• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1386/12/06
  • تاريخ :

دعوت از احمدی نژاد برای پیاده روی

دعوت از احمدی نژاد برای پیاده روی

رئیس فدراسیون همگانی از دعوت دکتر محمود احمدی نژاد برای حضور در یکی از همایش های بزرگ پیاده روی این فدراسیون در سال آینده خبر داد.

به نقل از مهر، عزالدین حیدری که در نشست خبری با نمایندگان رسانه های گروهی درمحل سالن کنفرانس نصرت مجموعه ورزشی انقلاب سخن می گفت، ضمن بیان این مطلب به تشریح عملکرد فدراسیون ورزشهای همگانی پرداخت و گفت:  پس از انتخابم به عنوان رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی در برنامه های خود به ورزش های کم هزینه و زود بازده توجه کردم و اجرایی شدن بخشی از این برنامه ها نشان داد که چه تحولی در ورزش همگانی اتفاق افتاده است.

وی با بیان این موضوع که در اجری برنامه های همگانی امسال همزمانی با رویدادهای مهم غیر ورزشی کشور را مد نظر داشته است، ادامه داد: ما در قبال جمعیت 70 میلیونی ایران مسئولیت داریم و باید با برنامه ریزی دقیق ورزش را برای همه قشرهای کشور نهادینه کنیم.

رئیس فدراسیون همگانی در خصوص برنامه های کلی این فدراسیون خاطرنشان کرد: آموزش، تبلیغات برای اطلاع رسانی جامعه و برگزاری مسابقات و همایش ها که نقش مهمی در سلامت جامعه دارد، از سیاسیت ها و برنامه های کلان ما محسوب می شود.

دعوت از احمدی نژاد برای پیاده روی

وی اضافه کرد: دراین مدت با فدراسیون های جهانی و آسیایی تعامل نزدیکی داشته و آنها در جریان برنامه های ما قرار دارند که در همین رابطه چندی پیش به آرژانتین محل فدراسیون های جهانی دعوت شدیم و توانستیم رضایت آنها را به عنوان نخستین کشور دنیا برای برگزاری کلاس مدیریت رهبری در ورزشهای همگانی جلب کنیم.

حیدری دراین مورد افزود: این کلاس در کیش برگزار شد که به غیر ازنمایندگان کشورهای آسیایی، 30 نفر هم از ایران در آن شرکت کردند که مدرسین آلمان و دبیرکل جهانی ورزش های همگانی هم درآن حضور داشتند.

وی با بیان این موضوع که درسال گذشته همایش های خانوادگی 200 هزار نفره در قزوین، 150 هزار نفری در هرمزگان و بالای 150 هزار نفری در کرمان را به شکلی بسیار مناسب برگزار کرده است، اظهار داشت: در یکی از همایش های برگزار شده در استان قزوین که تنها به خانم ها اختصاص داشت، 40 هزار خانم در آن شرکت کردند که حضور مهندس علی آبادی هم در این همایش باعث عمومیت بخشیدن به آن خواهد شد.

رئیس فدراسیون همگانی در ادامه به برنامه های سال آینده این فدراسیون اشاره و خاطرنشان کرد: در 13/2/87 و به مناسبت روز ملی خلیج فارس، هفته معلم و بزرگداشت استاد مرتضی مطهری، نخستین همایش پیاده روی بصورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

دعوت از احمدی نژاد برای پیاده روی

وی افزود: همایش بعدی سراسری هم که برای سال آینده برنامه ریزی شده است عبارتند از: 21/4/87 و به مناسبت روز ولات حضرت علی(ع)، 27/5/87 به مناسبت ولادن حضرت مهدی (عج)، 27/9/87 به مناسبت عید غدیر، 11/11/87 به مناسبت ولادت حضرت امام محمدباقر(ع) و بزرگداشت دهه فجر که برنامه های ما تا 22 بهمن ادامه خواهد داشت و در نهایت در تاریخ12/29 /87 آخرین همایش ما به مناسبت هجرت حضرت رسول اکرم(ص) برگزار خواهد شد.

حیدری با بیان این موضوع که رئیس جمهوری هم به ورزش همگانی تاکید داشته است، اظهار داشت: تاکید دکتر احمدی نژاد به خاطر برنامه ریزی برای ایجاد شادابی و نشاط در جامعه است و همه ما در این زمینه مسئول هستیم. به همین خاطر قصد داریم از طریق رئیس سازمان تربیت بدنی به آقای احمدی نژاد پیشنهاد دهیم در یکی از همایش های بزرگ پیاده روی خانواده حضور پیدا کنند.

وی افزود: مطمئنا اگر ایشان در یکی از همایش های سال آینده ما شرکت کنند، اعضای هیئت دولت، نمایندگان مجلس و سایر مسئولان هم در آن حضور خواهند داشت و این موضوع انگیزه عمومی را برای شرکت در چنین همایش هایی افزایش خواهد داد.

دعوت از احمدی نژاد برای پیاده روی

حیدری با بیان اینکه اعتبارات پیشنهادی ما برای سال آینده یک میلیارد و ششصد میلیون تومان است، تصریح کرد: ورزش همگانی پایه و اساس ورزش های قهرمانی است و ما باید با برنامه ریزی های خود ورزش محلات را در اقصی نقاط کشور تقویت کنیم تا به رشد و شکوفایی استعدادها کمک کنیم.همچنین عقیده من این است در نظر گرفتن بودجه برای ورزش های قهرمانی هزینه کردن نیست بلکه ساختار سازی و کمک به شکوفانی و نهادینه شدن ورزش در کل جامعه است.

وی با اشاره به ترویج بعضی از ورزش ها مانند ماهیگری که به غیر از جنبه قهرمانی و همگانی از جنبه تفریحی هم اهمیت دارد، از تشکیل انجمن ورزش کودکان و المپیاد ورزش نونهالان در زمان تعطیلی مدارس خبر داد و گفت: باید همه اقشار مردم را به ورزش های همگانی از جمله پیاده روی تشویق و ترغیب کرد زیرا این موضوع هم در نشاط و هم در افزایش توان کاری آنها و همچنین سلامت همگانی و مبارزه با امراض مختلف نقش مهمی دارد.

رئیس فدراسیون همگانی در پایان با تاکید بر اینکه فدراسیون ورزشهای همگانی تمام تلاشش را برای سلامت جامعه به کار خواهد بست خاطرنشان کرد: آرزوی ما این است که ورزش بین 70 میلیون ایرانی نهادینه شود و همه مردم برای سلامتی و تندرستی شان به ورزش روی بیاورند.

UserName