• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • دوشنبه 1386/04/04
 • تاريخ :

خورشید ایران از غرب آسیا طلوع کرد

تیم ملی ایران برای سومین بار قهرمان رقابتهای غرب آسیا شد

یكشنبه 3 تیر 1386

ورزشگاه: ملك عبدالله

فینال مسابقات غرب آسیا

ایران 2

حسین بادامكى (9) ، هاشم بیگ  زاده (20)

عراق یك

صالح السدوان (87 پنالتى)

اخراج: ایمان مبعلى (60) و حمید ملک احمدی یكی از مربیان تیم ایران

اخطار: هاشم بیگ زاده، مهدى رجب زاده، احمد آل نعمه، شیث رضایى، حسین بادامكى، فرزاد آشوبى، حسن رودباریان (ایران)، یونس محمود (عراق)

ستاره میدان: حسن رودباریان

حسن رودباریان کاپیتان و ستاره ی تیم ملی ایران ب جام قهرمانی را دریافت می کند

ایران: حسن رودباریان، سیدجلال حسینى، شیث رضایى، مجتبى شیرى، احمد آل نعمه، ایمان مبعلى، هاشم بیگ  زاده، كیانوش رحمتى، فرزاد آشوبى (سپهر حیدرى 82)، حسین بادامكى (میثم بائو 76)، مهدى رجب زاده (میلاد میداودى 95)

عراق: نورى صبرى، خلدون ابراهیم، محمد حسن (صالح السدوان 62)، نشأت اكرم، احمد على، محمد ناصر (كرار جاسم 72)، یونس محمود، هیثم كاظم، باسم عباس، حامد على، حسن طاهر (هوار ملامحمد 57)

 تیم »ب« ایران سومین جام قهرمانى را در مسابقات غرب آسیا به دست آورد.

 دیروز در دیدار تكرارى ایران - عراق تیم ایران توانست در چهارمین دوره به سومین جام قهرمانى این رقابت ها دست پیدا كند در فینالى كه مى توان گفت یكى از زیباترین دیدارهاى آسیا بود هر دو تیم بازى تاكتیكى، زیبا و سرعتى را به نمایش گذاشتند و در پایان این ایران بود كه با 2 گل نیمه اول قهرمان شد.

 مدافعان ایران در دقایق پایانی دچار زحمت فراوانی شدند

تیم «ب» در چهارمین دیدار خود به اوج هماهنگى رسیده بود. پرویز مظلومى توانسته بود تركیب ایده آل خود را در طول مسابقات به دست آورد و مقابل تیم اصلى عراق تیم اش را با آمادگى كامل به میدان بفرستد.

در مقابل، عراق هم پس از پیروزى مقتدرانه مقابل سوریه نشان داده بود نسبت به بازى اول به هماهنگى بهترى دست یافته است. بازى در شرایطى متعادل شروع شد. هر دو تیم بیشتر قصد داشتند كه از همان ابتدا توپ و میدان را به دست گیرند اما این ایران بود كه خیلى زود بازى را به دست گرفت و در دقیقه 9 روى حرکت جالب توجه رجب زاده چرخش و پاس او ، بادامكى توپ را به طاق دروازه عراق دوخت.

 بعد از گل، عراقى ها به دنبال جبران بودند اما شیث رضایى 11 دقیقه بعد از گل اول با یك پاس خوب بیگ زاده را صاحب توپ كرد تا مدافعان عراق غافلگیر شده و بیگ زاده نیز با یك ضربه زیبا و اشتباه نورى صبرى دومین گل ایران را به ثمر برساند. بازى بعد از گل دوم بیشتر در میانه میدان جریان داشت.

سرانجام نیمه اول به نفع تیم «ب» به پایان رسید.

 مبعلی در این بازی از داور کارت قرمز گرفت

در نیمه دوم ایران شروع توفانى داشت. چند موقعیت خطرناك روى دروازه حریف حاصل دقایق ابتدایى نیمه دوم بود كه هیچ یك به گل تبدیل نشد. عراقى ها به تدریج خود را در زمین پیدا كردند و جلو كشیدند. یونس محمود نتوانست دقیقه 55  در مصاف تك به تك رودباریان را شكست دهد اما اخراج ایمان مبعلى در دقیقه 60  باعث شد تا كفه ترازو به نفع عراق سنگین شود. هرچند در ابتدا تیم 10  نفره ایران روى ضدحملات خطرناك ظاهر مى شد اما این حریف ما بود كه با تكیه بر نفر اضافه خود بازى را به جریان مى انداخت. هرچه به دقایق پایانى نزدیك مى شدیم عراقى ها فشار خود را به دروازه ایران بیشتر مى كردند و تنها درخشش رودباریان مانع گلزنى آنها بود. در دقیقه 87  توپ ارسالى جاسم كرار به دست آل نعمه خورد و داور نقطه پنالتى را نشان داد تا السدوان یكى از گل ها را جبران كند. بعد از گل فشار عراقى ها دوچندان شد اما باز هم رودباریان با عكس العمل هاى فوق العاده خود اجازه باز شدن دروازه را نداد تا بعد از 5 دقیقه وقت تلف شده ایران جشن قهرمانى بگیرد.

تیم ملی ایران برای سومین بار قهرمان رقابتهای غرب آسیا شد

روزنامه الدستور اردن امروز با انتشار خبر قهرمانی ایران نوشت: خورشید ایران از غرب آسیا طلوع کرد.

 

تمجید خبرگزاری فرانسه از فوتبال ایران

 

تیم ملی ایران برای سومین بار قهرمان رقابتهای غرب آسیا شد

بخش عربی خبرگزاری فرانسه در تحلیلی پس از قهرمانی تیم فوتبال ب ایران در رقابتهای غرب آسیا ، نوشت : فوتبال ایران ثابت كرد كه دارای ریشه عمیقی از مواهب وخلاقیت هاست .

فرانس پرس در گزارش خود افزوده است: تیم ملی ایران به رغم در اختیار نداشتن بازیكنان نامی چون مهدوی كیا ، علی كریمی ، وحید هاشمیان و رحمان رضایی و با در اختیار داشتن بازیكنان جوان و جویای نام خود چهارمین جام قهرمانی بازیهای غرب آسیا را در امان پایتخت اردن كسب كند.

این خبرگزاری با تمجید از بازی یاران جوان تیم ملی ب كشورمان، در گزارش خود افزوده است : بی شك آینده درخشانی در انتظار این نسل است و چه بسا بازیكنان بزرگی از همین تیم به جهان معرفی شوند. با دو گل زود هنگامی كه تیم ایران در نیمه نخست وارد دروازه عراق كرد ، ابتكار عمل را از در دست این تیم گرفت و بر بازی مسلط شد.

 

مطالب مرتبط :

ویدئوی گلهای بازی ایران - عراق

 

UserName