• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1386/02/29
  • تاريخ :

در اختتامیه جشنواره وب سایت های استانی تبیان

دکتر خاموشی : باید فاصله سخت افزاری و نرم افزاری خود با جهان را به حداقل برسانیم

مراسم اختتامیه جشنواره وب سایت های استانی تبیان

مراسم اختتامیه اولین جشنواره وب سایت های استانی سازمان تبلیغات اسلامی با حضور رئیس سازمان تبلیغات ، مدیر عامل موسسه تبیان ، مدیران کل استان ها و معاونین سازمان و مسئولان وب سایت ها برگزار شد.

مراسم اختتامیه جشنواره وب سایت های استانی تبیان

در ابتدای این مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی ، حجت الاسلام فلاح رئیس این جشنواره با اعلام اینکه کشوری برگزار نشدن این جشنواره ناشی از وجود مشکلات فراوان و بدیع بودن این کار بوده است ، خاطر نشان ساخت قبل از فراخوان سازمان برای جشنواره 8 وب سایت استانی بیشتر نداشتیم که عمده فعالیت آنها تهیه خبر های استانی و ارسال آن بود که اما با تلاش فراوان این وب سایت ها در اکثر مراکز استانی ایجاد شده است.

مدیر کل استان ها و معاون پارلمانی سازمان تبلیغات اسلامی ابراز امیدواری کرد با ادامه این جشنواره شاهد گسترش فرهنگ دینی در فضای مجازی باشیم.

مراسم اختتامیه جشنواره وب سایت های استانی تبیان

پس از آن دکتر خاموشی پشت تریبون قرار گرفت و با اشاره به بهره گیری از ابزارهای نوین ارتباطی جهت تاثیر گذاری گسترده بر مخاطبان افزود با آمدن تکنولوژیI.T  ارتباط دو سویه شد و باید با استقبال از تبدیل فضای حقیقی به مجازی وارد عرصه های جدید اطلاع رسانی شویم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد : ما باید روشمان را جهت انتقال معرفت دینی و ایمان به مبداء و معاد تغییر دهیم و فاصله سخت افزاری و نرم افزاری خود را با جهان به حد اقل برسانیم و با تولید محتوا و تجمیع اطلاعات موجود و حتی خرید اطلاعات کار کنیم که دائم الحضور باشیم.

مراسم اختتامیه جشنواره وب سایت های استانی تبیان

وی با اشاره به کارکرد ویژه وب سایت های استانی و تعامل آن با تبیان اعلام کرد؛ موسسه تبیان با راه اندازی سرویس های شتاب انگیز تولید محتوا و مراکز استان ها با خرید محتوا از علما، فضلاء و دانشمندان ، تولید محتوای با گویه های مختلف کردی ، آذری ، لری و ... به تعامل با یکدیگر بپردازند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه سازمان می تواند فضای اینترانت ملی را تعبیه کند گفت : عصر آینده ، عصر انسان حقیقی مدیریت کننده بر فضای مجازی است.

دکتر خاموشی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد سازمان تبلیغات اسلامی به پیشرفت شایانی در عرصه فناوری و اطلاعات دست یابد.

مراسم اختتامیه جشنواره وب سایت های استانی تبیان

بعد از سخنان رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ، دکتر طالب پور مدیر عامل موسسه تبیان با بیان تاریخچه ای از ورود کامپیوتر به ایران ، سازمان تبلیغات اسلامی را پیشرو در این زمینه خواند که توانسته منابع اسلامی را حتی سریعتر از منابع دانشگاهی وارد فضای مجازی کند که نمونه آن اولین CDتولیدی در این موضوع قرآنی بوده است.

وی با اشاره به از بین رفتن محدودیت کاربر در آینده تصریح کرد :گسترش اوقات فراغت در آینده با توجه به دیجیتالی شدن امور هم فرصت است و هم تهدید که اگر محتوای مناسب تولیدی نداشته باشیم و نتوانیم این عطش را سیراب کنیم به عنوان متولی فرهنگی این فضا را دراختیار رقبای خود قرار داده ایم.

مدیر عامل موسسه تبیان با اعلام اینکه هم اکنون 23 مرکز استان از 30 مرکز به شبکه گسترده اینترانت تبیان متصل هستند افزود مراکز استانی باید با افزایش تولید محتوا در سطح نیاز های مختلف به جذب گسترده کاربران بپردازند تا به شعار تبیان که همانا " کاربر ملی ، شبکه ملی ، محتوای ملی" محقق شود.

مراسم اختتامیه جشنواره وب سایت های استانی تبیان

در ادامه این جشنواره دکتر ریاضی ، دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات کشور ایجاد اینترانت ملی را از مهمترین اهداف جهت مقابله با حاکمیت آمریکا بر اینترنت دانست و گفت : توسعه IT در مراکز فرهنگی و مساجد بستر مناسبی را برای دسترسی آسان مردم به اینترانت فراهم خواهد ساخت.

پس از آن در ادامه این مراسم مهندس لاجوردی معاون اطلاع رسانی موسسه تبیان با اشاره به نیاز فرهنگی جامعه در شکل گیری موسسه تبیان ، هدف تبیان را تحت پوشش قرار دادن جوانان دانست که بیش از اکثریت جمعیت کشور را شامل می شوند و خواسته های متنوع و جدیدی دارند. بعد از آن هم مهندس فرخ معاون شبکه و اینترنت تبیان گسترش شبکه اینترانت تبیان به کل کشور و ایجاد شبکه های پر سرعت در ماجد را از مهمترین برنامه های موسسه تبیان در سال آینده دانست.

مراسم اختتامیه جشنواره وب سایت های استانی تبیان

در پایان این مراسم با اعلام هیات داوران و نظر سنجی اینترنتی کاربران تبیان ، وب سایت استان زنجان به عنوان مقام اول انتخاب شد و استانهای بوشهر ، قزوین و مازندران ، همدان ، اصفهان و تهران به رتبه های دوم تا هفتم برگزیده شدند و از طرف مسئولان جشنواره جوائز ارزنده و لوح یادبود به آنها اهداء شد.

 

روابط عمومی موسسه تبیان

UserName