• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • دوشنبه 1386/02/31
 • تاريخ :

مهدوی کیا : اشک ریختم

مهدوی کیا روی دوش بازیکنان

خداحافظى مهدى مهدوى كیا از هامبورگ یكى از صحنه هاى به یاد ماندنى در تاریخ باشگاه پرسابقه شمال آلمان خواهد بود. زمانى كه كیا بر دستان بازیكنان هامبورگ در ورزشگاه AOL دور افتخار مى زد كمتر كسى بود كه با دیدن این صحنه ها تحت تأثیر قرار نگیرد. به هر حال پسر نیك فوتبال ایران پس از 8 سال حضور در یكى از قدیمى ترین تیم هاى آلمان از این تیم جدا شد و از این پس آینده خود را در تیم دیگرى جست وجو خواهد كرد.

سرانجام آخرین بازى تان را براى هامبورگ انجام دادى چه حسى هنگام خداحافظى با هواداران داشتى؟

- همه چیز عالى بود. فكر مى كنم بهتر از این نمى شد. دیروز تماشاگران به یادماندنى ترین روز عمر فوتبالم را رقم زدند و هیچ وقت صحنه هایى را كه در بازى دیروز رقم خورد را فراموش نمى كنم. اینكه توانستم در روز پیروزى هامبورگ و صعود به اینترتوتو از این تیم خداحافظى كنم فوق العاده بود و تماشاگران نیز برایم سنگ تمام گذاشتند. آنها تا زمانى كه فاصله ورزشگاه تا اتوبوس را طى مى كردند به من لطف داشتند. واقعاً لحظات سختى بود.

هر چند كه لحظات سختى بود اما شما به شكل ویژه اى از هامبورگ جدا شدید.

- باعث افتخار بود كه به عنوان یك بازیكن ایرانى اینچنین از من تقدیر شد. واقعاً بى نظیر بود. تا به حال چنین مراسمى را براى هیچ بازیكنى ندیده بودم.

اشك هاى شما زمان خداحافظى از هواداران بسیارى را تحت تأثیر قرار داده بود.

-  دقیقاً. زمانى كه 60 هزار تماشاگر نام من را صدا مى زدند لرزه به تنم مى افتاد. بسیارى از چیزها را مدیون تماشاگران هامبورگ هستم. آنها بهترین روزهاى زندگى ام را در اینجا رقم زدند و امیدوارم كه در فصل جارى، هامبورگ بتواند به جام یوفا صعود كند تا این چنین دل هواداران شاد شود.

باشگاه هم براى شما برنامه خاصى تدارك دیده بود؟

-  پیش از بازى از سوى باشگاه دسته گل هایى به من و 3 بازیكن دیگر اهدا شد و پس از بازى به دلیل تمام شدن فصل، جشنى در یكى از رستوران هاى هامبورگ برگزار شد. از طرف باشگاه به من یك ساعت هدیه دادند و بسیار محترمانه از هم جدا شدیم. خیلى خوشحالم كه اینگونه و با سرافرازى از هامبورگ جدا شدم.

خداحافظی مهدوی کیا از هامبورگ پس از 8 سال حضور در این تیم

دیگر به هامبورگ باز نمى گردید؟

- دیگر همه چیز تمام شد، تنها فردا به محل باشگاه خواهم رفت تا وسایلم را جمع كنم. 8  سال خاطرات خوب و بد را در این باشگاه داشتم و زمانى كه براى آخرین بار به باشگاه مى روم شاید یكى از سخت ترین لحظات زندگى ام باشد. امیدوارم روزى به عنوان تماشاگر بتوانم به ورزشگاه بیایم و تیم محبوبم را تشویق كنم. هامبورگ جزیى از زندگى من است و از صمیم قلب این تیم را دوست دارم.

بایرسدورفر اعلام كرده بود كه جدایى شما از هامبورگ به خاطر مسائل مالى نبود.

- مسائل زیادى در جدایى من از هامبورگ دخیل بود اما فكر مى كنم زمانش فرا رسیده بود كه از هامبورگ جدا شوم. اینكه توانستم به عنوان یك بازیكن ایرانى 8 سال در هامبورگ بمانم بسیار عالى بود. فكر مى كنم براى جدایى من، باشگاه تمام جوانب را در نظر گرفته بود. سران هامبورگ سال گذشته براى تقویت تیم 30 میلیون یورو هزینه كرده بودند و این بار تصمیم گرفته بودند كه تیم را كوچك كنند، من هم خوشحالم كه این گونه از هامبورگ جدا شدم.

بهترین و بدترین خاطره اى كه در این 8 سال داشتید چه بود؟

- خاطرات بسیار خوبى در هامبورگ دارم اما بازى با یوونتوس و گلزنى ام برابر این تیم هم اكنون جزیى از موزه باشگاه هامبورگ شده است. آن شب براى من، هامبورگ و تمام هواداران شبى به یاد ماندنى بود، قطعاً تلخ ترین خاطره ام نیز نیم فصل اول رقابت هاى اخیر بوندس لیگا است. هر چند كه با خاطره اى خوب لیگ به پایان رسید.

على دوستى در یادداشتى گفته بود كه اى كاش مهدوى كیا در هامبورگ مى ماند.

-  شب گذشته با او صحبت كردم. من بسیارى چیزها را از دوستى یاد گرفتم. به او گفتم كه امیدوارم با تصمیمى كه مى گیرم خودم، خانواده ام و كسانى كه در پیشرفتم نقش داشته اند را خوشحال كنم.

گمانه زنى رسانه هاى ایرانى براى تیم آینده شما آغاز شده است. صحبت از چند تیم اسپانیایى و فرانسوى شده است. چه زمانى تیم آینده تان مشخص مى شود.

- طبیعى است كه رسانه ها گمانه زنى كنند اما من نمى توانم هیچ صحبتى در این باره انجام دهم. باید جوانب را بررسى كنم. دخترم 8 سال در آلمان بوده و در حال حاضر در كلاس دوم آلمانى مشغول به تحصیل است. او بزرگ ترین مشكل من براى جدایى از آلمان است. هر چند كه این شغل من است و باید حرفه اى با آن برخورد كنم. خانواده ام در این 8  سال كمك هاى بسیارى به من كرده اند و باید تصمیمى بگیرم كه راحتى آنها را نیز در نظر داشته باشم. فكر مى كنم قبل از بازگشتم به ایران تا 2 هفته دیگر تیم جدیدم مشخص شود

مطالب مرتبط :

خداحافظی ایرانی خوش اخلاق با بندرهامبورگ

UserName