• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 14647
 • پنج شنبه 1387/5/31
 • تاريخ :

سلطان سايت‌هاي آپلود فايل!

از يک سرويس خوب آپلود فايل چه انتظاري داريد؟ هر کسي بسته به سليقه و نيازهاي خود و همچنين ميزان آشنايي با وب، پاسخ‌هايي براي اين سؤال دارد:

- کار با آن آسان باشد. محيط سايت کاربرپسند باشد.

- محدوديت پهناي باند نداشته باشد.

- لينک مستقيم با ويژگي از سرگيري مجدد دانلود resume بدهد.

- سايت ويژگي‌هاي اجتماعي هم داشته باشد.

- بتوان يک فايل را به صورت عمومي يا خصوصي آپلود کرد.

- بعد از مدت معيني، فايل‌ها از روي سرويس آپلود پاک نشوند.

- بتوان فايل‌هاي صوتي تصويري آپلود شده را به صورت توکار embed در وبلاگ قرار داد.

- آمار دانلود را مشخص کنند.

data

تصور نمي‌کنم سايت آپلودي را بتوان يافت که همه اين ويژگي‌ها را يکجا داشته باشد، اما در حال حاضر سايت‌هايي هستند که بيشتر اين ويژگي‌ها را دارند. متأسفانه کاربران ايراني اينترنت، صرفا سايت‌هاي ايراني آپلود فايل را مي‌شناسند. که در نوع خود سايت‌هاي خوبي هستند. اما چه چيز باعث شده که وبلاگ‌نويس‌هاي ايراني کمتر از سايت‌هاي جديد آپلود فايل که هر يک ويژگي‌هاي جالبي دارند، استفاده کنند؟

عدم آشنايي مخاطبان وبلاگ‌ها با اين سايت‌ها مي‌تواند يک دليل عمده باشد. تجربه ثابت کرده که تعداد قابل توجهي از خوانندگان وبلاگ‌ها با شيوه دانلود از سايت‌هاي آپلود فايل آشنا نيستند. مثلا تفاوت لينک مستقيم و لينک غيرمستقيم را نمي‌دانند. به همين خاطر وبلاگ‌نويس‌ها بيشتر ترجيح مي‌دهند، از سرويس‌هايي استفاده کنند که لينک مستقيم و سرراست بدهند.

برخي سايت‌ها نقاط ضعف زيادي دارند. مثلا براي آپلود فايل در آنها بايد حتما ثبت‌نام کرد، تبليغات زياد دارند و دانلود از آنها مشکل است.

براي کسي که اصلا ويژگي‌هاي اجتماعي برايش مهم نيست و پهناي باند زياد نمي‌خواهد، سرويس‌هاي ايراني آپلود فايل، قطعا مناسب هستند.

 

drop.io

drop.io؛ سايت آپلود خوبي که کمتر از سوي وبلاگ‌نويس‌هاي معرفي شده است و کاربران ايراني اينترنت بسيار کم از آن استفاده مي‌کنند:

- بعد از وارد شدن به drop.io مي‌بينيد که اين سايت محيط بسيار ساده‌ و در عين حال کاربرپسندي دارد. و در عين سادگي، ويژگي‌هاي جذاب بسيار زيادي دارد.

- بعد از ورود به سايت مي‌توانيد يک بسته آپلود فايل با نام دلخواه 7 کاراکتري ايجاد کنيد، فايل‌هاي مورد نظر خودتان را انتخاب کنيد و فايل‌ها را آپلود کنيد.

- فايل‌ها يکي يکي آپلود مي‌شوند و بعد از اتمام آپلود، شما همه آنها را در يک صفحه مي‌بينيد. رنگ پشت‌زمينه، لوگو و رنگ فونت اين صفحه را شما مي توانيد به دلخواه تغيير بدهيد. (در بالاي صفحه روي edit drop کليک کنيد.)

- شما مي‌توانيد به بازديدکنندگان از اين صفحه، اجازه بدهيد که خودشان فايل‌هايي را اضافه کنند، شما مي‌توانيد براي اين صفحه پسورد بگذاريد.

- خيلي جالب است که اين صفحه آپلود، خروجي فيد هم دارد! تصور کنيد که قطعات موسيقي يک خواننده را آپلود کرده‌ايد و خوانندگان شما که مشترک فيد اين صفحه هستند، مي‌توانند هر وقت شما فايلي اضافه کرديد، به سرعت مطلع شوند!

- شما در صفحه آپلود خودتان مي‌توانيد، نام و آدرس وبلاگتان يا لينک‌هاي مرتبط با فايل‌هاي آپلود شده را اضافه کنيد.

- همچنين مي‌توانيد يادداشتي بنويسيد و در مورد فايل‌ها و يا هر چيز ديگر توضيح بدهيد!

- شما مي‌توانيد با استفاده از کدي که در همين صفحه آپلود به شما داده مي‌شود، ويجتي در وبلاگتان قرار دهيد که خوانندگان مستقيما از وبلاگ شما، فايل‌هاي مشابه را آپلود کنند.

سرور

- ظرفيت نهايي هر صفحه آپلود، 100 مگابايت است که بسيار مناسب است.

- کساني که وارد اين صفحه آپلود مي‌شوند، مي‌توانند از طريق توييتر يا ايميل از به‌روز شدن فايل‌ها مطلع شوند.

- حتي مي‌توان به بازديکنندگان از اين صفحه آپلود اجازه داد که از طريق ايميل، فايلي اضافه کنند. آنها همچنين مي‌توانند پيام صوتي هم پاي صفحه بگذارند، براي اين کار به آنها يک شماره تلفن داده مي‌شود!

- جالب اينجاست که فايل‌هاي آپلود شده را مي‌توان با دانلود منيجرها دانلود کرد، ضمن اينکه دانلود ويژگي از سرگير مجدد يا resume هم دارند!

- بازديدکنندگان از صفحه آپلود مي‌توانند، براي هر فايل کامنت هم بگذارند.

ملاحظه مي‌کنيد که چنين امکانات پيشرفته‌اي را در هيچ سايت آپلودي تا پيش از اين شاهد نبوديم.

 

يک افزونه براي فايرفاکس

اما به تازگي به همه اين ويژگي‌هاي انقلابي، ويژگي ديگري اضافه شده است: drop.io يک افزونه براي مرورگر فايرفاکس ساخته است که کار آپلود را بسيار آسان مي‌کند:

بعد از نصب اين افزونه، آيکوني در زير فايرفاکس اضافه مي‌شود:

 براي آپلود فايل‌ها شما مي‌تواند خيلي ساده فايل‌هاي مورد نظر را انتخاب کنيد و بعد آنها را drag and drop کنيد. فايل‌ها يک به يک آپلود مي‌شوند و بعد از اتمام آپلود، صفحه آپلود در يک برگه جديد در فايرفاکس، نمايش داده مي‌شوند.

هر وقت خواستيد مي‌توانيد يک صفحه جديد آپلود جديد درست کنيد و فايل‌هاي جديد را در صفحه مجزايي آپلود کنيد.

مي توانيد به کمک اين افزونه، چندين صفحه آپلود درست کنيد، هر کدام از آنها را بوک‌مارک کنيد و فايل‌ها را متناسب با محتواي آنها در صفحه آپلود مناسب آپلود کنيد.

کار با drop.io ساده‌تر از چيزي است که فکر مي‌کنيد، حتما تستش کنيد!

 

منبع: وبلاگ"يک پزشک"

 

معرفی یك مجموعه از سایت های رایگان آپلود فایل

معرفی یك مجموعه از سایت های رایگان...

ایل سرویس آپلود فایل دراینترنت چرا ؟ یکی از مشکلات همیشگی بلاگرهایی که از سرویس‌های رایگان استفاده می‌کنند، نداشتن فضا برای آپلود فایل‌هاست. حتی بلاگرهایی که فضای شخصی دارند برای صرفه‌جویی در فضا و پهنای باند نمی‌توانند هر ف...
مدیریت دانلودهای شما

مدیریت دانلودهای شما

برنامه عالی و واقعاً بی‌نظیر كه می‌توان گفت یكی از راحت‌ترین برنامه‌های مدیریت دانلود برای سیستم عامل ویندوز می‌باشد.
UserName