• تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1386/03/13
  • تاريخ :

انتقاد رئیس اتحادیه عینك‌سازان از پزشكان 

پنجمین نمایشگاه علمی‌- تخصصی عینك و لوازم جانبی، با حضور 82 شركت داخلی و خارجی، متخصصان و كارشناسان عینك‌سازی آغاز به كار كرد.

انواع عینک

علیرضا یاوریان‌فر، رئیس اتحادیه عینك‌سازان و عینك‌فروشان تهران، در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت: "در همه جای دنیا سه رشته چشم پزشكی، اپتومتری و اپتیك در كنار یكدیگر قرار دارند كه ایران این شیوه را هنوز در پیش نگرفته است."

وی با انتقاد از برخى پزشكان كه علاوه بر كار پزشكى وارد كار كسب شده‌اند و در گوشه‌اى از مطب خود، مقدارى عینك مى‌گذارند و مبادرت به فروش آن مى‌كنند، ادامه داد: چون پزشك نمى‌تواند نظارت بر نحوه ساخت داشته باشد، نمى‌داند نحوه ساخت عینك درست است یا خیر. گذشته از این كنترلى بر مطب پزشكان، بوتیك‌ها یا فروشندگان خیابانى كه عینك‌هاى آفتابى مى‌فروشند، وجود ندارد و طبیعتاً مشخص نیست كه عینك‌های عرضه شده در آنها از استانداردهاى لازم برخوردار هستند یا خیر.

وی در ادامه افزود: بر این اساس اختلافى میان اتحادیه عینك‌سازان و اتحادیه پزشكان وجود دارد كه ما تلاش داریم این موضوع تحت ‌نظر اتحادیه عینك‌سازان درآید، اما وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكى آن را به تعویق مى‌اندازد.

یاوریان‌فر همچنین با تأكید بر این كه عینك آفتابی باید از مكان هایی خریداری شود كه تحت پوشش اتحادیه یا وزارت بهداشت باشد، گفت: اخیراً دست فروشان هم از دستگاه‌های سنجش اشعه مادون قرمز استفاده می‌كنند كه اكثر این دستگاه‌ها چینی و خارج از استاندارد هستند كه نمی‌توان به نتیجه ی آنها اعتماد كرد.

منبع:همشهری

*مطالب مرتبط :

در انتخاب عینک دقت کنید زیرا ... 

باورهای غلط درباره چشم(قسمت اول) و (قسمت دوم)

تماشای تلویزیون در اتاق تاریک چه ضرری دارد؟

اطلاعاتی درباره ی چشمان شیشه ای

انواع لنز چشم و طول عمر آنها

معایب و مزایای لنز چشم

مراقب چشمان خود باشید

اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
UserName