• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 699
 • شنبه 1386/2/29
 • تاريخ :

جالوروسی قهرمان کوپا ایتالیا

تیم فوتبال آ اس رم ، با قهرمانی در جام حذفی و ناِب قهرمانی در سری آ سال خوبی را پشت گذاشت

پنجشنبه شب اینتر پیروز شد اما آ اس  رم ملقب به " جالوروسی"  كوپا ایتالیا را تصاحب کرد.

دور برگشت فینال جام حذفى ایتالیا در جوزپه مه آتسا با پیروزى یك - 2 اینترى كه مسابقه اى فوق العاده  را برگزار كرد و حتى گاهى به نظر مى رسید توان انقلاب و جبران شكست 2 - 6 بازى رفت را دارد به پایان رسید اما در نهایت این تیم اسپالتى بود كه جام قهرمانى را در آسمان آبى جوزپه مه آتسا بالا برد و هجدهمین جام قهرمانى كوپا ایتالیاى تاریخ خود را پس از 16  سال تجربه كرد. تك گل جالوروسى را در این مسابقه پروتا به ثمر رساند و كروز و كرسپو 2 گل نرآتزورى را به نام خود ثبت كردند.

این قهرمانى مى تواند نقطه عطفى در تاریخ جالوروسى باشد براى ثبات گروهى با انگیزه و فعالیت بیشتر در بازار نقل و انتقالات. بازى پنجشنبه شب مسابقه اى جذاب و پرهیجان بود با اینترى كه از همان شروع مسابقه كنترل بازى را در دست گرفت و برترى خود را به میهمان تحمیل كرد. هر چند تلاش شاگردان مانچینى در نیمه اول حاصلى براى آنها نداشت و به نظر مى رسید با توجه به نیاز اینتر براى جبران 4 گل دور رفت همه چیز از دست رفته است اما با 2 گلى كه كروز و كرسپو در 10 دقیقه آغازین نیمه اول به ثمر رساندند یك بار دیگر امید در جمع نرآتزورى جوانه زد اما در نهایت رم با چند تغییرى كه ایجاد كرد ثابت كرد به این سادگى حاضر نیست از قهرمانى در این فصل خداحافظى كند.

درخشش كاپیتان توتى و یارانش به گلى سخت اما مفید و تأثیرگذار منجر شد تا رمى ها به راحتى به جشن قهرمانى فكر كنند.

فرانچسکو توتی کاپیتان رم جام قهرمانی کوپا ایتالیا را در دست گرفت

فرانچسكو توتى كاپیتان جالوروسى كه روزهاى شادى را سپرى مى كند  مى گوید: این قهرمانى را به خانواده ام هدیه مى كنم. آنها همیشه كنار من بودند و نه فقط به دخترم چنل.

همیشه عادت كرده بودیم كه اینتر قهرمان شود و حال بد نیست كه ما هم صاحب جام شدیم.

روبرتو مانچینى سرمربى اینتر آنقدر سرمست قهرمانى سرى A است كه حتى در لحظه از دست دادن كوپا ایتالیا هم خود را نگران نمى كند و به راحتى شكست را مى پذیرد: رم در دور رفت فوق العاده بود و امروز ما خوب بودیم ما مسابقه اى را كه مى خواستیم برگزار كردیم اما بد شانس بودیم كه در نیمه اول به گل نرسیدیم. مانچینى درباره اخراج كوردوبا در این مسابقه مى گوید: آن اخراج واقعاً در دقایق پایانى به ما ضرر زد. به هر حال این مسابقه ساده اى نبود اما بچه ها واقعاً عالى بودند. ما حتى مى توانستیم صفر – 4  پیروز شویم اما 10 نفره مقابل 11 نفر واقعاً سخت است. آنها در برترى نفرى هم واقعاً عالى بودند اما ما هم شخصیت والاى تكنیكى و تاكتیكى خود را اثبات كردیم.

مانچینى از داورى راضى نیست و مى گوید: به نظر من خطایى كه روى استانكوویچ روى داد پنالتى بود اگر یك -صفر مى شدیم وضع فرق مى كرد، به نظر من امشب داورى اصلاً خوب نبود اما درنهایت شایستگى رمى ها را زیر سؤال نمى برم.

لوچانو اسپالتى سرمربى جالوروسى هم از نتیجه به دست آمده راضى است. این اولین قهرمانى تاریخ فعالیت اوست و مى گوید: من تا به حال هیچ عنوانى نداشتم. سالهاست مربیگرى مى كنم و حال مى توانم یك جام در ویترین ام داشته باشم. من قبل از مسابقه به مانچینى گفتم اگر نبردیم باید یكى از جام هایت را به من بدهى اما در هر حال این قهرمانى حاصل شایستگى بچه ها است. تیم این فصل واقعاً عالى كار كرد. این قهرمانى را به رییس سنسى تقدیم مى كنم.

منبع: گاتستا دلو اسپرت

 

مطالب مرتبط:

تاپ 10 توتی

 

UserName