• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1386/04/05
  • تاريخ :

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی :

كارتهای سوخت تقلبی هیچگونه كارایی ندارد

 

سردار حسین ذوالفقاری

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی ضمن تكذیب خرید و فروش كارتهای سوخت در كشور گفت: كارتهایی كه خرید و فروش شده است، هیچگونه كارایی نداشته و عناصر سودجو از این طریق اقدام به كلاهبرداری كرده‌اند.

سردار حسین ذوالفقاری امروز در حاشیه حضور در مركز نظارت همگانی ناجا (197) افزود: گزارشات زیادی در جهت جعل كارت هوشمند سوخت به نیروی انتظامی ارسال شد كه ما جهت رسیدگی به این گزارشات از عناصر اطلاعاتی استفاده كردیم كه این افراد در پوشش‌های مختلف موضوع را بررسی كردند ولی چنین موضوعی به هیچ عنوان صحت نداشت.

وی ادامه داد: احتمال می دهیم كه عناصر سودجو با استفاده از كارتهای غیرقابل استفاده در صدد كلاهبرداری بوده اند زیرا جعل كارت هوشمند به این سادگی ها نیست.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینكه آیا مشكل خاصی در مورد سوخت‌گیری با كارت سوخت در یكی از استان های كشور وجود دارد یا خیر گفت: هیچگونه مشكلی در هیچ استانی در مورد استفاده از كارت سوخت وجود ندارد.

سردار ذوالفقاری با اشاره به كاهش میزان كشف سوخت قاچاق گفت: افزایش میزان مصرف هیچ ارتباطی به قاچاق سوخت ندارد و ما نیز اقدامات كنترلی خود را در مرزها افزایش می دهیم.

وی در مورد برخورد نیروی انتظامی با افرادی كه در منازل خود اقدام به ذخیره سازی سوخت می كنند، گفت: اینكه شخصی اقدام به ذخیره سازی سوخت كند قانونی برای برخورد جدی ندارد و نیروی انتظامی فقط با كسانی كه اقدام به «دپو» سوخت می كنند برخورد می كند ولی اینكه شخصی را كه با پیت 20 لیتری در حال حمل بنزین است دستگیر كنیم در دستور كار نیست.

سردار حسین ذوالفقاری

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی در ادامه با اشاره به اقدامات ناجا در اجرای طرح امنیت اجتماعی گفت: در بحث برخورد با بدپوششی از ابتدای طرح تاكنون در كشور به 527 هزار و 255 نفر تذكر داده و 20هزار و 363 نفر پس از انتقال به مقر پلیس با اخذ تعهد آزاد شدند.

ذوالفقاری گفت: 2هزار و 265 نفر از افراد بدپوشش نیز در اجرای طرح تاكنون به مرجع قضایی معرفی شده اند.

جانشین فرماندهی ناجا ادامه داد: در جهت برخورد با مزاحمت با نوامیس مردم نیز 91هزار و 535 تذكر داده شده و 6هزار و 204 هزار نفر نیز دستگیر شدند كه در این راستا 148 هزار موتورسیكلت و 15هزار خودرو توقیف شد.

وی با بیان اینكه 2هزار و 936 اراذل و اوباش در سطح كشور و در اجرای طرح امنیت اجتماعی دستگیر شده اند گفت: مأموریت‌های پلیس در این حوزه دائمی است و پرونده‌های اراذل و اوباش دستگیری شده نیز در دادسراها مراحل نهایی خود را طی كرده و به زودی كیفرخواست در این مورد صادر می‌شود.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی در پاسخ به پرسش مبنی بر فوت تعدادی از اراذل و اوباش دستگیر شده در بازداشتگاه‌های پلیس گفت: این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد و كذب است.

سردار ذوالفقاری در پاسخ به پرسش مبنی بر زخمی شدن ریگی كه یكی از عناصر تروریستی شرق كشور است، گفت: اخبار دقیقی در این رابطه نداریم لذا به همین دلیل نمی توانیم زخمی شدن ریگی را تأیید كنم.

سردار حسین ذوالفقاری

وی با اشاره به كاهش 12 درصدی جرایم طی 2 ماهه گذشته در كشور گفت: طی این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل سرقت مسلحانه 15 درصد، آدم ربایی 36 درصد، شرارت 24 درصد و قتل 16 درصد كاهش داشته است.

وی ادامه داد:‌در مورد جرایم خرد طی 2 ماهه اخیر با افزایش مواجه بوده‌ایم.

جانشین فرماندهی ناجا گفت: در مورد مبارزه با مواد مخدر نیز طی 2 ماهه گذشته 59 درصد افزایش كشف داشتیم.

ذوالفقاری گفت: طی 2 ماهه اخیر 57 درصد افزایش كشف سلاح، 77 درصد افزایش پلمپ صنوف متخلف و 114 درصد افزایش كشف فیلمها و سی دی های مبتذل داشتیم و در مورد مشروبات الكی و قاچاق سوخت نیز با كاهش كشف مواجه شده ایم.

وی ادامه داد: به دلیل توجه به مرزهای كشور و كاهش آلودگی در خارج از مرز ، میزان قاچاق مشروبات الكی به كشور كاهش یافته است.

 

روابط عمومی موسسه تبیان

 

 

 

UserName