• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1386/03/21
  • تاريخ :

پاس منحل نمی شود

دلایل واگذاری تیم‌ پاس به همدان از زبان رئیس هیات مدیره

  

سردار جزینی رئیس هیئت مدیره باشگاه پاس

دلایل واگذاری امتیاز تیم لیگ برتری سردار جزینی درخصوص دلایل واگذاری امتیاز تیم لیگ برتری پاس اظهار داشت‌: مطالبات مردم از نیروی انتظامی در 2  موضوع می‌گنجد‌:

1-  وجود پلیس مقتدر، ورزیده، چابك و چالاك

 2-  افزایش ضریب امنیتی و انضباط اجتماعی كه هم‌اكنون هم رو به توسعه است‌.

رئیس هیأت مدیره باشگاه پاس تصریح كرد‌: با توجه به مطالبات مردم، استراتژی نیروی انتظامی براساس موارد زیر پیگیری شد‌:

الف) نظریه فیفا در جهت خصوصی‌سازی باشگاه‌ها

ب) تحقق اجرای اصل 44  قانون اساسی كه اساساً اجرای این اصل انتفاعی نیست، بلكه استمرار بهینه امور به دست مردم است‌.

ج) ایجاد ظرفیت تازه برای فوتبال كشورمان و رشد و تعالی این رشته ورزشی در كشور.

د) سیاست سازمان‌تربیت بدنی، تمركز زدایی است‌. هم اكنون 7   تیم در تهران حضور دارند و این موضوع منطقی نیست‌. از سوی دیگر اگر چه پاس دارای قدمت است ولی همانند تیم‌های پرآوازه پرسپولیس و استقلال طرفدار ندارد و حتی امكان این موضوع هم وجود نداشت‌.

 ه-) وجود شائبه در تیمداری‌، به این معنی كه اگر پاس تیم‌های پرطرفدار را شكست دهد، آنها دلخور می‌شوند‌. نمونه آخر آن بازی مقابل استقلال بود كه طرفداران استقلال ناراحت و پرسپولیسی‌‌ها خوشحال شدند و از سوی دیگر اگر پاس هم ببازد، خارج از روال حرفه‌ای‌گری است‌. نحوه واگذاری و تعیین تكلیف مؤسسه فرهنگی - ورزشی پاس سردار جزینی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود درخصوص نحوه واگذاری امتیاز باشگاه پاس به استان همدان خاطرنشان كرد‌:

فقط تیم فوتبال بزرگسالان پاس به همدان منتقل شد

 توافقاتی در این زمینه انجام شد كه ماحصل آن به شرح زیر است‌:

1-  فقط امتیاز لیگ برتر واگذار می‌شود‌.

2-  جذب بازیكنان و كادر فنی كه 2  دسته هستند و براساس مقررات حرفه‌ای باید در این خصوص رفتار شود؛ یك دسته كه قراردادشان پایان یافته و قرار شد مدیرعامل مؤسسه الوند با آنها مذاكره كند و عندالاقتضاء جذب شوند‌. دسته دوم عده‌ای هستند كه هم اكنون قرارداد دارند، كه در صورت رضایت طرفین این افراد می‌توانند در باشگاه الوند فعالیت خود را ادامه دهند‌.

3-  مؤسسه الوند از نام پاس استفاده نخواهد كرد‌.

4-  سربازان در پاس ابقاء می‌شوند‌.

5-  مؤسسه الوند می‌تواند با پرداخت مال‌الاجاره از امكانات پاس استفاده كند كه فعلاً به مدت 3 ماه استفاده خواهد كرد‌.

6-  هدیه به مردم مقاوم و خانواده 8 هزار شهید صورت گرفته است‌.

7-  واگذاری به مؤسسه الوند كه به ثبت رسیده صورت می‌گیرد و نه استانداری همدان‌.

8- هماهنگی كامل با سازمان‌تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال صورت گرفته است‌. دلایل واگذاری امتیاز باشگاه به استان همدان رئیس هیأت مدیره باشگاه پاس درخصوص اینكه چرا امتیاز این باشگاه به استان همدان واگذار شده، عنوان كرد‌: ظرف چند ماه گذشته رایزنی‌هایی با استان‌های تبریز و كرمانشاه صورت گرفت و این دو استان در اولویت بودند، اما به دلیل احتمال صعود نمایندگان این دو استان به لیگ برتر از این موضوع استقبال نشد‌.

سردار جزینی ادامه داد‌: وجود استاندار و مدیران فوتبالدوست و صاحب تجربه در همدان كه توانایی حفظ فوتبال را دارند، ملاك دیگری از این واگذاری بود‌.

همچنین وجود ورزشگاه 15  هزار نفری در همدان كه در آینده نزدیك كار احداث و بهره‌برداری آن به پایان می‌رسد نیز جزو ملاك‌های ما محسوب می‌شد‌.

 تكلیف مؤسسه ورزشی پاس سردار جزینی همچنین درباره تكلیف مؤسسه ورزشی پاس به موارد زیر اشاره كرد‌: 1-  امكانات حرفه‌ای برای ورزش قهرمانی نیروی انتظامی در پاس باقی می‌ماند‌.

 2-  توانمندی پاس با نام پاس مربوط به كاركنان نیرو و خانواده‌های آنان به قوت خود باقی است‌.

 3-  پاس نهاد ناجاست و در سایر ورزش‌‌ها به ویژه ورزش‌های رزمی در تورنمنت‌های داخلی و بین‌المللی شركت خواهد كرد‌. مسابقات پلیس‌های جهان و ارتش‌های جهان از این دست است، به طوری كه در مسابقات اخیر پلیس‌های جهان، تیم كشتی به مقام اول رسید و تیم جودو عنوان دوم را از آن خود كرد‌.

 4-  24 هیأت ورزشی در نیرو تحت این نام فعالیت خواهند داشت‌.

 5 - در مجموع سلامت كامل كاركنان در چارچوب ورزش از اهمیت بالایی برخوردار است‌.

  6-  مدرسه فوتبال، تیم‌های فوتبال نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید كماكان در باشگاه پاس پا برجا خواهد ماند و به فعالیت خود ادامه خواهند داد‌.

مطالب مرتبط :

همدان در تب تیمداری

 

 

UserName