• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1382/08/24
  • تاريخ :

ياران تبيان

مؤسسه تبيان بنا به ويژگيهاي خود غالب مخاطبان خود را نسل نوجوان و جوان يافته است.

امسال و پيش از آغاز يازدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن كريم با تدبير مسئولين مؤسسه از كاربران سايت فراخواني بعمل آمد تا در صورت تمايل بتوانند بعنوان مسئولين غرفه تبيان در نمايشگاه حضور داشته باشند.

مؤسسه از اين تدبير دو هدف اصلي را پيگيري مي كرد:

الف) ارتباط گسترده تر با كاربران سايت به منظور شناسايي و بررسي توانمندي هاي  كاربران

ب) حضور كاربران يك سايت در غرفه براي بازديدكنندگان جذاب بود و آن را نشانه اي از فضاي دوستي و صميميت حاكم بين سايت و كاربرانش مي بينند.

اما در اولين قدم از اين مجموعه مصاحبه پاي صحبت سيد محمد افتخار نشستيم.

لطفاً خودتان را معرفي بفرماييد؟

سيد محمد افتخار، 18 سال سن دارم و از آذرماه سال 81 با سايت تبيان آشنا شده ام.

از نحوه  آغاز همكاريتان با مؤسسه تبيان صحبت كنيد؟

از طريق فرمي كه در صفحه اول سايت قرار داشت براي همكاري با سايت آگاهي پيدا كردم و دو هفته قبل از شروع نمايشگاه، فرم را پر كردم. از طرف تبيان با من تماس گرفته شد و مصاحبه اي انجام  شد كه پس از آن قرار شد در طول نمايشگاه با تبيان همكاري داشته باشم.

شما به عنوان يك كاربر كه با مؤسسه همكاري داريد در اين چند روزي كه از نمايشگاه مي گذرد ميزان استقبال و نحوه  برخورد بازديد كنندگان با سايت را چگونه ديديد؟

عموماً بازديدكنندگان با سايت از راههاي مختلف آشنا شده اند. اما در نهايت همه از وجود چنين سايتي ابراز خوشحالي مي كنند. اكثراً مي گويند چه خوب است كه چنين سايت جامع و كاملي در كشور ما وجود دارد. كساني كه تخصصي تر برخورد مي كنند استقبال بيشتري دارند. به خصوص مدرسه  اينترنتي و حوزه  علميه طرفداران زيادي دارند.

البته در اين بين با يك نفر ناراضي هم برخورد كردم كه از دير پاسخ دادن يكي از بخشهاي مشاوره گله داشت اما ما به او توضيح داديم كه اين قضيه مقطعي بوده است.

شما هنگامي كه خارج از مؤسسه بوديد و به عنوان يك كاربر از سايت استفاده مي كرديد، يك ذهنيتي از تبيان داشته ايد. حالا كه از نزديك در تبيان حضور داريد آن را چگونه مي بينيد و اين چه قدر به ذهنيت قبلي شما نزديك است؟

من فكر مي كردم افراد كارآمد و منظمي در آن حضور داشته باشند. به نظرم مي آمد كه زحمت زيادي براي اين سايت كشيده شده است. حتي در مدرسه، دوستانم هم چنين نظري داشتند. حالا كه وارد تبيان شده ام  مي بينم كه كاملاً با ذهنيت من سازگار است. به گونه اي كه حتي چيزي فراتر از توقع و ذهنيت گذشته من مي باشد.

نقاط قوت و ضعف تبيان را در چه چيزهايي مي بينيد؟

مهمترين نقطه قوت تبيان نظم است كه در همه جاي آن ديده مي شود. سؤالات روزانه و هفتگي و حتي سؤالات ويژه نظم خاصي دارند. پرسش و پاسخ مذهبي خيلي قوي عمل مي كند. مقالات آموزشي بسيار مناسبند و كلاً در زمينه اطلاعات عمومي خيلي خوب عمل شده است. محصولات تبيان براي همه اقشار مختلف طراحي و ارايه شده و جامعيت دارد. از سوي ديگر قاعدتاً نقاط ضعفي هم وجود دارد به طور مثال: بخش ورزشي دير به روز مي شود، صفحه  اصلي از نظر تعدّد لينكها شلوغ است و در سرعت اتصال به شبكه  اينترانت گاهي ضعف وجود دارد.

در زمينه  محصولات هم ضعفهايي وجود دارد. از جمله:

كم بودن محصولات جديد و تبليغات كم و ناچيز پيرامون محصولات تبيان.

با تبيان چگونه آشنا شديد؟

در مدرسه با تبيان آشنا شدم. يك روز از طرف روابط عمومي مؤسسه تبيان مسابقه اي در مدرسه  ما (هنرستان شهيد باهنر) برگزار شد كه من به يكي از سؤالات پاسخ دادم و جايزه گرفتم. در آنجا من و ساير بچه هاي مدرسه با تبيان آشنا شديم.

ارتباط شما با كاركنان تبيان چگونه است؟

هم رابطه كاري خوبي برقرار شده است و هم در عين حال رابطه  صميمانه اي شكل گرفته است. مسئوليتها كاملاً مشخص است و همان گونه كه هر يك از كاركنان تبيان مسئول يك بخشي است ما هم هر يك در غرفه  تبيان مسئوليت ويژه اي داريم و فكر مي كنم همه از اين فضا احساس رضايت مي كنند.

آينده  تبيان را چگونه پيش بيني مي كنيد؟

اگر خلاقيت لازم همان گونه كه هست ادامه يابد آينده روشني در انتظار سايت خواهد بود. من روزي را تصور مي كنم كهhome page همه  ايرانيها و حتي ساير مسلمانان جهان سايت تبيان باشد.

براي شما در تمامي اوقات آرزوي موفقيت مي كنيم.

من هم براي شما و سايت تبيان آرزوي موفقيت دارم.

UserName