• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1386/03/02
  • تاريخ :

کرکری گتوسو و جرارد

حال جرارد را می گیرم!

گتوسو بچه گربه است!

گتوسو هافبک جنگنده ی میلان ایتالیا برای جرارد نقشه می کشد!

جنارو گتوسو‌ هافبک ملی پوش و جنگنده تیم فوتبال میلان خواهان گرفتن انتقام از لیورپول و رودررویی با استیون جرارد کاپیتان این تیم است که پس از بازی فینال استانبول حرف‌های زیادی را علیه میلان و خصوصاً گتوسو مطرح کرد.

گتوسو در خصوص رویارویی مجدد دو تیم میلان و لیورپول در فینال رقابت‌های لیگ قهرمانان گفت: من احساس می‌کنم، بین لیورپول و منچستریونایتد تفاوت‌هایی وجود دارد و البته ما بین این 2 تیم، گروه قوی‌تر را شکست داده‌ایم. به اعتقاد من در حال حاضر منچستریونایتد بازیکنان بهتر و تکنیکی‌تری نسبت به لیورپول در اختیار دارد.

 

         گتوسو همان قدر وحشتناک است که یک بچه گربه‌ترسناک است‌!

لیورپولی‌ها تماماً می‌کوشند با کلیه نفرات دفاع کنند و همه بازیکنان این تیم به غیر از یک مهاجم مقابل توپ می‌ایستند و به کارهای دفاعی می‌پردازند. تمام تاکتیک آنها به توپ‌های بلند ختم می‌شود و هر توپی که آنها تحت مالکیت خود درمی‌آورند را با ارسال‌های بلند به سوی دروازه حریف می‌فرستند. این نوع عملکرد با منچستریونایتد که تیمی با فوتبال فوق العاده است کاملاً تفاوت دارد. در واقع منچستریونایتد به مراتب فوتبالی‌تر کار را دنبال می‌کند.

 استیون جرارد قلب لیورپول در بازی فینال سال 2005 بود و توانست نخستین گل قرمزپوشان آنفیلد را پس از 3 گل میلان و از روی ضربه‌ای ایستگاهی که با خطای گتوسو به دست آمده بود، به ثمر برساند و از آنجا بود که موتور لیورپولی‌ها روشن شد و آنها توانستند نه تنها نتیجه 3 بر صفر باخته را جبران کنند، بلکه در نهایت در ضربات پنالتی موفق شدند میلان را درهم شکسته و عنوان قهرمانی جام باشگاه‌های اروپا را در آن سال در استانبول به دست آورند. چیزی که در پایان نیمه نخست و ثبت نتیجه 3 بر صفر روی تابلو ورزشگاه به ذهن هیچکس خطور نمی‌کرد اما در پایان رنگ واقعیت به خود گرفت.

جرارد کاپیتان لیورپول در کتاب خود با نام زندگی من، می‌نویسد: " من هرگز نگرانی در خصوص رینو گتوسو قبل، هنگام و بعد از بازی نداشتم.

مردم ایتالیا به نوع بازی او علاقه دارند و البته این موضوع هم برای خود دلایل خاصی دارد، اما برای شخص من او فقط در حد حرف است. وی شاید بازیکن کارآمدی به نظر برسد، اما همان قدر وحشتناک است که یک بچه گربه‌ترسناک است‌!

من قسم می‌خورم هرگز به گتوسو فکر نمی‌کردم، اگر هر هفته با وی روبرو می‌شدم. او هیچ صدمه‌ای به شما نمی‌زند. من هیچگاه گتوسو را به عنوان بازیکنی جنگنده و قاتل توپ ندیده ام‌! در واقع باید بگویم‌هافبکی که از او می‌توان هراسان بود، ریکلمه، کاکا یا رونالدینیو است. آنها پیش می‌روند، پاس می‌دهند و گل می‌زنند.

گتوسو فقط برای هواداران بازی می‌کند. تماشایی و احساسی. او همچنین تنها بازیکن میلان بود که هنگام‌ترک زمین در پایان نیمه اول لبخندی از سر غرور بر لبان خود داشت. من این موضوع را به عینه دیده ام. لعنتی‌!

یک جفت از دیگر بازیکنان میلان هم برای هواداران و خانواده خود دست تکان می‌دادند که مرا متنفر می‌کند. این کار را پیرلو پیش از پایان نیمه نخست انجام داد. عملی که هیچ نوع احترامی برایش قائل نیستم‌!

     در بازی فینال در آتن پاسخ کوبنده و دندان شکنی به جرارد خواهم داد!

میلان ما را برده بود، اما شما هیچگاه چنین رفتاری را با حریفتان انجام نمی‌دهید. زمانی که پس از پایان نیمه اول به رختکن رسیدم، تقریباً داغ کرده بودم. آنها گمان می‌کردند که همه چیز تمام شده است، اما اینگونه نبود‌! "

گتوسو بر این عقیده است که گفته‌های جرارد وی را به اندازه کافی برای دیدار پایانی رقابت‌های جام باشگاه‌های اروپا در آتن تحریک کرده است.

هافبک تیم‌ملی ایتالیا در این خصوص اظهار داشت:  می‌خواهم روبروی او دوباره بازی کنم و به چشمانش پیش از شروع بازی خیره شوم‌!

گتوسو ادعای استیون جرارد در خصوص اینکه میلانی‌ها در پایان نیمه اول بازی فینال 2005 در ‌ترکیه به جشن و پایکوبی پرداخته بودند را به شدت تکذیب کرد و در ادامه سخنانش در مورد آن بازی با لیورپول و حرف‌های جرارد اظهار داشت: خیر‌! ما به هیچ عنوان چنین عملی را انجام ندادیم. طرح چنین سخنی اشتباه محض است. برای من در حال حاضر جدا از گفته‌ها و نوشته‌های کاپیتان لیورپول، موضوع گتوسو علیه جرارد است و مطمئن باشید که پاسخ کوبنده و دندان شکنی را به اظهارات جرارد در بازی فینال در آتن خواهم داد.

مطالب مرتبط :

تن آتن تب دار شد

UserName