• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1386/03/12
  • تاريخ :

قهرمانان در  بیت امام ره

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در دیدار  با ورزشكاران گفت : ورزش علاوه  بر گسترش روحیه و نشاط در شخص ، تاثیر اقتصادی مثبت فراوانی نیز در جامعه دارد .

به گزارش واحدمركزی خبر ،  فرزند یادگار امام (ره) كه دردیدار جمعی از ورزشكاران نخبه كشور به همراه مجریان و گزارشگران ورزشی صداو سیمادربیت امام راحل (ره ) سخن می گفت خطاب به ورزشكاران افزود: مردم  با پیروزی شما خوشحال و سرزنده و با هر شكستی ناراحت و غمگین می شوند .

وی افزود : پیروزی در میدانهای ورزشی علاوه  بر تزریق روحیه نشاط و شادابی  توسعه اقتصادی نیز در جامعه به همراه دارد .

سید حسن خمینی ادامه داد:بعد از  پیروزی انقلاب اسلامی سالیان زیادی بود كه در ورزش كشتی طلا نگرفته بودیم اما در سال 1989 علیرضاسلیمانی با شكست حریفان قدرتمندخود طلای با ارزش سنگین وزن جهان ر ابرای كشورمان به ارمغان آورد كه این پیروزی باعث رشد و گسترش ورزش كشتی كشور شد به طوری كه در چند سال بعد قهرمانان ایران اسلامی در میادین مختلف بین المللی موفق به كسب مدال طلا و افتخارافرینی شدند .

وی گفت : جامعه اسلامی احتیاج به شور و نشاط سازنده دارد كه این شور و نشاط از طریق ورزش به جامعه تزریق می شود .

فرزند یارگار امام با اشاره به لزوم سرمایه گذاری بیشتر در ورزش خاطر نشان كرد: ورزش ما قابلیت این را دارد تا در صحنه های مختلف توفیقات  بیشتری به دست آورد اما این امر مستلزم سرمایه گذاری بیشتر در ورزش است .

سیدحسن خمینی با اشاره به نقش مثبت صداوسیما در رشد و گسترش ورزش خاطر نشان كرد:صدا و سیما در سالهای اخیر حركت بسیار مثبتی را در ورزش  آغاز كرده است اما هنوز قابلیت بیشتری در این زمینه وجود دارد .

فرزند یادگار امام راحل (ره ) بااشاره به توجه بنیانگذارجمهوری اسلامی  ایران به ورزش گفت :حضرت امام در زمان جوانی به ورزش اهمیت زیادی  میدادند به طوری كه به ورزش كشتی باستانی و سواركاری به صورت محدود می پرداختند

وی گفت :حضرت امام ره در زمان حضور در جماران نیز هر روز نیم ساعت  پیاده روی را هر روز در دستور كار روزانه خود داشتند به طوری كه تا دوم خرداد 1368 و قبل از بستری شدن در بیمارستان این ورزش را انجام می  دادند .

سیدحسن خمینی با اشاره به اعتقادات مذهبی ورزشكاران ادامه داد: یا ابوالفضل گفتن رضازاده و دیگر ورزشكاران حضور نیافتن آرش میراسماعیلی برابر حریفی از رژیم غاصب صهیونیستی و امتناع رضازاده از تغییر تابعیت از صد مدال طلای المپیك نیز برای ما با ارزش تر است .

وی در ادامه با اشاره به احترام جامعه به ورزشكاران افزود: ورزشكاران  افرادی هستند كه پله های ترقی را در اوان جوانی طی میكنند و به اوج می رسند كه اگر هوشیار نباشند و به افت غرور دچار شوندخیلی هم زود سقوط می  كنند و فراموش می شوند .

پیش از سخنان فرزند یادگار امام راحل ،  علی دایی ، حمید سوریان ، علیرضا حیدری ، حسین رضازاده ، وحیدشمسایی ، بهنام محمودی ، كوروش باقری  ،حسین  توكلی ، محمود میران ، حامدحدادی ، آرش میراسماعیلی ، هادی ساعی ، بهزادخداداد و علیرضا دبیر نیز در سخنانی با تسلیت هیجدهمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران از خاطرات ورزشی خود در میادین بین  المللی یاد كردند .

در  این مراسم همچنین تعدادی از گویندگان ، مجریان و گزارشگران ورزشی صدا و سیما نیز حضور داشتند.

همچنین در مراسم دیگری در مرقد مطهر حضرت امام ره جامعه ورزش كشور  با حضور در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ، بار دیگر با آرمانهای آن امام راحل تجدید میثاق كردند.

در گردهمایی عظیم ورزشكاران در مراسم بزرگداشت سالگرد رحلت حضرت امام خمینی ره ، میثاق نامه جامعه ورزش كشور قرائت شد كه در آن ، از دولت كریمه جمهوری اسلامی ایران به عنوان مجری اهداف و  آرمانهای انقلاب اسلامی حمایت شد و  بر كوشایی درحفظ و حراست از اركان نظام به عنوان یادگاربنیانگذارانقلاب اسلامی تاكید گردید.

در این میثاق نامه ، جامعه ورزش كشور، تحقق آرمان های ملت ایران در جهان را از جمله اهداف مهم خود برشمرد و اعلام كرد : ورزشكاران سفیران فرهنگی درعرصه رقابتهای بین المللی هستند و در این راه تلاش دوچندان خود را به منصه ظهور خواهند رساند و در برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران از هیچ كوششی دریغ نخواهند كرد. در پایان نیز حاضران در مراسم لزوم توجه و نگاه ویژه به ورزش همگانی در جهت رشدسلامت و تندرستی جامعه را سرلوحه برنامه های خود اعلام كردند.

مطالب مرتبط :

فوتبال، ورزش، انقلاب و یادگار امام

 

UserName