• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1386/03/24
  • تاريخ :

اخبار کوتاه سینمایی

مخملباف

بانك اطلاعات فیلم‌های قرآنی راه‌اندازی می‌شود

بانك اطلاعات فیلم‌سازان با موضوعات قرآنی از سوی دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم‌های قرآنی راه اندازی خواهد شد.

به نقل از ستاد برگزاری نخستین جشنواره‌ فیلم های قرآنی،‌مركز مطالعات و تحقیقات بینش قرآنی در سینما، به منظور شناسایی بیشتر و بهتر سینما گران در عرصه فیلم‌های قرآنی و جمع‌آوری اطلاعات و طبقه‌بندی موضوعات در جهت دسترسی سریع و آسان تهیه‌كنندگان، فیلم‌سازان، رسانه‌ها و مراجعان اقدام به طراحی و راه‌اندای بانك اطلاعات فیلم‌های قرآنی كرده است.

بر اساس این گزارش، در اطلاعات ثبت شده این بانك می‌توان معرفی فیلمساز، لیست آثار، فعالیت در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی و سوابق كاری و معرفی فیلم از جمله خلاصه داستان، عوامل و پشت صحنه‌،عكس‌ها، تیزر و پوستر مربوط به فیلم را مشاهده كرد.

علاقمندان می‌توانند جهت كسب اطلاعات بیشتر به مركز مطالعات و تحقیقات دبیرخانه جشنواره فیلم‌های قرآنی واقع در میدان هفت تیر- تقاطع بهار شیراز و سهروردی جنوبی - جنب بانك تجارت - ساختمان كلینیك بهار(110) طبقه سوم - واحد 7 مراجعه كنند.

ریاست مخملباف درآكادمی فیلم آسیا

محسن مخملباف به عنوان رییس آكادمی فیلم آسیا برگزیده شد.

به نقل از مجله‌ی فیلم «ورایتی»، محسن مخملباف، كارگردان نام آشنای كشورمان در سومین دوره‌ی كلاس آموزشی جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم بوسان (آكادمی فیلم آسیا) هدایت این رویداد سینمایی را بر عهده می‌گیرد.

این در حالیست كه در سال 2005 "هو هیائو هین" از تایوان و سال گذشته نیز "ایم وان تائك" از كره این مسوولیت را بر عهده داشتند.

امسال همچنین "پن اك"، كارگردان تایلندی فیلم «خوشی» كه در بخش دو هفته كارگردانان جشنواره‌ی كن به نمایش درآمد به همراه "كوریتا تویو میچی" از ژاپن مخملباف را در برگزاری آكادمی فیلم آسیا همراهی خواهند كرد.

این رویداد سینمایی به طور رایگان كلاس‌های آموزشی برای فیلم‌سازان جوان آسیا برگزار می‌كند و در ساخت فیلم‌های كوتاه جمعی، آنها را راهنمایی می‌كند.

آكادمی فیلم آسیا روز 27 سپتامبر در سئول آغاز به‌كار خواهد كرد.

دانشجوی پراگیدر فیلمخانه ملی ایران

نهمین برنامه از شصت و سومین دوره جلسات نمایش فیلمخانه ملی ایران به نمایش فیلم دانشجوی پراگی اختصاص یافته است.

به نقل از روابط عمومی معاونت امور سینمایی و سمعی وبصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز سه شنبه بیست و دوم خرداد ماه در نهمین برنامه شصت و سومین دوره جلسات نمایش فیلمخانه ملی ایران (بهار 1386)  دانشجوی پراگی به كارگردانی استلان ریه (محصول1913) با نقش آفرینی پل واگنر، یوهان گاتوت و گرته برگر ساعت 18 برای اعضاء در سینما صحرا به نمایش در می آید.

بررسی بازی‌های رایانه‌ای مفید در كانون

چهارمین نشست بررسی اثرات بازی‌های رایانه‌ای برای كودكان و نوجوانان به موضوع بازی‌های رایانه‌ای مفید اختصاص یافته است.

به نقل از روابط عمومی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، این نشست‌ها در دو سال گذشته با هدف دستیابی به یك سیاست و برنامه مدون به منظور تهیه و ساخت نرم‌افزارهای مناسب رایانه‌ای با همكاری تمامی ارگان‌ها و نهادهای كشور و اطلاع‌رسانی و جلوگیری از آسیب‌های جدی برخی از گونه‌‌های بازی‌های رایانه‌ای توسط كانون برگزار شد.

نشست بررسی بازی‌های رایانه‌ای مفید ساعت 17 تا 19 روز چهارشنبه 23 خرداد در محل سینما كانون واقع در خیابان خالد اسلامبولی برگزار می‌شود و در آن جمعی از دست‌اندركاران و كارشناسان وزارت‌خانه‌ها، نهادها و سازمان‌های آموزشی، فرهنگی، دانشگاهی، صنعتی و نظامی كشور و خبرنگاران رسانه‌های جمعی حضور خواهند داشت.

قره كلیساو سارا خاتوندر سالن سینما حقیقت

دو مستند قره كلیسا ساخته حسین همایونفر و سارا خاتون به كارگردانی محمود كیانی فلاورجانی فردا در سالن سینما حقیقتمركز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش درمی‌آیند.

به نقل روابط عمومی مركز گسترش، قره كلسیا با موضوع مراسم ویژه ارامنه جهان به نزدیكی پیروان ادیان‌الهی سرزمین كهن ایران می‌پردازد.

این فیلم‌ها با حضور جمعی از اسقف‌های ارامنه، سینماگران و منتقدان روی پرده می‌روند.

فوتبالیست‌ها به دیدن پارك ویمی‌روند

به نقل از روابط عمومی فیلمیران اعلام كرد: فیلم پارك وی به كارگردانی فریدون جیرانی و تهیه‌كنندگی سیدغلامرضا موسوی، امشب میزبان فوتبالیست‌ها، ورزشكاران و مربیان خواهد بود.

پارك وی، ساعت 21 سه شنبه شب در سینما فلسطین با حضور هنرمندان و عوامل فیلم برگزار گردید.

مطالب مرتبط: 

 سینما

سینمای ایران

منبع:  تبیان

UserName