• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1386/03/07
  • تاريخ :

الوصل قهرمان امارات

آقای گلی سامره و درخشش بازیکنان ایرانی

الوصل قهرمان امارات

تیم فوتبال الوصل با برتری مقابل دبی عنوان قهرمانی مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های امارات را از آن خود کرد.

به گزارش مهر، در هفته بیست و دوم و پایانی مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های امارات تیم فوتبال الوصل در حالی به دیدار دبی رفت که با کسب هر 3 امتیاز بازی می توانست عنوان قهرمانی را به دست آورد. اما بازی برای آنها با شروعی ناامید کننده همراه بود. در دقیقه 2 گریگوری دوفرانتس دروازه الوصل را گشود تا شانس قهرمانی زردپوشان الوصل به خطر افتاده و الوحده امیدوار به قهرمانی شود.

برتری دبی تنها 14 دقیقه دوام داشت و صالح عباس در دقیقه 16 موفق به زدن گل تساوی شد. در ادامه آندرسون برزیلی دوبار دیگر در دقایق 30 و 36 دروازه میزبان را گشود تا الوصل نیمه نخست را با برتری 3 بریک پشت سر بگذارد.

نیمه دوم بازهم با برتری الوصل پیگیری شد، میدانداری الوصل بی ارتباط با اخراج گریگوری دوفرانتس در دقیقه 32 نبود که تا اندازه زیادی دبی را مستاصل کرده بود. با این حال دبی در دقیقه 75 یکبار دیگر دروازه الوصل را گشود تا امیدوارانه در 15 دقیقه پایانی برای زدن گل تساوی تلاش کند. اما با گل دقیقه 80 خالد درویش امید دبی تبدیل به یاس شد در ادامه با گل های فیصل سالم (85) و آندرسون (90) برتری 6 بر2 از آن زردپوشان الوصل شد. با این پیروزی جمع امتیازات الوصل به عدد 47 رسید و عنوان قهرمانی مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های امارات در فصل 07-2006 از آن این تیم شد.

در فصل جاری عنوان قهرمانی مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه های امارات نیز به الوصل رسیده بود.

الوحده نزدیک ترین تعقیب کننده الوصل در صدر جدول این هفته در خانه النصر تنها به کسب نتیجه تساوی یک بریک بسنده کرد تا همانند فصل گذشته نایب قهرمان مسابقات فوتبال لیگ دسته اول با شگاه های امارات شود.

دراین بازی ابتدا النصر با گل دقیقه 42 نناد یستروویچ که از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید از مهمان خود پیش افتاد و با گل دقیقه 90 سعید سالم بازی به تساوی کشیده شد.

الجزیره تیم سوم جدول نیز این هفته در سایه درخشش محمد قادر کوبادجا با نتیجه 3 بر صفراز سد الشعب گذشت و ضمن تثبیت جایگاه خود در رده سوم جدول پایانی تلخ را برای یاران سامره و کاظمیان در فصل جاری رقم زد. هر سه گل الجزیره را در این بازی کوبادجا در دقایق (77و 55، 13) به ثمر رساند.

این هفته در فوتبال امارات بازهم بازیکنان ایرانی درخشان ظاهر شدند و با گلزنی در 2 بازی هفته ای پرگل را پشت سر گذاشتند. در این بین درخشش مسعود شجاعی با دو گلی که در دیدار الشارجه برابر الاهلی به ثمر رساند بیش از سایرین بود، دیداری که در نهایت نیز به برتری 5 بر3 یاران شجاعی خاتمه یافت.

بازی با برتری الشارجه آغاز شد و این تیم در دقیقه 11 توسط سعید الکاس به گل نخست رسید. در دقیقه 21 احمد خلیل بازی را به تساوی کشاند و با گل دقیقه 41 احمد ضیا برتری 2 بریک از آن الشارجه در پایان نیمه نخست شد.

در نیمه دوم الاهلی با گل دقیقه 48 احمد خلیل بازی را 2 بر2 مساوی کرد. پس از این گل شجاعی دو بار در دقایق (66 و53) گلزنی کرد و تیمش را با دو گل پیش انداخت. سعید الکاس در دقیقه 81 بار دیگر دروازه الاهلی را گشود و پیروزی الشارجه را حتمی کرد. دو دقیقه پس از به ثمر رسیدن این گل فرهاد مجیدی با گلزنی از روی نقطه پنالتی سومین گل الاهلی را به ثمر رساند و نتیجه 5 بر3 را برای تقابل الاهلی الشارجه رقم زد.

الشارجه با این پیروزی 32 امتیازی شد و با توجه به شکست الشعب به رده چهارم جدول صعود کرد.

 

 

در دیگر بازی دیروز الامارات در خانه با نتیجه 3 بریک مغلوب شد تا فصل را با تحمل شکستی دیگر به اتمام برساند. در این بازی گل های الشباب را پرنس تاگو(21)، ایمان مبعلی (60) و عیسی محمد (78) به ثمر رساندند و تنها گل الامارات را رضا عنایتی در دقیقه 21 وارد دروازه مهمان سبزپوش کرد.

 

* جدول رده بندی مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های امارات به شرح زیر است:

1. الوصل 47 امتیاز

2. الوحده 43 امتیاز

3. الجزیره 41 امتیاز

4. الشارجه 32 امتیاز

5. الشعب 31 امتیاز- تفاضل گل 3+، 40 گل زده

6. الشباب 31 امتیاز- تفاضل گل 3+، 37 گل زده

7. الاهلی 30 امتیاز

8. النصر 28 امتیاز- تفاضل گل 2-

9. العین 28 امتیاز- تفاضل گل 4-

10. الامارات 23 امتیاز

11. الفجیره 19 امتیاز

12. دبی 16 امتیاز

سامره آقای گلی را شریک شد

سامره آقای گل فوتبال امارات

* جدول گلزنان مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های امارات به شرح زیر است:

18 گل

علی سامره ( الشعب - ایران )، آندرسون ( الوصل - برزیل )

17 گل

گریگوری دوفرانتس ( دبی - فرانسه )

15 گل

سعید الکاس ( الشارجه – امارات)

14 گل

نناد یستروویچ ( النصر- صربستان)

13 گل

رضا عنایتی ( الامارات - ایران )

12 گل

رسول خطیبی ( الامارات - ایران )، تونی ( الجزیره - ساحل عاج )

11 گل

جواد کاظمیان ( الشعب - ایران )، فیصل خلیل ( الاهلی – امارات)

 

تیم فوتبال الوصل برای هفتمین عنوان قهرمانی مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های امارات را از آن خود کرده است و از این حیث پس از العین که با نه قهرمانی پرافتخارترین تیم امارات است عنوان دوم را در اختیار دارد.

جدول پرافتخارترین تیم های مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های امارات به شرح زیر است:

العین با 9 قهرمانی

 الوصل با 7 قهرمانی

 الشارجه با 5 قهرمانی

الاهلی با 4 قهرمانی

الوحده و النصر با 3 قهرمانی

الشباب با 2 قهرمانی

 

مطالب مرتبط :

قرارداد کاظمیان چقدر است؟

سامره : بزرگترین اشتباهم کار با قلعه نویی بود

 

UserName