• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1390/12/22 ساعت 10:30
  • تاريخ :

اسباب‌كشی منازل در تعطیلات با مجوز کتبی


از 27 اسفندماه 300 پایگاه نوروزی پلیس در 300 محله مستقر خواهند کرد این ایستگاه‌ها در راستای ارتقاء طرح امنیت محله‌محور ایجاد شده و تا 15 فروردین برای ایجاد امنیت در محلات مستقر خواهند شد.

سیر تاریخی ماشین های پلیس ایران

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با توجه به برنامه های پایان سال پلیس اظهار داشت ماموران پلیس تهران در ایام عید در آماده‌باش صد درصدی خواهند بود، و طبق سنوات گذشته اسباب‌كشی منازل در تعطیلات ممنوع خواهد بود و افرادی كه در این مدت قصد اسباب‌كشی دارند باید نسبت به اخذ مجوز كتبی از كلانتری محل اقدام كنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز بیان کرد با توجه به هماهنگی‌‌های انجام شده در مرجع قضایی، افراد دستگیرشده كه باعث ناهنجاری در روزهای آخرسال خواهند شد و خلاف قانون مرتكب عمل می‌شوند تا بعد از 13 فروردین در اختیار پلیس و قوه قضاییه قرار دارند.

ساجدی‌نیا همچنین در مورد برنامه‌های پلیس پایتخت در سال آینده گفت: ارتقای امنیت محله‌محور در اولویت برنامه‌های پلیس در سال آینده است.

وی همچنین با بیان اینكه در آستانه سال جدید و افزایش حضور مردم در معابر برای خرید شب عید جرایمی از قبیل كیف‌قاپی و جیب‌بری در دستور كار پلیس قرار دارد، به مردم توصیه كرد از حمل پول زیاد خودداری كرده البته باید مدنظر داشته باشد كه سارقان در كنترل پلیس هستند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در ادامه با بیان اینكه آتش‌نشانان در چهارشنبه آخرسال در 50 نقطه حساس در كنار ماموران پلیس خواهند بود، گفت: با حضور آتش‌نشانان در كنار ماموران پلیس آنان در بحث اطفای حریق فعالیت خواهند كرد

ساجدی‌نیا در ادامه گفت: بیش از 17 میلیون عدد موادمحترقه از متخلفان كشف و ضبط شده است.

وی با اعلام این خبر كه جرایم جنایی در سال 90 روند روبه كاهشی داشته است، گفت: در طول دوسال گذشته موردی كه منجر به فوت یا كشته‌شدن فرد ربوده شده باشد، نداشتیم.

فرمانده انتظامی تهران همچنین در مورد هماهنگی‌های انجام شده با سازمان آتش‌نشانی به برگزاری یك نشست مشترك میان پلیس و تهران و آتش‌نشانی اشاره كرد و گفت: این نشست در راستای ارتقای همكاری‌های مشترك میان این دو سازمان ارائه كننده خدمات بوده است.

وی با بیان اینكه در این نشست مقرر شد كه در حریق‌های بزرگ پلیس برای جلوگیری از ازدحام مردم و پیشگیری از رخدادهای بعدی در كنار آتش‌نشانان قرار گیرد، گفت: در این مورد صحبت‌هایی درباره استفاده آتش‌نشانان از خطوط ویژه برای تسریع در امدادرسانی صورت گرفت.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در ادامه با بیان اینكه آتش‌نشانان در چهارشنبه آخرسال در 50 نقطه حساس در كنار ماموران پلیس خواهند بود، گفت: با حضور آتش‌نشانان در كنار ماموران پلیس آنان در بحث اطفای حریق فعالیت خواهند كرد.

وی با بیان اینكه در حوزه انتظامی، امنیتی و آگاهی نیز برنامه‌ریزی‌های متعددی صورت گرفته است گفت: تا پایان سال جاری همكاران ما معابر اصلی به خصوص مترو، اتوبوس و مجتمع‌های تجاری را به صورت محسوس و نامحسوس تحت كنترل قرار می‌دهند.

فرمانده پلیس تهران بزرگ با اشاره به برپایی 20 نمایشگاه بهاره در سطح پایتخت عنوان كرد كه كارآگاهان و ماموران پلیس نیز در این نمایشگاه به صورت محسوس و نامحسوس حضور دارند.

 ماموران پلیس تهران در ایام عید در آماده‌باش صد درصدی خواهند بود، و طبق سنوات گذشته اسباب‌كشی منازل در تعطیلات ممنوع خواهد بود و افرادی كه در این مدت قصد اسباب‌كشی دارند باید نسبت به اخذ مجوز كتبی از كلانتری محل اقدام كنند

به گفته وی با توجه به تمهیدات در نظرگرفته شده امنیتی و انتظامی در آستانه سال جدید تاكنون گزارش خاصی مبنی بر سرقت یا بروز ناهنجاری در سطح پایتخت گزارش نشده است.

وی با بیان اینكه در پنج شنبه آخرسال نیز ماموران پلیس پیشگیری حضور فعال‌تری در سطح شهر خواهند داشت، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ماموران پلیس پیشگیری نیز همگام با ماموران راهنمایی و رانندگی به كنترل نظم در این روز مبادرت می‌كنند.

وی در تشریح فعالیت‌های پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در آستانه سال جدید گفت از اوایل اسفندماه سال جاری تا 15 فروردین سال 91 برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای برای پوشش انتظامی و راهنمایی در نظر گرفته شده است. 

وهمچنین اظهار داشت اداره گذرنامه و اتباع نیز در تمام ایام نوروز به صورت مستمر فعالیت خواهد كرد، و حتی این اداره در زمان تحویل سال نیز آماده پاسخگویی به مراجعه کنندگان می باشد و برای افراد گذرنامه صادر خواهد شد.

 

بخش اجتماعی تبیان


منبع :ایسنا

UserName