• تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1386/04/07
  • تاريخ :

شهادت او در برابر مظلومیتش ناچیز است...

                              بهشتی در آئینه توصیف حضرت امام(ره)

شهید بهشتی

دست آمریکا از آستین این خائن‌ها بیرون آمد و یک همچو جنایتی به مسلمین وارد کردند و کسانی که جز به مصلحت مسلمین اندیشه نمی‌کردند از وکلای مجلس و از دولت وزرایی که بسیار اندیشمند بودند، وکلایی که اندیشمند بودند و از قوه قضاییه هم مثل آقای بهشتی که از اول شکل گرفتن جمهوری اسلامی مورد هدف بود.

شما شاهد بودید که تمام ارگان‌های اسلامی مورد هدف بود...

- این آقای بهشتی مسلمان، متعهد، این چه کرده بود که توی تاکسی می‌نشینی می‌بینی که دو نفر بهم می‌رسند، یک حرفش فحش به اوست. توی اجتماعات یک دسته مگر بر کی، طالقانی را تو کشتی، شما ببینید چه ظلمی به همچنین موجود فعالی که یک ملت بود برای ملت ما، با چه حیله‌هایی می‌‌خواستند او را بیرون کنند.

- یک جریانی بود که این روحانیون شاخص را پیش ملت رسوا کنند، با دروغ و حلیه آقای بهشتی رحمه‌الله علیه که یک نفر آدمی بود که مجاهد برای اسلام بود، به درد می‌‌خورد، فعال بود، دانشمند بود، مدبر بود، دیدید که در صحنه کشور چه فضاحت‌ها در آوردند، اشرار مردم را منحرف کردند، مردم یک وقت بیدار شدند که بهشتی‌ای در کار نبود.

- این پیشامد برای همه ملت ناگوار بود و یک اشخاصی که برای خدمت خودشان را حاضر کرده بودند و خدمتگزاران این کشور بودند، اشخاصی بودند که آنقدری که من از آنها می‌شناسم از ابرار بوده‌اند. از اشخاص متعهد بوده‌‌اند که در راس آنها مرحوم شهید بهشتی است. ایشان را من بیست سال بیشتر می‌شناختم. مراتب فضل ایشان و مراتب تفکر ایشان و مراتب تعبد ایشان بر من معلوم بود. و آنچه که من راجع به ایشان متأثر هستم شهادت ایشان در مقابل او ناچیز است و آن مظلومیت ایشان در این مخالفین انقلاب است. افرادی که بیشتر متعهدند، موثرتر در انقلابند، آنها را بیشتر مورد هدف قرار داده‌‌اند. ایشان مورد هدف اجانب و وابستگان به آنها در طول زندگی بود، تهمت‌های ناگوار به ایشان زدند. از آقای بهشتی می‌خواستند یک موجود ستمکار، دیکتاتور، معرفی کنند، در صورتی که من بیش از بیست سال ایشان را می‌شناختم و بر خلاف آنچه این بی‌انصاف‌ها در سرتاسر کشور تبلیغ کردند و مرگ بر بهشتی گفتند من او را یک فرد مجتهد، متدین، علاقمند به ملت، علاقمند به اسلام و به درد بخور برای جامعه خودمان می‌دانستم و شما گمان نکنید که این آقایان که وارد شده‌‌اند در این شغل‌های دولتی اینها یک اشخاصی بوده‌اند یا هستند که راهی برای استفاده جز این مقام ندارند. اینها هر کدام اشخاص متعهدی بودند که در پیش مردم مقام داشتند، در پیش روحانیت مقام بزرگ داشتند، و آن‌طور نبود که واخورده باشند که بخواهند بیایند اینجا انحصارطلب باشند. خدا انصاف بدهد به آنهایی که انحصارطلب بودند و می‌خواستند بهشتی و خامنه‌ای و رفسنجانی و امثال آنها را از صحنه خارج کنند.

- ملت عزیز، این کوردلان مدعی مجاهدت برای خلق، گروهی را از خلق گرفتند که از خدمتگزاران فعال و صدیق خلق بودند. گیرم که شما با شهید بهشتی که مظلوم زیست و مظلوم مرد و خار چشم دشمنان اسلام و خصوصاً شما بود دشمنی سرسختانه داشتید. با بیش از هفتاد نفر بی‌گناه که بسیاری‌شان از بهترین خدمتگراران خلق و مخالف سرسخت دشمنان کشور و ملت بودند چه دشمنی داشتید جز آنکه شما با اسم خلق از دشمنان خلق و راه صاف‌کنان چپاولگران شرق و غرب می‌باشید.

 

UserName