• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1386/03/27
  • تاريخ :

"موج‌سوار نقره‌ای" به سینماها آمد

موج‌سوار نقره‌ای

پس از موفقیت "سیزده یار اوشن" در هفته گذشته، این هفته فاکس قرن بیستم امیدوار است با "ظهور موج‌سوار نقره‌ای" به عنوان دنباله فیلم پرفروش "چهار شگفت‌انگیز" فاتح گیشه‌های فروش شود.

به گزارش خبرنگار مهر، هالیوود ریپورتر نوشت "نانسی درو" برادران وارنر که بر مبنای کارآگاه زن معروف دنیای کتاب های پلیسی دهه 1930 ساخته شده، یکی دیگر از فیلم هایی است که از امروز جمعه در آمریکا به پرده سینماها راه پیدا کرده، گو اینکه به نظر می رسد سرنوشت این فیلم حکم کرده جایی در میانه های جدول فروش قرار بگیرد.

"موج سوار نقره ای" یا "سیلور سرفر" که تولید مشترک فاکس و مارول اینترپرایزز است، مانند "سیزده یار اوشن" تمام عوامل فیلم قبلی را کنار هم دارد؛ تیم استوری کارگردان و بازیگران شامل یوان گریفاد، جسیکا آلبا، کریس اوانز، مایکل چیکلیس و جولیان مکماهون و ضمنا یک شخصیت جدید را نیز معرفی می کند: "موج سوار نقره ای" افسانه ای با حرکت های دوگ جونز و صدای لارنس فیشبرن که حاصل جلوه های ویژه خلق شده "وتا دیجیتال" است.

اولین "چهار شگفت انگیز" که در ژوئیه 2005 به نمایش درآمد با واکنش های متفاوت منتقدان مواجه شد، اما در گیشه عملکردی قابل توجه داشت. این فیلم در هفته دوم نمایش "جنگ دنیاها" استیون اسپیلبرگ افتتاح شد و در 3602 سینما حدود 1/56 میلیون دلار فروخت و فروش نهایی آن در بازار آمریکای شمالی 7/154 میلیون دلار بود.

فیلم جدید "چهار شگفت انگیز" که از امروز در آمریکا با درجه PG در 3957 سینما اکران شده، با رقیبی در حد "جنگ دنیاها" رو به رو نیست و با توجه به استقبال احتمالی تماشاگران مرد انتظار می رود در سه روز نخست اکران حدود 50 میلیون دلار بفروشد. سئوال اینجاست که فیلم جدید می تواند از افتتاحیه فیلم قبلی فراتر برود یا نه، که اگر چنین اتفاقی بیفتد باید در حد 60 میلیون دلار فروش داشته باشد.

"سیزده یار اوشن" و "باردار" که اواسط هفته پیش در رده های اول و دوم جدول فروش قرار داشتند، احتمالا این هفته به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار می گیرند و صدر جدول را در اختیار "موج سوار نقره ای" قرار می دهند. "یازده یار اوشن" سال 2001 در دومین هفته نمایش 42 درصد تماشاگران خود را از دست داد و "دوازده یار اوشن" هم سال 2004 با کاهش 54 درصدی تماشاگران رو به رو شد. کاهش تماشاگران "سیزده بار اوشن" در هفته جاری باید چیزی ما بین این دو رقم باشد.

در این بین "نانسی درو" به تهیه کنندگی جری وینتراب، تهیه کننده مجموعه "اوشن"، دختران نوجوان و مادران آنها را نشانه رفته است. شخصیت نانسی درو در 70 سالی که از خلق آن می گذرد، به دفعات به دنیای سرگرمی راه یافته است. او ابتدا اواخر سال های 1930 شخصیت اصلی یک مجموعه طولانی از کتاب های کودکان بود. در همان سال ها بونیتا گرانویل در چهار فیلم برادران وارنر در نقش نانسی درو بازی کرد. اواخر دهه 1970  پاملا سو مارتین در مجموعه "معماهای برادران بویز / نانسی درو" تولید شبکه ABC در این نقش ظاهر شد.

فیلم جدید درجه PG دارد و اندرو فلمینگ آن را کارگردانی کرده است. نقش نانسی درو را اما رابرتز، بازیگر 16 ساله یا آنطور که رسانه ها اصرار دارند برادرزاده جولیا رابرتز و دختر اریک رابرتز بازی کرده است. او با مجموعه تلویزیونی Unfabulous بین تماشاگران نوجوان طرفداران زیادی دارد که می تواند به فروش فیلم کمک کند. در فیلم جدید، نانسی درو برای پی بردن به راز معمای قتل یک ستاره سینما به هالیوود سفر می کند. "نانسی درو" در 2612 سینما اکران شده است.

فیلم "مرده یا زنده" به کارگردانی کوری یوئن با بازی جمی پرسلی، هالی والنس و سارا کارتر هم از امروز با درجه PG-13 در 505 سالن اکران شده که داستان آن درباره یک گروه از زنان تعلیم دیده است که برای شرکت در یک مسابقه رزمی در یک جزیره گرد هم می آیند. از روز شنبه انیمیشن "راتاتوی" تولید پیکسار به طور آزمایشی در 800 سالن به نمایش درمی آید تا برای موفقیت تجاری آن در اکران عمومی (‌29 ژوئن) شرایط مناسب فراهم شود.

منبع : خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط :

سینمای جهان

 

UserName