• تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1387/06/03
  • تاريخ :

جستجوی آسان‌تر در ویکی پدیا

در حال حاضر كمبودی در خصوص موتورهای جست‌وجو وجود ندارد و موتورهای جست‌وجو بسیار پیشرفته شده‌اند.

اما بسیاری از ما حین فرآیند جست‌وجو، پاسخ‌هایی را كه انتظار داریم، دریافت نمی‌كنیم و نتایج جست‌وجوی صحیح هنوز مشكلی است كه بسیاری از كاربران با آن مواجه می‌شوند. دریافت نتایج جست‌وجوی مناسب به میزان بسیاری به كلمات كلیدی كه در كادر جست‌وجو وارد می‌كنید، بستگی دارد. خوشبختانه موتور جست‌وجویی وجود دارد كه می‌تواند در این خصوص به شما كمك كند و فرآیند جست‌وجو را آسان‌تر سازد.

بـدین منظـور به آدرس http://www.powerset.com بـروید. این مـوتـور جست‌وجـو مـحتـوای خود را از سایـت Wikipedia دریافت می‌كند. حال ممكن است تعجب كنید كه وقتی خود سایت Wikipedia دارای قابلیت جست‌وجو است، به powerset چه نیازی خواهد بود؟ تفاوت آن در این خواهد بود كه می‌توانید با استفاده از كلمات معمولی در Powerset به جست‌وجو بپردازید و لزومی ندارد در مورد كلمات كلیدی خود نگران باشید. قطعاً نتایج بسیار جالبی را با جست‌وجو در Powerset به دسـت خواهید آورد.

جستجو

كامپیوتر سخنگو

اگر از ویندوز ویستا استفاده می‌كنید، می‌توانید با یك برنامه افزودنی كوچك، كامپیوتر خود را به سخن گفتن وادارید.

همان‌گونه كه قطعاً مشاهده كرده‌اید در نوار كناری موجود در دسك‌تاپ در ویندوز ویستا، ابزارهای مفید كوچكی وجود دارند. ابزار مفید دیگر كه قصد داریم آن را در اینجا به شما معرفی كنیم، !Say It نام دارد كه كار با آن بسیار سرگرم كننده خواهد بود. اگر كامپیوترتان دارای بلندگو بوده و به اینترنت نیز دسترسی دارید، كار با این برنامه را هم اكنون آغاز كنید! با استفاده از این ابزار، هر آنچه را كه از طریق صفحه كلید خود تایپ كنید، با صدای كامپیوتری خواهید شنید. بدین منظور مراحل زیر را دنبال كنید:

-1 در زیر نوار Gadgets، روی علامت + كلیك كنید.

-2 در انــتــهای ســمــت راســت كــادر، روی گـزیــنــه Get more gadgets online كلیك كنید.

-3 در نوار سمت چپ، گزینه Fun and Games را انتخاب كنید.

-4 حال Say It! 2.0 در دسك‌تاپ شما ظاهر خواهد شـد. در زیر آیـكن آن، دكـمه‌ای با عنوان Download وجـود خواهد داشـت. روی آن كلیـك كرده و سپس گزینه Open را انتخاب كنید. كار تمام است!

بـرای استـفاده از !Say It در كادری كه روی صفـحه ظاهر می‌شود، هر چه مایلید تایپ كنید و سپس كلید Enter را بزنید. سپس كامپیوتر متن نوشته شده را برایتان خواهد خواند.

 

منبع: ماهنامه وب

UserName