• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1386/03/07
  • تاريخ :

پرسپولیس دیشب نخوابید

صحنه گل دوم پرسپولیس توسط زیاد شعبو

ورزشگاه: آزادى تهران

پرسپولیس: 3

گل ها: مهرزاد معدنچى (5) ،  زیاد شعبو (86)  و ابوالفضل حاجى زاده (90+2)

ذوب آهن: یك

گل: على طهماسبى (76)

داور: یدالله جهانبازى

كمك ها: محمدعلى نجفى و سعید على نژادیان

اخطار: فرزاد آشوبى، كریم باقرى ، حسین بادامكى و زیاد شعبو (پرسپولیس)، على احمدى، على طهماسبى و محمد صلصالى (ذوب آهن)

تماشاگر: 25 هزار نفر

 

پرسپولیس: مهدى واعظى، كریم باقرى، ابوالفضل حاجى زاده، پژمان نورى، شیث رضایى، ابراهیم اسدى، فرزاد آشوبى (زیاد شعبو 81 ) ، حسین بادامكى، مهرزاد معدنچى، علیرضا واحدى نیكبخت (روبرت ساها  53 ) و حسین كعبى (محمد پروین 62 )

سرمربى: مصطفى دنیزلى

 

ذوب آهن: عباس قاسمى، سپهر حیدرى، گئورگ استراتولات، على احمدى، مهدى زارعى، محمد صلصالى، قاسم حدادى فر (محمد همرنگ 41 ) ،  حسن اشجارى، محمد منصورى (على طهماسبى 75 ) ،  وحید امرایى (اسماعیل فرهادى 62 ) ،  و مهدى رجب زاده

سرمربى: رسول كربكندى

 

پرسپولیس در آخرین بازى خود در لیگ برتر مقابل ذوب آهن به برترى دست یافت تا پس از مدت ها (قریب به 1350  روز) صدر جدول را از آن خود كند و همچنان امیدهاى اندك خود براى قهرمانى را زنده نگه دارد.

روز گذشته و در هفته سى ام رقابت هاى لیگ برتر پرسپولیس با آگاهى از اینكه اگر مقابل ذوب آهن برنده باشد مى تواند امید كمرنگش به قهرمانى را حفظ كند رو در روى این تیم اصفهانى قرار گرفت و اتفاقاً خیلى زود به گل رسید تا خیلى ها از بابت کسب 3 امتیاز این دیدار براى سرخ ها مطمئن باشند.

با بازگشت كعبى خط تهاجمى پرسپولیس با حضور او و معدنچى دوباره شكل گرفته بود و این تیم با تغییرات جزیى در خط هافبك به مصاف تیم تاكتیك پذیر ذوب آهن پا مى گذاشت. در سوى دیگر میدان به نظر مى رسید ذوبى ها انگیزه كافى براى از پا درآوردن رقیب شان را نداشته باشند و كربكندى كه در آخرین حضورش روى نیمكت این تیم را تجربه مى كرد تنها به دنبال ثبت یك یادگارى خوب از خود بود.

شاید باانگیزه ترین بازیكن ذوبى ها مهدى رجب زاده بود كه دنبال آقاى گلى مى گشت و دوست داشت با گلزنى در این بازى به تنهایى این عنوان را از آن خود كند.

گل زودهنگام معدنچى در دقیقه 5  بازى و چربش نسبى سرخ ها بر حریف برترى یك گله را در پایان 45  دقیقه نخست رقم زد تا همگان منتظر اتفاقات نیمه دوم باشند. در وقت دوم اما این ذوب آهن بود كه بهتر شروع كرد و نبض میدان را در اختیار گرفت. تعویض هاى كربكندى هم كارساز شد و روى حركت 2  یار تازه وارد این تیم یعنى فرهادى و طهماسبى تیم سفیدپوش اصفهانى به گل رسید تا این گل آب سردى بر پیكر پرسپولیس و هوادارانش باشد اما پرسپولیس كه تنها 15 دقیقه تا پایان كار فرصت داشت و نمى خواست اندك امیدهاى خود را بر باد رفته ببیند به آب و آتش زد و 2  بار دیگر به گل رسید تا با پیروزى شیرین 3 – یک با 53  امتیاز صدر جدول را از آن خود كند و همچنان به قهرمانى امیدوار بماند. پرسپولیس حالا منتظر اتفاقات است. آنها مى دانند چنانچه سایپا و استقلال اهواز مقابل حریفانشان بازنده باشند و استقلال به پاس امتیاز بدهد مثل دوره نخست مسابقات لیگ حرفه اى جام را بالاى سر مى برند و در آخرین روز طعم خوشبختى را مى چشند. روزى كه پرسپولیس در سال 1381  جام قهرمانى را از استقلال ربود همین 7  خرداد ماه بود. شاید حالا تاریخ بخواهد اینگونه تكرار شود البته فقط شاید!

 

در حاشیه دیدار پرسپولیس – ذوب آهن

میهمانان همیشگى

مثل همیشه سر بازى پرسپولیس كه شد چهره هاى آشنا در ورزشگاه آزادى دیده شدند. احمدرضا عابدزاده، فرشاد پیوس و سعید راد چهره هاى آشناى همیشگى بودند كه از نزدیك بازى را دیدند. فداحسین مالكى عضو پیشین هیأت مدیره، محمدحسن انصارى فرد و احسان خرسندى هم روى سكوها حضور داشتند. البته خبرى از افشین پیروانى پاى ثابت دیدارهاى پرسپولیس در ورزشگاه نبود.

 

ذوبى ها تنها نبودند

بله، ذوب آهن هم براى خود طرفدار دارد و آنهایى كه در ورزشگاه فولادشهر براى دیدن تیم آقا رسول مى آمدند در تهران هم تیم محبوبشان را تنها نگذاشتند. دیروز حدود ۸۰-۷۰ نفر از هواداران ذوب آهن در ورزشگاه حضور داشتند و سكوهاى منحصر به استقلالى ها را در ضلع جنوب غربى در اختیار گرفته بودند. شادى و پایكوبى آنها هنگام گل طهماسبى هم دیدنى بود.

نیكبخت و بادامكى محبوب شدند

دیروز هواداران پرسپولیس دست به ابتكار جالبى زده بودند و ۲ پیراهن بسیار بزرگ این تیم را تهیه و از طبقه دوم ورزشگاه آویزان كرده بودند. شماره هاى روى این ۲ پیراهن هم ۸ و ۱۰ بود كه نشان مى داد نیكبخت و بادامكى ۲ بازیكن محبوب پرسپولیسى ها هستند.

جدال بازیکنان برای تصاحب توپ

پر از صندلى شكسته!

به صندلى هاى ورزشگاه آزادى كه نگاه مى كردى غصه ات مى گرفت. آخر یكى نبود به آنها بگوید صندلى چه گناهى كرده كه آن بلا را سرش آورده اى؟ جاى خالى صندلى ها به وضوح در سراسر جایگاه ها دیده مى شد و البته فاصله كم بازیها منجر به عدم بازسازى آنها شده بود. خیلى از آنها هم مربوط به ۲ بازى استقلال مقابل سایپا و پیكان بود كه ناشى از خشم بى حد آنها نسبت به تیم شان اینچنین شده بود.

اسكندرى آمد

محسن اسكندرى سرپرست پرسپولیسى ها كه در غم از دست دادن یكى از بستگان خود بسر مى برد دیروز با جامه سیاه در بازى تیمش ظاهر شد و روى نیمكت نشست. او در روزهاى گذشته نیز در تمرین سرخ ها غایب بود.

دسته گل دنیزلى براى آقا رسول

پیش از شروع بازى و همان طور كه قبلاً خبرش رسیده بود دنیزلى شخصاً به تقدیر از رسول كربكندى در آخرین بازیش براى ذوب آهن پرداخت و با دسته گل و یك كادوى ویژه به سراغ سرمربى اصفهانى ها رفت. بازار ماچ و بوسه هم كه حسابى داغ بود. انصارى فرد و اسكندرى هم دنیزلى را در این كار همراهى مى كردند.

كرى با سپاهان، شعار علیه مرفاوى

دیروز حدود ۲۵-۲۰ هزار هوادار پرسپولیس در ورزشگاه حضور داشتند كه البته انتظار مى رفت بیشتر از این باشند. در اكثر دقایق بازى هم خبرى از تشویق تیم نبود و روند بازى هم تأثیر چندانى در آن نداشت. تماشاگران پرسپولیس در بیشتر دقایق مشغول كرى خواندن با سپاهان و شعار علیه استقلال و مرفاوى بودند! تشویق حجازى با عنوان «برگرد به تیمت» نیز از شعارهاى جالب پرسپولیسى ها بود.

قدردانى از هواداران

در پایان بازى و پس از رقم خوردن پیروزى یك-۳ سرخ ها، آنها از هواداران خود به شكل ویژه اى قدردانى كردند. بازیكنان پرسپولیس بعد از غلبه بر ذوب آهن دست در دست یكدیگر به صورت زنجیرى سرخپوش به سمت هواداران رفته و از آنها به خاطر حمایت هاى مداومشان تشكر كردند.

 

 

رسول کربکندی: شکست برابر پرسولیس غیرمنصفانه بود

غیر منصفانه ترین نتیجه ای که می توانست در بازی پرسپولیس و ذوب آهن رقم بخورد شکست ما بود.

رسول کربکندی پس از شکست سه بریک تیمش مقابل پرسپولیس با بیان این مطلب درجمع خبرنگاران گفت: تیم ما درمصاف با پرسپولیس قدرموقعیت ها را ندانست و در بازی ای که می توانستیم حداقل با نتیجه تساوی به اتمام برسد ، شکست خوردیم. این نتیجه غیرمنصفانه ترین نتیجه ای بود که می توانست برای این بازی رقم بخورد.

وی با تاکید براین که درمصاف با پرسپولیس تیم ما به نتیجه تساوی راضی نبود گفت: تیم ما به رغم ارائه بازی ضعیف درنیمه اول ، در وقت دوم بازی قابل قبولی را به نمایش گذاشت و پیش از اینکه گل دوم را دریافت کند صاحب چندین موقعیت گلزنی شد که از آن استفاده لازم را نبرد و نتیجه را واگذار کرد. این مسئله متاثر از کم تجربگی بازیکنان ما بود که قدر فرصت ها را ندانستند.

کربکندی تاکید کرد: ذوب آهن باشگاه من است و فوتبالم را دراین باشگاه به پایان رساندم. هر چه بدست آوردم در این باشگاه بوده و درکنار حمایت های مدیران باشگاه به نتایج خوبی نیز دست یافتم اما دریکی دو سال گذشته مسئولان باشگاه سرمایه گذاری های لازم را انجام ندادند بطوری که بازیکنان زیادی را از دست دادیم که باعث ناکامی های ما درفصل جاری شد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن با تاکید بر این که دین خود را به فوتبال و مردم اصفهان ادا کرده ام ،خاطرنشان کرد: چه در دورانی که فوتبال بازی می کردم و چه  در زمانی که مربی گری را دنبال می کردم هیچ وقت از اصفهان خارج نشدم اما امروز احساس می کنم باید از این شهر بیرون بروم. برای مردم اصفهان عادی شده ام و نیاز به تجربه تازه ای دارم . اگر تیم هایی از شهرهای دیگر پیشنهادهای خوبی ارائه کنند با بررسی آنها به بهترین درخواست پاسخ مثبت می دهم درغیراین صورت در اصفهان می مانم و ضمن استراحت، به کار آموزش به جوانان می پردازم .

وی در واکنش به اظهارات مدیرعامل باشگاه ذوب آهن که از تمایل هیات مدیره این باشگاه به تمدید قرارداد کربکندی خبر داده بود ، گفت: تفاوت من با دیگران این است که به صراحت حرف هایم را می زنم. تصمیم من به جدایی از تیم ذوب آهن یک تصمیم دو طرفه بود که از سوی من و مدیران باشگاه اتخاذ شد. زمانی که پیشنهاد جدایی را مطرح کردم آنها استقبال کردند زیرا احساس می کردند تیمشان نیاز به تحول و تنوع دارد.

 

دنیزلی: شاید هم پرسپولیس قهرمان شد

فقط منتظر می مانیم

مصطفی دنیزلی گفت: در هفته‌ی بیست و سوم، سایپا و استقلال جای خود را به ما دادند اما، نتوانستیم از آن موقعیت استفاده كنیم.

مصطفی دنیزلی پس از پیروزی تیمش مقابل ذوب آهن در جمع خبرنگاران اظهار كرد: بازی خوبی بود و به طور كلی پرسپولیس هر وقت با ذوب آهن بازی می‌كند، بازی پرگل و دیدنی انجام می‌شود.

وی افزود: با اشتباهات خودمان 20 دقیقه‌ی پایانی بازی را تحت فشار ذوب آهن قرار گرفتیم. اما در مجموع می‌توانم بگویم هم برای هواداران و هم برای كادر فنی بازی خوبی بود.

دنیزلی با تشكر از خبرنگاران گفت: من 15 روز دیگر با شما رابطه دارم و پس از آن هم می‌خواهم به خاطر قهرمانی در جام حذفی از شما تشكر كنم.

سرمربی تیم پرسپولیس با اعتقاد به این‌كه این فصل را هنوز تمام نكرده‌ایم، ‌اظهار كرد: باید تا فردا منتظر باشیم تا تكلیف رتبه‌بندی جدول لیگ برتر و قهرمان این مسابقات مشخص شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این‌كه شما گفته بودید در هفته‌ی بیست و سوم سایپا را در رقم امتیازات خواهید گرفت، اما این اتفاق در هفته‌ی آخر افتاد چیست؟ گفت: در اصل هفته‌ی بیست و سوم سایپا و استقلال جای خود را به ما دادند اما نتوانستیم از آن موقعیت استفاده كنیم.

دنیزلی درباره‌ی بازی روز جمعه مقابل سپاهان اصفهان گفت: این یك واقعیت است كه روز جمعه دو تیم از بهترین تیم‌های ایران با هم بازی می‌كنند. امیدوارم یك جمعه‌ی خوب و یك بازی خوب را در پیش داشته باشیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر وضعیت خودش در فصل آینده با تیم پرسپولیس گفت: بعد از جام حذفی پاسخ این سوال را خواهم داد.

سرمربی تیم پرسپولیس در پایان در واكنش به صحبت یكی از خبرنگاران در رابطه با این‌كه امروز خوشحال هستید و پاسخ نمی‌دهید، گفت: وقتی خوشحال هستم می‌گویید جواب نمی‌دهم و وقتی هم ناراحت باشم می‌گویید جواب نمی‌دهم.

مطالب مرتبط :

استقلال جام را پس زد!

استقلال اهواز ؛ تساوی کتک زدن داور

UserName