، نه ‌تنها اعلام جنگ آشكار علیه شیعیان بلكه جنگی علیه همه مسلمانان است.

این انجمن از حكومت عربستان سعودی خواسته است تا در اقدامی سریع و فوری، ضمن اتخاذ موضعی روشن در قبال این فتاوا، آنها را بطور رسمی محكوم كرده و كسانی را كه در صدور،‌ تكثیر و تشكیل كمیته‌های داوطلبانه در دانشگاه‌ها برای عملی‌كردن این فتواها فعالیت دارند به محاكمه بكشد.

انجمن علمای دینی در ادامه افزوده است: دانشكده‌های شریعت در عربستان سعودی به ویژه دانشگاه "محمد بن سعود" كه دانشجویان و استادان آن همه اهل قبله به جز مؤمنان به مذهب تكفیری‌ها را كافر می‌پندارند مراكز خطری هستند كه در خون‌ریزی كشتار بی‌گناهان در عراق و پاكستان نیز دست دارند.

این بیانیه با هشدار نسبت به پیامدهای خطرناك این اقدام وخامت‌بار علیه شیعیان اهل بیت(ع) و مراقد مورد احترام مسلمانان، مسؤولیت نتایج شوم صدور این قبیل فتاوای گمراه‌كننده را به طور كامل بر عهده حكومت عربستان سعودی ذكر كرده است.

عتبات عالیات

 

این انجمن خاطرنشان كرده است: ما از فشاری كه این گروه‌های تندرو بر حكومت سعودی می‌آورند اطلاع داشتیم اما نمی‌دانستیم كه این گروه‌ها تا این حد هولناك می‌توانند با سیاست‌های ریاض بازی كنند.

انجمن علمای دینی ضمن هشدار به حكام ریاض برای پرهیز از بازی با آتش، تأكید كرده است كه اگر مراجع عظام تقلید تاكنون در برابر صدور چنین فتاوای خطرناكی سكوت كرده‌اند به این دلیل بوده كه منتظر واكنش و اقدام حكومت سعودی بوده‌اند اما این سكوت به جای اینكه باعث اقدام ریاض شود به تشدید موضع و بسیج صدها جوان ساده‌دل انجامیده كه حاضرند این فتاوا را به مرحله اجرا درآورند، اما حكومت عربستان باید بداند كه در صورت اجرای این فتاوا، جلوگیری از واكنش میلیون‌ها تن از پیروان اهل بیت(ع) در سراسر جهان علیه حكومت سعودی غیر ممكن خواهد بود.

در تحولی دیگر، صدها تن از شیعیان عراقی مقیم لندن، دیروز در تجمعی در برابر سفارت عربستان سعودی در لندن، با سر دادن شعارهای "لا اله الا الله، وهابی عدوالله"، بن لادن و بن جبرین، قاتل با پوشش دین" و "اسلام از شما علمای كفیری و لشگریان شیطان رجیم بیزار است" خشم خود را از صدور فتاوای مفتی‌های وهابی علیه مراقد ائمه اطهار(ع) اعلام كردند.

تجمع‌كنندگان كه در بین آنها ده‌ها زن و كودك نیز دیده می‌شد پس از پایان این تجمع دو ساعته كه در زیر باران شدید برگزار شد نامه اعتراض‌آمیزی را تسلیم سفارت عربستان‌سعودی در لندن كردند اما "محمد بن نواف بن عبدالعزیز" سفیر سعودی از پذیرش این نامه خودداری كرد.

یكی از برگزاركنندگان این تجمع در گفت‌وگو با "نهرین‌نت" تأكید كرد: این تجمع آغاز یك تحرك گسترده رسانه‌ای،‌ دیپلماتیك، اجتماعی و فرهنگی علیه علمای تكفیری سعودی است كه با فتاوای خود،‌ زمینه كشتار صدها هزار عراقی بی‌گناه و نیز انهدام مراقد مقدسه از جمله حرم عسكریین(ع) را فراهم كردند.

این افراد تأكید كردند" شنبه هفته آینده، با حضور هزاران تن از مسلمانان، تظاهراتی عظیم‌تر و گسترده‌تر در مقابل سفارت عربستان سعودی در لندن، واشنگتن، اسلو، آمستردام و دیگر پایتخت‌های جهان برگزار خواهد شد تا بدین ‌وسیله ضمن محكومیت صدور چنین فتاوایی، از حكومت عربستان و شخص "ملك عبدالله بن عبدالعزیز" خواسته شود تا مخالفت آشكار خود را با این فتاوا اعلام كرده و صادركنندگان آن را به بازپس‌گیری فتاوای خود و بازگرداندن مقلدان تروریست خود از عراق مجبور كند.

 

 

 

در دیدار امروز ترامپ و نتانیاهو چه خواهد گذشت؟

در دیدار امروز ترامپ و نتانیاهو چه خواهد...

در دیدار امروز ترامپ و نتانیاهو چه خواهد گذشت؟
احضار 20 نفر در پرونده فیش های نجومی

احضار 20 نفر در پرونده فیش های نجومی

احضار 20 نفر در پرونده فیش های نجومی
سفر نتانیاهو به باکو سرآغاز فتنه جدید در منطقه

سفر نتانیاهو به باکو سرآغاز فتنه جدید در...

سفر نتانیاهو به باکو سرآغاز فتنه جدید در منطقه
همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم

همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم

همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم
UserName