• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1386/03/30
  • تاريخ :

سیروس گرجستانی و بازی در دو سریال تاریخی:

سیروس گرجستانی

 برای نقش«شهریار» تلاش بسیاری كردم... نقش نسبتا طولانی در «كلاه پهلوی» دارم

سیروس گرجستانی كه هم اینك در سریال «كلاه پهلوی» به كارگردانی سیدضیاء الدین دری بازی می‌كند، درباره ایفای نقش در این سریال خاطرنشان كرد: در این سریال نقش رییس نظمیه را بازی می‌كنم و نقش نسبتا طولانی برعهده من گذاشته شده است.

این بازیگر كه پیش از این نیز در سریال كیف انگلیسی به كارگردانی دری نقش «خان» را بازی كرده بود، درباره روند ساخت «كلاه پهلوی» به خبرنگار ایسنا گفت: «كلاه پهلوی» با حسن نیت جلو می‌رود و سعی بر این است، این كار دارای كیفیت لازم باشد.

سیروس گرجستانی هم‌چنین آرزو كرد این روند موفق ساخت تا پایان ادامه داشته باشد.

این بازیگر كه مدتی است بازی در سریال «شهریار» به كارگردانی كمال تبریزی را به پایان رسانده است، درباره ایفای نقش در این مجموعه تلویزیونی اظهار كرد، خیلی تلاش كردم تا بتوانم نقش استاد شهریار را از 48 سالگی به بعد به خوبی و به نحوی كه كارگردان راضی باشد، بازی كنم.

وی در پاسخ به این پرسش ایسنا كه برای ایفای نقش «استاد شهریار» از چه منابعی بهره برده است، یاد آور شد: چهار نوار از صحبت‌ها و نظرات استاد شهریار برای من تهیه شده و من آن‌ها را بارها گوش كردم.این نوارها خیلی به بازی من كمك كرد.

سیروس گرجستانی هم‌چنین همكاری با كمال تبریزی (كارگردان شهریار)را برای هر بازیگری لذت بخش خواند.

سیروس گرجستانی معتقد است كه كلید خوردن فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی پیش از اتمام و كامل شدن فیلمنامه مشكلات بسیاری را برای بازیگر به همراه دارد و به ندرت بازیگری كه در چنین سریال‌هایی بازی می‌كند، موفق می‌شود.

وی هم‌چنین پیشنهاد داد ناظران كیفی تلویزیون با جدید بیشتر روند ساخت تولیدات را دنبال كنند تا مشكلاتی از این دست كمتر در رسانه‌ی ملی ظهور و بروز كند.

این بازیگر در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ درباره حضور در مجموعه‌هایی كه به لحاظ تولید و سطح كیفی در رتبه‌های كاملا متفاوتی قرار می‌گیرند، خاطرنشان كرد: به یك بازیگر نقش‌های متفاوتی محول می‌شود و او موظف به ایفای آن‌هاست.ضمن این كه بدم نمی‌آید نقش‌های متفاوتی را بازی كنم اما به شرط آن كه این نقش‌ها به من پیشنهاد شود.

وی در این باره اضافه كرد: اگر مدت زمانی به بازیگر بی‌كاری بخورد، مجبور است نقش‌هایی كه چندان مطلوبش نیست را هم بازی كند؛ چرا كه حرفه ما بازیگری است و زندگی‌مان از این راه تامین می‌شود.

سیروس گرجستانی كه در سال‌های اخیر در چندین سریال مناسبتی بازی كرده است، خاطرنشان كرد:‌ هنگامی كه بازی در سریال‌های مناسبتی به من پیشنهاد می‌شود متن را می‌خوانم، از نام دیگر عوامل و بازیگران كار مطلع می‌شوم و اگر خوشم آمد، كار را می‌پذیرم.

وی در پاسخ به این پرسش ایسنا كه آیا تمام كارهایی كه در آن‌ها بازی كرده را پسندیده است؟ گفت: به جز دو سه كار كه فكر نمی‌كردم ضعیف از آب در بیاید، بقیه سریال‌هایی كه بازی كرده‌ام را پسندیده‌ام.

بازیگر سریال «روزگار خوش حبیب‌آقا» ‌در پایان یاد آور شد: یكی از مشكلاتی كه برای بازیگر پیش می‌آید.

این است كه در ابتدای ساخت یك سریال فكر نمی‌كند ممكن است كار ضعیف از آب در بیاید. بازیگر در هر پروژه‌ای كه می‌كند تمام فكر و ذكرش این است كه كار موفق‌شود. اما ممكن است در پشت صحنه اتفاقاتی بیفتد كه باعث شود كار آن طور كه باید و شاید موفق نشود.

منبع  : خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

مطالب مرتبط :

سیروس گرجستانی میانسالی شهریار را بازی می کند

حبیب آقا راوی پارتی بازی

 

UserName