• تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1386/03/30
  • تاريخ :

"شرک" کشتی دزدان دریایی را غرق کرد

شرک

"شرک سوم" با 46 میلیون دلار فروش در 3693 سینما در 36 کشور تمام رقبای قدرتمند خود از جمله "در انتهای دنیا"، "سیزده یار اوشن" و "ظهور موج‌سوار نقره‌ای" را پشت سر گذاشت.

 ورایتی اعلام کرد این چهار فیلم در مجموع 130 میلیون دلار در سطح بین المللی فروش داشتند که این مسئله جذابیت دنباله های هالیوودی در بازار خارج از آمریکا را نشان می دهد. این میزان فروش بسیار بیشتر از موعد مشابه در سال گذشته بود که جام جهانی سرمایی شدید بر سینماها حاکم کرد و چهار فیلم برتر هفته شامل "رمز داوینچی"، "افراد ایکس: آخرین جایگاه"، "طالع نحس" و "پوسیدون" در مجموع 48 میلیون دلار فروختند.

سومین فیلم "شرک" این هفته در 13 کشور جدید افتتاح شد و در آرژانتین، برزیل، مجارستان، مکزیک و ترکیه رکورد فروش افتتاحیه یک فیلم انیمیشن را شکست. در این بین فرانسه با 12 میلیون دلار فروش در 724 سالن پیشتاز بود. غول سبز در مکزیک در 426 سینما به فروشی حدود 7/9 میلیون دلار دست یافت و در برزیل هم در 280 سینما 9/5 میلیون دلار جمع کرد.

احتمالا "شرک سوم" مانند نمونه های قبلی خود در طول تابستان حضوری قابل توجه در بازارهای فروش خواهد داشت.‌ پارامونت اکران فیلم را جوری تنظیم کرده که مقارن با تعطیلی مدرسه ها باشد. سومین "شرک" از این هفته در آلمان و اسپانیا و اواخر ماه در بریتانیا نیز به نمایش عمومی درمی آید.

فروش "شرک سوم" در سطح بین المللی به 107 میلیون دلار و با احتساب فروش آن در آمریکا به 404 میلیون دلار رسیده است. به این ترتیب ماجرای جدید شرک با 50 میلیون دلار فروش دیگر به مجموع فروش اولین "شرک" می رسد، اما برای رسیدن به "شرک 2" تنها نیمی از راه را طی کرده است.

چهارمین هفته نمایش "در انتهای دنیا" همچنان با موفقیت همراه بود. کاپیتان جک اسپارو و دیگر دزدان دریایی کارائیب این هفته در 17500 سالن به فروشی 6/32 میلیون دلاری دست پیدا کردند. در پی کاهش 50 درصدی تماشاگران در هفته دوم و سوم اکران، "در انتهای دنیا" این هفته تنها 37 درصد تماشاگران خود را از دست رفته دید. بهترین فروش در ژاپن حاصل شد، به طوری که فیلم با 27 درصد کاهش در 838 سینما حدود 4/6 میلیون دلار فروخت.

"دزدان دریایی کارائیب 3" در چین هم در فاصله جمعه تا یکشنبه به رکورد فروش 9/3 میلیون دلار دست یافت و مجموع فروش خود را در شش روز به 8/6 میلیون دلار رساند. عملکرد "در انتهای دنیا" در بازار اروپا هم جالب بود. فیلم گور وربینسکی در این منطقه به طور متوسط 40 درصد تماشاگران خود را از دست داد. در این بین بریتانیا و آلمان هر دو با 37 درصد کاهش پیشتاز بودند. فیلم در بریتانیا 1/3 میلیون و در آلمان 2/2 میلیون دلار فروخت. فروش سومین "دزدان دریایی" در فرانسه و اسپانیا هم به ترتیب 2 و 5/1 میلیون دلار بود.

"در انتهای دنیا" تاکنون در بریتانیا 70 میلیون دلار، در ژاپن 8/60 میلیون دلار و در آلمان 3/49 میلیون دلار فروخته است. به این شکل سومین "دزدان دریایی کارائیب" تا اینجا با 547 میلیون دلار فروش در سطح بین المللی "اسپایدرمن 3" را پشت سر گذاشته و به احتمال زیاد به زودی هفتمین فیلم تاریخ سینما می شود که فروش بین المللی آن از مرز 600 میلیون دلار عبور می کند.

دومین هفته اکران "سیزده یار اوشن" برادران وارنر با فروش قابل احترام 3/26 میلیون دلاری این فیلم در 5000 سینما همراه بود. بهترین فروش با 5/4 میلیون دلار در بریتانیا حاصل شد. یاران اوشن در آلمان هم وضعیتی مناسب داشتند و در 773 سینما به فروشی در حد 7/2 میلیون دلار دست یافتند. فیلم جدید استیون سودربرگ در این دو هفته 67 میلیون دلار در سطح بین المللی و تقریبا همین اندازه در خود آمریکا فروخته است، ضمن اینکه از این هفته در فرانسه و برزیل هم اکران می شود.

"چهار شگفت‌انگیز: ظهور موج‌سوار نقره‌ای" که از روز جمعه همزمان با آمریکا در 3292 سینما در 32 کشور دیگر نیز اکران شده با 5/25 میلیون دلار چهارمین فیلم پرفروش بازار بین المللی لقب گرفت. باز هم بریتانیا با هشت میلیون دلار فروش در 474 سینما پیشتاز بود و ایتالیا با 5/3 میلیون، روسیه با 95/1 میلیون و فیلیپین با 7/1 میلیون دلار در رده های بعد قرار گرفتند. "موج‌سوار نقره‌ای" در فیلیپین، اندونزی و مالزی رکورد فروش افتتاحیه را جا به جا کرد.

رده پنجم جدول از آن "اسپایدرمن 3" سونی شد که در هفتمین هفته اکران با 1/3 میلیون دلار فروش در 77 کشور مجموع فروش بین المللی خود را به 9/543 میلیون و مجموع فروش جهانی خود را به 874 میلیون دلار رساند تا فعلا دهمین فیلم پرفروش تاریخ باشد. آمار جدید ارائه شده نشان می دهد "زودیاک"، "تعطیلات مستر بین" و "300" به ترتیب 37 میلیون، 183 میلیون و 240 میلیون دلار در سطح بین المللی فروش داشته اند.

منبع  : خبرگزاری مهر

UserName