• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1386/03/27
  • تاريخ :

مهدوی کیا : توقع را بالا نبرید

مهدوی کیا کاپیتان تیم ملی ایران

كاپیتان تیم ملی فوتبال ایران گفت: قهرمانی در جام ملت‌های آسیا به عوامل زیادی بستگی دارد و نمی‌خواهیم پیش از حضور در این مسابقات، بی‌دلیل توقعات مردم را بالا ببریم.

به گزارش ایسنا ، مهدی مهدوی‌كیا در كنفرانس مطبوعاتی كه بعدازظهر دیروزدر كمپ تیم‌های ملی برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار كرد: در طول چند سال كار با برانكو، تیم ملی به نتایج نسبتا خوبی دست یافت. تیم ملی در جام ملت‌های آسیا در سال 2004 بازی‌های بسیار خوبی را به نمایش گذاشت و حق ما در آن مسابقات، قهرمانی بود اما، متاسفانه به این هدف نرسیدیم. راهیابی به جام جهانی 2006 آلمان نیز در دوره‌ی برانكو به دست آمد؛ هرچند كه در آلمان انتظارات برآورده نشد و تیم ملی نتایج ضعیفی را كسب كرد.

وی ادامه داد: یكی از دلایل موفقیت برانكو، حضور چندین ساله‌ی او در فوتبال ایران و آشنایی او با بازیكنان ایرانی بود. او تجربیات زیادی را در فوتبال ایران به دست آورد كه در سال‌های آخر به خوبی آنها را به كار گرفت.

مهدوی‌كیا با مقایسه‌ی عملكرد برانكو ایوانكوویچ و امیر قلعه‌نویی ادامه داد: یك سال است كه هدایت تیم ملی بر عهده‌ی امیر قلعه‌نویی است. در این یك سال تیم ملی به نتایج خوبی دست یافته كه صعود به مرحله‌ی نهایی جام ملت‌ها از آن جمله است. حسن مربیان داخلی در مقایسه با خارجی‌ها، آشنایی بیشتر آنها با خصوصیات روحی و اخلاقی بازیكنان است. مربیان ایرانی از این حیث نسبت به همتایان خارجی برتری دارند. امیدوارم كه با هدایت قلعه‌نویی نیز نتایج خوبی را كسب كرده و در جام ملت‌های آسیا موفق باشیم.

وی درباره‌ی شانس قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا گفت: قهرمانی در این رقابت‌ها كار آسانی نیست. این دوره حساس‌ترین و دشوارترین دوره‌ی جام ملت‌های آسیا است؛ چرا كه برای نخستین بار استرالیا در این رقابت‌ها حضور خواهد داشت. ما حریفان قدرتمندی مانند كره جنوبی، ژاپن، چین و عربستان را پیش رو داریم و برای رسیدن به قهرمانی باید تلاش بیشتری كنیم. هدف ما دفاع از آبروی فوتبال ایران و ارایه‌ی نمایشی زیباست. ما با آمادگی كامل به مسابقات می‌رویم و از هیچ تلاشی در این راه كوتاهی نخواهیم كرد.

مهدوی‌كیا تصریح كرد: تیم بسیار خوب و پرمهره‌ای را در اختیار داریم اما، برای قهرمانی خیلی عوامل باید در كنار یكدیگر وجود داشته باشد. نمی‌خواهیم پیش از حضور در این مسابقات، بی‌دلیل توقعات مردم را بالا ببریم؛ چرا كه در آن صورت اتفاقی كه در آلمان افتاد دوباره رخ خواهد داد.

وی درباره‌ی سوال خبرنگاری كه درباره‌ی دیدارهای تداركاتی تیم ملی پرسید، گفت: نسبت به سایر تیم‌ها بازی‌های تداركاتی كمتری داشتیم. به هر حال این وظیفه‌ی فدراسیون است كه بازی‌های تداركاتی را برای تیم ملی برگزار كند. ما پیش از حضور در این مسابقات با غنا و جامائیكا بازی خواهیم داشت و این فرصت بسیار مناسبی است كه كادر فنی باید برای شناخت نقاط ضعف تیم ملی از آن بهره بگیرد. این وظیفه‌ی بازیكنان نیست كه بازی‌های تداركاتی بگذارند. به هر حال اگر حداقل یك بازی تداركاتی با تیم‌هایی كه شبیه حریفان ما در آسیا هستند برگزار می‌كردیم، كمك فراوانی به ما می‌كرد.

مهدوی‌كیا درباره‌ی حضور روانشناس در تیم ملی گفت: تا زمان مسابقات چندین جلسه روانشناسی خواهیم داشت و بازیكنان می‌توانند مشكلات خود را بازگو كنند. من این تجربه را در باشگاه هامبورگ نیز پشت سر گذاشته بودم. شخصا از كادر فنی خواهش كرده‌ام كه روی مسایل روانی بازیكنان بیشتر كار كرده و بازیكنان را از نظر تصمیم‌گیری در لحظات سخت آماده كنند. با توجه به آب و هوای بسیار گرم مالزی، مسایل روحی روانی تاثیر بسزایی در موفقیت تیم ملی خواهد داشت.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری كه درباره‌ی فاصله‌ی فنی لژیونرها با بازیكنان داخلی پرسید، اظهار كرد: فاصله‌ی چندان زیادی بین لژیونرها و بازیكنان داخلی نیست. لژیونرها تنها تجربه‌ی بیشتری دارند اما، در مقابل، بازیكنان داخلی آمادگی بسیار زیادی دارند. با تمریناتی كه انجام خواهیم داد تا 20 روز آینده تمام ملی‌پوشان هم‌سطح خواهند شد.

كاپیتان تیم ملی فوتبال ایران با مقایسه‌ی تیم كنونی با تیم حاضر در دوره‌های گذشته‌ی جام ملت‌های آسیا، به خبرنگاران گفت: در سال 96 در امارات تیم بسیار خوبی داشتیم. این تیم در ابتدای مسابقات هماهنگی لازم را نداشت اما، بعد از چند مسابقه به ارنجی دست یافتیم كه تا حدود دو سال تركیب ثابت و همیشگی تیم ملی بود. در سال 2000 تیم پرمهره‌ای بودیم كه هماهنگی لازم را نداشت و در مرحله‌ی یك چهارم نهایی حذف شدیم. در جام ملت‌های 2004 در چین، فوتبال بسیار زیبایی را به نمایش گذاشتیم و دیدار ایران و كره جنوبی یكی از بهترین‌ بازی‌های تاریخ جام ملت‌ها بود. استخوان‌بندی آن تیم هنوز هم حفظ شده و 5 یا 7 بازیكن آن تیم هم‌اكنون در تركیب اصلی تیم ملی هستند. تیم كنونی بسیار پرمهره و باتجربه است و نسبت به این تیم بسیار امیدوارم. امیدوارم كه بتوانیم بازی‌های قابل قبولی را به نمایش بگذاریم.

طالب لو یکی از دروازبانان حال حاضر تیم ملی

طالب‌لو: تلاش می‌كنم در جام ملت‌ها دروازه‌بان اصلی تیم باشم

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران گفت: تمام تلاش خود را به كار می‌گیرم تا دروازه‌بان اصلی ایران در جام ملت‌های آسیا باشم.

وحید طالب‌لو با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار كرد: با این اندیشه در تمرینات تیم ملی حاضر شده‌ام كه دروازه‌بان سوم این تیم هستم. این فرض را برای خود گذاشتم تا با انگیزه‌ی بیش‌تری تمرین كرده و با رساندن خود به شرایط آرمانی، به دروازه‌بان اصلی ایران در این رقابت‌ها تبدیل شوم. تمام تلاشم را خواهم كرد تا به این هدف دست یابم.

وی با اشاره به عملكرد خوبش در لیگ برتر تصریح كرد: خدا را شكر می‌كنم كه در این چند سال گذشته در استقلال، با وجود داشتن رقبایی سرسخت و نامی، عملكرد خوبی در استقلال داشته‌ام. فكر می‌كنم در این فصل نیز بازی‌های خوبی را به نمایش گذاشته و به درصدی از ثبات رسیده‌ام. با این وجود عملكرد خوب در لیگ برتر موجب نخواهد شد كه خود را دروازه‌بان اصلی تیم ملی بدانم. قلعه‌نویی سه دروازه‌بان آماده را به تیم ملی دعوت كرده و هر یك از ما كه عملكرد بهتری در تمرینات داشته باشیم، نفر اصلی خواهیم بود. با شناختی كه از قلعه‌نویی دارم، می‌دانم كه برای او عملكرد خوب در تمرینات بیش از هر عاملی در انتخاب تركیب اصلی موثر است.

صادقی هافبک ملی پوش تیم ملی ایران

صادقی: امیدوارم تا 20 روز آینده به اوج آمادگی برسم

بازیكن میانی تیم ملی فوتبال ایران تاكید كرد: می‌خواهم با تلاش لازم توانایی و آمادگی خود را در تمرینات به كادر فنی تیم ملی اثبات كند.

ابراهیم صادقی در جمع خبرنگاران اظهار كرد: در پستی كه من بازی می‌كنم، سه لژیونر مطرح یعنی جواد نكونام، تیموریان و علی كریمی حضور دارند. با وجود این بازیكنان بزرگ و مطرح، حضور در تركیب اصلی كار بسیار دشواری است. به هر حال حضور این بازیكنان بزرگ، انگیزه‌ی بیش‌تری به من بخشیده تا تلاش خود را در تمرینات مضاعف كرده و در جام ملت‌های آسیا برای ایران به میدان بروم.

وی تصریح كرد: با تمام وجود تمرینات كادر فنی را پشت سر می‌گذارم. بسیار امیدوارم كه در تمرینات عملكرد خوبی از خود به جای گذاشته و تا 20 روز آینده به اوج آمادگی برسم. می‌خواهم كه در جام ملت‌های آسیا یك مهره‌ی موثر برای كشورم باشم.

وی افزود: كارشناسان عملكرد من در لیگ برتر را ستودند. خودم نیز تا اندازه‌ای از عملكردم راضی بودم. خوشبختانه در هفت بازی كه تیم ملی انجام داده، در شش بازی آن به زمین رفته‌ام. امیدوارم كه این اتفاق در جام ملت‌های آسیا نیز بیافتد. من به موفقیت این تیم بسیار خوش‌بین هستم و روندی كه تیم ملی در پیش گرفته، نوید آینده‌ی روشنی را می‌دهد. ما در این چند روز بسیار خوب تمرین كرده و بدون شك تا زمان شروع مسابقات به آمادگی كامل خواهیم رسید. این اولین دوره‌ای است كه حضور در جام ملت‌های آسیا را تجربه می‌كنم. امیدوارم كه نخستین تجربه‌ام با نتایج خوبی همراه بوده و با خاطره‌ای خوش آن را به پایان برسانم.

 

 

 

UserName