• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • سه شنبه 1386/03/01
 • تاريخ :

یزدانی : کاش قلعه نویی ببیند

یزدانی در تلاش برای عبور توپ از بازیکنان استقلال

داریوش یزدانی هافبک سابق استقلال و بازیکن کنونی سایپا در برابر تیم سابقش خوش درخشید و یکی از عوامل مهم ناکامی آبی پوشان بود.

او که سه سال پیش بخاطر برخی ناملایمات عطای حضور در استقلال را به لقایش بخشید ، در گفت و گویی اختصاصی با تبیان در مورد این بازی گفت : ما شایسته ی این پیروزی بودیم ، شاید می توانستیم کمی شیک تر هم به گل برسیم اما مهم پیروزی بود که به آن دست یافتیم.

ولی استقلال هم حداقل 5 موقعیت گل داشت.

- بله ولی آنها موقعیتهایشان را زمانی بدست آوردند که ما به دنبال زدن گل بودیم و طبیعی ست تیمی که حمله می کند ، پشت سرش فضاهایی دارد که حریف از آنها بهره ببرد.

ضمن اینکه تیم ما هم موقعیت کم نداشت ، من فکر می کنم ما از نظر تعداد موقعیت مساوی بودیم اما از نظر فوتبالی از استقلال برتر بودیم و استحقاق برد را داشتیم.

تیم شما در 10 دقیقه ابتدای بازی هم نمایش مقبولی نداشت.

- البته 15 دقیقه ی ابتدایی بازی چون تیم ما تیم جوانی ست و تجربه زیادی ندارد ، تحت تاثیر بود اما این فرصت لازم بود تا بچه ها شرایط را درک کنند و دیدید که سایپا در حداقل زمان ممکن خود را پیدا کرد و با ترمیم اشکالات بازی روانی ارائه کرد.

یزدانی ستاره سایپا در بازی برابر استقلال

و خودت هم انگیزه های زیادی داشتی، نه؟

- خب بحث قهرمان شدن در میان است. ضمن اینکه هواداران استقلال هم همیشه ایجاد انگیزه می کنند. زمانی که خود من در استقلال بودم و خاطرات خوشی با استقلالی ها داشتم . روز یکشنبه هم همین حال و هوا در استادیوم حاکم بود. البته این را بگویم من در تمام فصل همین گونه بازی کردم و عملکرد بی نوسانی داشتم.

خودت فكر می‌كردی این طور بازی کنی؟

- گفتم همیشه سعی كرده‌ام شرایط خوبم را حفظ كنم. علی دایی قبلا با من همبازی بود و سبك بازی‌ام را می‌شناسد. به همین دلیل، آزادی عمل بیشتری دارم.  زمانیكه به یك بازیكن مسئولیت بیشتری می‌دهند، انگیزه هم بیشتر می‌شود.

به تیم ملی هم چشم داشتی؟

-  همان طور که گفتم من در تمام فصل همین طور بازی کردم یک سال زحمت کشیدم و تلاش کردم و همیشه دوست داشتم به تیم ملی بازگردم اما بهتر است در  باره بازیهای من مربیان تیم ملی نظر بدهند . سرمربی تیم ملی گفته است که دستیارانش همه بازیهای لیگ را دیده اند ، ان شاء الله که بازی مرا هم دیده باشند.

من فقط امیدوارم بازی ام را دیده باشند.

داریوش یزدانی هافبک تیم فوتبال سایپا

راستی چرا از استقلال رفتی؟

- اصلا دوست ندارم در موردش حرف بزنم. ولی استقلالی ها بدانند وقتی من از بلژیک برگشتم از استقلال طلبکار بودم. بابت 6 ماه از قراردادم که به حساب استقلال واریز شده بود.

آن زمان فتح الله زاده از استقلال رفته بود و دوره ی آقای قریب و منزوی بود. آنها از من خواستند از فتح اله زاده دست خط بگیرم! این کار را کردم اما باز هم مرا سرکار گذاشتند و انگ بی تعصبی به من چسباندند!

من هم بالاجبار از استقلال جدا شدم. اما حالا قصد دارم بعد از پایان لیگ به سراغ ایشان بروم تا شاید پولم نقد شود!

نمی‌خواهی دوباره به استقلال بر گردی؟

- چون این باشگاه شرایطی را به لحاظ مالی و ورزشی برایم بوجود آورد كه لطمات زیادی خوردم. 3 سال در بلژیك و در سرمای آن زحمت كشیدم؛ اما باشگاه تمام پولم را برداشت و حتی یك ریال هم به من داد. در آن سال‌ها در لیگ دسته اول ایران بازی می‌كردم، پول بیشتری نصیبم شد.

 

و در مورد قهرمانی لیگ برتر؟

- الان همه چیز دست خود ماست. اگر بچه ها به حرف بزرگترهای تیم گوش بدهند و همین گونه ادامه بدهیم ، 95 درصد شانس قهرمانی داریم اگر چه هیچ چیز قطعیت ندارد و در فوتبال قابل پیش بینی نیست

 

مطالب مرتبط :

سبقت سایپا سر پیچ قهرمانی

 

 

UserName