• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1386/04/26
  • تاريخ :

قلعه نویی: با تمام توان به میدان  می رویم

فردا حساس‌ترین بازی تیم ملی است

امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: به لحاظ حساسیت دیدار برابر مالزی حساس‌ترین بازی ما در مرحله‌ی گروهی خواهد بود.

امیر قلعه‌نویی در كنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی به خبرنگاران گفت: پیش از آنكه بخواهم درباره‌ی دیدار ایران برابر مالزی صحبت كنم می‌خواهم از "برونو متسو" سرمربی امارات كه تیمش بازی جوانمردانه‌ای را برابر قطر انجام داد، تشكر كنم. آنها با این كه می‌دانستند تیمشان حذف شده بازی جوانمردانه‌ای انجام دادند و قطر را از پیش رو برداشتند و این یكی از نكات مثبت جام ملت‌های آسیا در این دوره بود.

وی درباره‌ی دیدار برابر مالزی گفت: اعتقاد دارم باید به هر حریفی احترام بگذاریم، مالزی هم از این قاعده مستثنی نیست. در این بازی دو مساله برای ما حائز اهمیت است، پیش از بازی‌مان برابر مالزی بازی گروه چهارم انجام شده و ما می‌دانیم كه باید در مرحله‌ی بعد با چه حریفی روبرو شویم. دوم آن كه باید تلاش كنیم كه به عنوان تیم اول به مرحله‌ی بعد صعود كرده تا بتوانیم در مالزی بمانیم. نمی‌توان گفت كه مالزی چون در دو دیدار گذشته ده گل دریافت كرده تیم ضعیفی است. ما همان حساسیتی را كه برای دیدار با ازبكستان و چین قائل بودیم و چه بسا بیشتر برای دیدار با مالزی قائل هستیم و با تمام قوا به مصاف این تیم خواهیم رفت.

وی درباره‌ی انگیزه‌ی بازیكنان تیم ملی نیز گفت: از روزی كه تمرینات خود را آغاز كردیم برای تك تك لحظات تیم ملی برنامه داشتیم و برای بازی‌های مهم نیز بازیكنان ما انگیزه‌ی فراوانی دارند. همانطور كه گفتم حساسیت بالایی برای دیدار برابر مالزی قائل هستیم و اینگونه بازیكنان انگیزه‌ی زیادی برای بازی با مالزی دارند.

خبرنگاری پرسید چه برنامه‌ای برای سرگروه شدن در گروه سوم دارید كه وی پاسخ داد: هر تیمی كه مقابل ایران بازی می‌كند سعی می‌كند بازی دفاعی را انجام دهد، شاید مالزی هم از این شیوه استفاده كند. اما من در هر تیمی كه باشم شیوه‌ی بازی‌ام انجام بازی تهاجمی است و تفاوتی نمی‌كند كه حریف چه تیمی است. اعتقاد دارم كه مردم ایران بازی تهاجمی را دوست دارند و خوشحالم كه در دو بازی گذشته چهار گل مقابل دو حریف سرسخت‌مان به ثمر رساندیم. خوشبختانه نفراتی كه در اختیار داریم می‌توانند به راحتی با تغییرات تاكتیكی همسو شوند.

وی در پاسخ به این سوال كه با توجه به كنار گذاشته شدن مرتضی اسدی از لیست تیم ملی و اخراج امیر حسین صادقی از اردو چه جانشینی برای فریدون زندی دارید؟ گفت: پرسش شما دو جواب مختلف دارد. زندی در بوندسلیگا سابقه‌ی بازی در دفاع چپ را دارد و با این پست بیگانه نیست. او در دو بازی قبلی جزو بازیكنان خوب ما بوده و تمام وظایف را به نحو احسن انجام داده. درباره‌ی امیر حسین صادقی نیز باید بگویم كه او را تنبیه نكردیم بلكه به او استراحت دادیم. تنبیه یعنی این كه بازیكن چمدانش را ببندد و به تهران برگردد، ما به او استراحت دادیم و او از تیم اخراج نشده است.

قلعه‌نویی درباره‌ی شرایط تیم ملی در دور بعد و در پاسخ به این سوال كه دوست دارید با كدام یك از تیم‌های گروه چهارم برخورد كنید؟ گفت: ترجیح می‌دهیم كه در مالزی بمانیم چرا كه هم اكنون با شرایط آب و هوایی تطبیق پیدا كرده‌ایم. هم اكنون از اسكان‌مان نیز رضایت داریم. مردم ایران دوست دارند كه تیم كشورشان به عنوان تیم نخست به مرحله‌ی بعد صعود كند.

امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی

وی در پاسخ به سوالی درباره‌ی عملكرد داوران گفت: اعتقاد دارم با توجه به این كه صعود دو تیم ایران و عربستان به مرحله‌ی بعد قطعی شده بهتر از است كه از داوران این دو كشور در بازی‌های مستقیم استفاده نشود و بهتر بود این مساله در دیدار ایران برابر چین لحاظ می‌شد. با این حال اعتقاد دارم به غیر از صحنه‌ای كه داور می‌توانست برای ما پنالتی بگیرد قضاوت بازی ایران برابر چین خوب بود.

قلعه‌نویی در پاسخ به این سوال كه چه راهكاری برای حل نوسانات تیم ملی داشته‌اید؟ گفت: تاكنون دو سه مورد بحث را پیگیری كرده‌ایم، با چهار پنج بازیكن بزرگ و با سابقه‌ی تیم ملی جلسه داشته‌ایم، همچنین دو جلسه با سایر اعضای كادر فنی داشته‌ام، یك جلسه هم با دكتر روانشناس تیم. به یك سری از جمع‌بندی‌ها دست پیدا كرده‌ایم كه البته نمی‌توانم در مورد این جمع‌بندی‌ها صحبت كنم.

قلعه‌نویی درباره‌ی نتایج غیر قابل پیش بینی جام ملت‌های آسیا در این دوره گفت: فوتبال در آسیا پیشرفت خوبی داشته است و دیگر تیمی به عنوان زنگ تفریح وجود ندارد. مالدیو زمانی با هفده هجده گل برابر ما شكست می‌خورد اما، در آخرین بازی مقابل ما تنها سه گل خورد. ما اگر می‌خواهیم فاصله‌مان را با تیم‌های آسیایی حفظ كنیم باید امكانات‌مان را همسو كنیم.

قلعه‌نویی درباره‌ی استفاده از بازیكنان جوان در تركیب تیم ملی گفت: خوشحالم كه بازیكنانی داریم كه هر موقع لازم باشد می‌توانند به عنوان سربازانی فداكار تاكتیك‌ها را پیاده كنند. تیم ملی باید اینگونه هم باشد. اما چون تیم ملی در مرحله‌ی گذر است می‌توانیم در آینده بیشتر از این بازیكنان استفاده كنیم. با این حال در این یازده ماهی كه من در راس كادر فنی بوده‌ام از بازیكنان جوان نظیر كاظمیان،مبعلی و حسینی بیشتر استفاده شده است.

خبرنگاری درباره‌ی استفاده از علی كریمی به عنوان مهاجم در دیدارهای آینده پرسید كه قلعه‌نویی گفت: هر تغییری به دلیل ضعیف بازی كردن بازیكن نیست. بلكه زمانی كه در بازی با چین بازیكنی را تعویض كردیم قصد تغییر تاكتیك داشتیم، در فوتبال دنیا ساختار دفاعی و ساختار تهاجمی وجود دارد، همه بازیكنان باید دفاع كنند و همه باید در حمله شركت كنند، علی كریمی هم از این قاعده مستثنی نیست. همانطور كه جواد نكونام به عنوان هافبك دفاعی در دیدار برابر چین گلزنی كرد. كریمی خودش را در تمرینات با شرایط وفق داده و هم اكنون در وضعیت خوبی قرار دارد. همه‌ی بازیكنان باید در ساختار دفاع و حمله شركت كنند و دیگر اینگونه نیست كه یك بازیكن تنها در حملات شركت كند.

 

UserName