• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1386/02/27
  • تاريخ :

سامره:  مطبوعات دعوتم کردند !

 

مهاجم الشعب امارات درباره عدم حضورش در اردوی تیم ملی گفت: كادر فنی مرا با فشار مطبوعات دعوت كرد و همواره كار كنار قلعه‌نویی آرامش را از من می‌گیرد.

به نقل از سایت گل، علی سامره در فصل جاری بهترین گلزن مسابقات باشگاهی امارات است. مهاجم ایرانی در كنار جواد كاظمیان، الشعب را تا صدر سوق داده است. متن گفت و گوی وی را در زیر می‌خوانید:

 

درباره شرایط خود در باشگاه اماراتی بگوئید؟

خدا را شكر می‌كنم در فصل جاری موقعیت خیلی خوبم دارم. امیدوارم الشعب بتواند تا پایان فصل به همین روش ادامه دهد. در نیم فصل دوم بازی‌های خیلی سختی را به پیش رو داریم؛ اما الشعب تیم سازمان یافته‌ای است. به همین دلیل می‌توانیم جایگاه خود در صدر را حفظ كنیم.

الشعب تیم بزرگی در امارات نیست و در سال‌های گذشته عنوانی را كسب نكرده است. علت موفقیت این تیم در فصل جاری چیست؟

فكر می‌كنم عدم تغییر سرمربی تیم از عوامل اصلی موفقیت الشعب است زیرا مدت‌ها است با مدیریت یك مربی تاكتیك و بازیكنان ثابتی به كار ادامه داده‌ایم. همكاری‌ بازیكنان و ثبات در امور مدیریتی و عدم تغییرات پی در پی عواملی هستند كه ما را در راه رسیدن موفقیت كمك كرده‌اند. علاوه بر این، اضافه شدن جواد كاظمیان نیز در كارهای هجومی به كمك كرده است. الشعب به لحاظ مالی تیم ضعیفی است و نمی‌توانیم آن را با دیگر تیم‌های اماراتی مقایسه كرد. در تیم ما فوق ستاره نداریم؛ اما اتحاد دو انسجام ما را برای رسیدن به نتایج بزرگ كمك كرده است.

علاوه بر جواد كاظمیان، با كدام یك از بازیكنان الشعب راحت بازی می‌كنی؟ آیا الشعب بازیكنان تاثیرگذار دیگری دارد؟

همه بازیكنان در فصل جاری برای موفقیت الشعب تمامی تلاش خود را انجام داده اند. سال گذشته ابراهیم خلیل، نبیل ابراهیم و عبدالله رحمان بازیكنان كلیدی تیم بودند؛ اما در فصل جاری نفرات در سطح بالایی بازی می‌كنند.

باتوجه به حضور موفقیت آمیز چندین ساله در الشعب، بعد از پایان داوران بازیگری، چه فعالیتی انجام خواهی داد؟

خوشبختانه تاكنون به اهدافم در فوتبال رسیده‌ام و بازی های خوبی را انجام داده‌ایم. اعتراف می‌كنم عاشق فوتبال هستم و برایم تفاوتی ندارد در ایران بازی كنم یا امارات. چنانچه پیشنهاد خوبی داشته باشم، برای بازی به اروپا می‌روم. 2 یا 3 سالی كه در امارات فعالیت رضایت بخشی داشته ام. حضور در این كشور به زندگی‌ام آرامش داده است؛ البته همین آرامش را در فوتبال ایران نیز داشتم؛ اما به یك باره شرایط برایم بد شد. در امارات یا هر جایی دیگر، تلاش كرده‌ام بهترین عملكرد برای تیم خود را داشته باشم و هدف چندان مهمی را پیگیری نكرده ام.

هر بازیكنی با تلاش مضاعف، اهدافی را دنبال می‌كند. مهاجمان با گلزنی، تلاش دارند به تیم ملی كشورشان دعوت شوند؛ در حالیكه فصل گذشته با وجود آنكه 18 گل زده داشتی، از حضور در تیم ملی امتناع كردی؟

دوست ندارم به موضوع دعوتم به تیم ملی صحبت كنم؛ اما زمانیكه 40 بازیكن از داخل و خارج به اردوی تیم ملی دعوت شدند، امیر قلعه‌نویی حتی نام مرا در این فهرست قرار نداد. در این مورد 2 احتمال وجود دارد؛ اما اینكه مرا به لحاظ فنی قبول ندارد كه البته همین مشكل را در استقلال نیز با او داشتم و این بار در تیم ملی نیز تداوم یافته است. فكر نمی‌كنم مشكل من فنی باشد زیرا پس از انتقالم به امارات، ثابت شد كارنامه خوبی در استقلال داشته‌ام و مطبوعات ایران فشار زیادی را برای دعوتم به تیم ملی انجام دادند. البته با فشار مطبوعات به اردوی تیم ملی فراخوانده شدم. آنچه را كه من از امیر قلعه نویی می دانم، این است كه به صحبت‌های هیچكس گوش نمی‌دهد و دعوتم از سوی او مرا شگفت زده كرد و نمی‌دانم چگونه متقاعد شد. به دلیل آنكه كادر فنی تیم ملی مرا به لحاظ فنی قبول ندارند، ترجیح دادم به تیم ملی نروم. بازیكنی هستم كه به آرامش توجه ویژه ای دارم و برای جلوگیری از تنش به تیم ملی نیامدم.

به عنوان یك مهاجم، كارنامه خوبی در گلزنی داری. پس علت عدم تائید سامره به لحاظ فنی چیست؟

برخی مربیان به بازیكنان قاطع نیازی ندارند. همچنین برخی بازیكنان در سیستم‌های مربیانی موثر نیستند. برای نیمكت نشینی مشكلی ندارم؛ حتی همین شرایط را الشعب نیز داشته‌ام و هرگز ذخیره بودنم عامل نگرانی‌ام نبوده است؛ اما استدلالم این است كه برخی در هیچ شرایطی شما را نمی‌پذیرند. حتی گل های زیادی را به ثمر رسانده باشید؛ بنابراین دلیل برای انتظار كار كنار چنین مربی وجود ندارد.

 در سال‌های گذشته بحث‌های زیادی داشته‌ای. پس از جدایی از استقلال، اعلام كردی مجبور به ترك استقلال شدی و در ادامه برای حضور در تیم ملی ممانعت كردی. فكر نمی‌كنی این ستیزها آرامشت را گرفته باشد؟

مطمئنم تصمیم درستی را گرفته‌ام. شاید شماری از بیرون احساس كنند با دعوت كادر فنی، تیم ملی مرتكب اشتباه شده‌ام؛ اما چنین عقیده‌ای ندارم چرا كه فكر می‌كنم بهترین تصمیم را گرفته‌ام. چنانچه به قراردادم در استقلال برگردید، متوجه می‌شوید تصمیم خوبی گرفته‌ام زیرا در آن شرایط، زمانیكه با قلعه‌نویی قراردادم را 2 ساله امضا كردم، در صورتیكه باید قرارداد یك ساله می‌بستم و آن یكی از بزرگ‌ترین اشتباهاتم بود. در صورت عقد قرار داد یك ساله، قلعه‌نویی می‌توانست در همان زمان بیشتر مرا بشناسد و من نیز بهتر از خلق و خوی سرمربی شناخت پیدا می‌كردم. در 10 یا 12 سالی كه از فعالیتم در فوتبال می‌گذرد، تنها سالی كه فوتبال حرفه ای من سیر نزولی داشت و به لحاظ روحی افت كردم، به یك سال فعالیتم در استقلال و زیر نظر قلعه نویی بر می‌گردد. حالا چطور توقع دارید بار دیگر با مربیگری وی، به تیم ملی برگردم.

اما در شرایط فعل عدم حضورت در تیم ملی را به بی‌حرمتی ربط داده‌اند .در این مورد چه نظری داری؟

زمانیكه یك بازیكن به تیم ملی دعوت می‌شود و در اولین جلسه تمرین شركت نمی‌كند، از فهرست كنار می‌رود؛ اما تاكنون كسی از كادر فنی با من تماس نگرفته و اطلاعی از شرایط جسمانی‌ام مطلع نشده است. چنانچه قبل از اعلام فهرست نهایی تیم ملی با من تماس می‌گرفتند، بدون شك به آنها می‌گفتم نام مرا در فهرست قرار ندهند. اعلام می‌كنم قصد ندارم به تیم كشورم بی‌احترامی كنم.

اگر دوباره به تیم ملی دعوت شوی، در اردو شركت می‌كنی.

خیر، فكر نمی‌كنم به اردو بروم.

در چه شرایطی حاضر می‌شوی به تیم ملی برگردی؟ اگر قلعه نویی از سمت مربیگری ایران بركنار شود، آیا به تیم ملی می‌روی؟

اكنون می‌خواهم با 100 درصد آمادگی در خدمت تیم باشگاهی ام باشم؛ اما شك نكنید اگر احساس كنم برای تیم ملی مفید هستم، با رضایت كامل دعوت كادر فنی را می‌پذیریم. مشكل خاصی ندارم؛ اما تكرار می‌كنم، زمانیكه در بهترین شرایط بودم، در فهرصت 40 نفره هم نبودم. هنوز معتقدم قلعه‌نویی با قرار گرفتن تحت فشار، مرا به تیم ملی دعوت كرده‌اند.

بسیاری از بازیكنان موفق لیگ ایران به امارات آمده‌اند؛ اما چرا تو و فرهاد مجیدی بیش از سایرین مطرح هستید؟

این بیشتر به موفقیت تیم‌ها بستگی دارد. زمانیكه تیم خود را تغییر می‌دهید، باید هر چه سریع‌تر با جو جدید خودتان را وفق دهید و بازیكنان حرفه ای كه در خارج بازی می‌كنند، باید در این زمینه موفق تر باشند؛ اگرچه این كار بسیار دشوار است.

مطالب مرتبط :

سامره : بزرگترین اشتباهم کار با قلعه نویی بود

UserName