• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1386/02/24
  • تاريخ :

على آبادى : شیطنت می كنند

 

علی آبادی رئیس سازمان تربیت بدنی

مهندس على آبادى كه براى شركت در سمینار مدیران ورزش كشور به مشهد مقدس سفر كرده بود، در یك كنفرانس مطبوعاتى حاضر شد تا به سؤالات خبرنگاران پاسخ بدهد. در این كنفرانس سؤالات متعددى مطرح شد اما بحث فوتبال داغ تر از سایر مباحث بود.

رییس سازمان تربیت بدنى بسیار شفاف و روشن به ابهامات پاسخ داد و در مورد مسائل روز فوتبال از جمله هیأت مدیره پرسپولیس، داورى و دوپینگ و ... صحبت كرد.

 

با ورزش آمریکا مشکلی نداریم

مهندس على آبادى در پاسخ به سؤالى كه به رابطه ورزشى بین ایران و امریكا اشاره دارد مى گوید: ما و مردم ایران مشكلى با مردم امریكا نداریم و تنها مشكل ما سیاست هاى خصمانه و آشوب طلبانه دولت امریكاست؛ به طور قطع نمى خواهیم از موضع ذلت وارد ارتباط ورزشى با امریكا شویم و تا جایى كه منزلت و شأن ورزشكاران ایرانى زیر سؤال نرود، حاضریم با ورزش امریكا ارتباط داشته باشیم. اگر قرار بر رفت و آمد باشد، اجازه هیچ گونه انگشت نگارى از ورزشكاران ایرانى را نخواهیم داد و در اینجا نیز از دولت و مجلس درخواست خواهیم كرد تا این اقدام صورت نگیرد؛ كما اینكه تاكنون نیز دو سه بار تیم هاى امریكایى به ایران آمده اند و این اقدام در مورد آن ها انجام نشده است.

 

علی آبادی رئیس سازمان تربیت بدنی

اگر شیطنت نکنند میزبان جام ملت ها می شویم

على آبادى با بیان این كه هیچ كس در خارج از ایران نمى تواند در خصوص نحوه رفتار ما آیین نامه تعیین كند، در پاسخ به این سؤال كه آیا كنفدراسیون فوتبال آسیا براى اعطاى میزبانى جام ملت هاى 2011 آسیا، آزاد بودن ورود بانوان به ورزشگاه ها را به عنوان یكى از شروط خود اعلام كرده است، افزود: هر ملتى در چارچوب فرهنگ خود عمل مى كند، ما تابع شرایط فرهنگى خود هستیم و به طور قطع افرادى كه در «AFC» حضور دارند، عاقل بوده و مسائل فرهنگى ملت ها را درك مى كنند. اگر داخلى ها شیطنت نكرده و به خارج از كشور خط ندهند، قصدمان تعامل مثبت با كنفدراسیون آسیاست كه تاكنون نیز چنین بوده و هیچ شرطى براى ورود بانوان به ورزشگاه ها از سوى این كنفدراسیون براى ما تعیین نشده است.

انتخاب شهردار ربطی به پرسپولیس نداشت

رییس سازمان تربیت بدنى كشور با اشاره به این كه انتخاب قالیباف به عنوان شهردار

 تهران به بسیارى از شایعات پیرامون دخالت دولت در این انتخابات پایان داد، گفت: افرادى كه وارد هیأت مدیره پرسپولیس شدند، افرادى دلسوز و علاقه مند به خدمت در این باشگاه محبوب مردمى هستند و به طور قطع مى توانند در جهت تقویت آن مفید باشند؛ به هر حال همه دیدند كه آنچه در خصوص ارتباط این انتصابات با انتخاب شهردار تهران مطرح شد، تنها در حد یك شایعه بود.

وى در خصوص وضعیت باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: در طول هفته جارى به طور قطع جلسه هیأت مدیره این باشگاه برگزار و در خصوص همه مسائل از جمله انتخاب مدیرعامل بحث خواهد شد.

علی آبادی رئیس سازمان تربیت بدنی

داوران با حرف هاى بى محتوا و بى مدرك زیر سوال رفته اند

على آبادى همچنین از جامعه داوران كشور به خاطر اتهاماتى كه در روزهاى اخیر به آن ها وارد شده است، عذرخواهى كرد و گفت: مایه تأسف است كه یك فرد به خودش اجازه مى دهد بدون هیچ سند و مدركى، طیف زیادى از جامعه داورى ما را كه با حداقل امكانات بیشترین زحمت را مى كشند به بدترین و بى اخلاقانه ترین شكل ممكن زیر سؤال برده و متهم كند.

على آبادى از رسانه ها نیز به خاطر انتشار این اخبار گلایه  كرد و اظهار داشت: ممكن است یك فرد به خاطر مشكلات شخصى و اینكه سمتى را از او گرفته باشند، آزرده خاطر بوده و بحث هایى را مطرح كند اما سؤال اینجاست كه چطور یك رسانه كشور به خود اجازه مى دهد تا حرف هاى بى محتوا و بى مدرك یك فرد را در مجموعه اطلاع رسانى خود نوشته یا پخش كند؟ این حركت بسیار ناپسند بود و امیدواریم در آینده شاهد تكرار آن نباشیم.

باید با وادا به توافق برسیم

رییس سازمان تربیت بدنى كشور در ادامه با بیان اینكه تا زمانى كه با فدراسیون جهانى مبارزه با دوپینگ (وادا) به توافق نرسیم، هزینه اى براى تأسیس آزمایشگاه دوپینگ در كشور نخواهیم كرد، افزود: متأسفانه در گذشته بدون اینكه هیچ تفاهمنامه و توافقى با این فدراسیون صورت بگیرد، اقدام به خرید وسایل آزمایشگاه دوپینگ شده كه اكنون از رده خارج است و به طور قطع این گونه هزینه ها نه به نفع ورزش كشور و مردم بوده و نه اثر گذار خواهد بود.

وى تصریح كرد: ما به دنبال گرفتن نمایندگى مبارزه با دوپینگ در آسیا و ساخت آزمایشگاه دوپینگ در كشور هستیم اما تا زمانى كه با فدراسیون جهانى مبارزه با دوپینگ به توافق نرسیده و تفاهمنامه اى امضا نكنیم، هزینه اى صورت نخواهد گرفت.

على آبادى كه ارزیابى خود از ورود مدیران سیاسى به عرصه ورزش كشور و اینكه آیا ورزش عاملى براى مطرح شدن سیاسیون شده است؟ نیز پاسخ نگفت.

نمادهاى بد اخلاقى از دامن ورزش جمع می شود

وى در ادامه چندگانگى فرهنگى را از مشكلات اصلى ورزش كشور دانست و گفت: سازمان تربیت بدنى به تنهایى نمى تواند در امر فرهنگ سازى در ورزش كشور عمل كند، اقدامات  ما تا اندازه اى مى تواند مؤثر باشد، باید كلیه نهادهاى فرهنگى كار خود را انجام داده و كلیه جامعه ورزش كشور در این مسیر كمك كنند.

رییس سازمان تربیت بدنى با بیان اینكه براى فرهنگ سازى در ورزش برنامه ریزى كرده ایم، خاطرنشان كرد: تا آنجا كه به سازمان تربیت بدنى مربوط مى شود، قصد داریم نمادهاى بد اخلاقى و ضد فرهنگى را از دامن ورزش كشور جمع كنیم ضمن اینكه بخش فرهنگى نیز در تمام فدراسیون هاى ورزشى كشور شكل خواهد گرفت.

علی آبادی رئیس سازمان تربیت بدنی

امکانات کمک به باشگاه نداریم

وى در خصوص حمایت مالى از این باشگاه اظهار داشت: هر باشگاهى باید در محدوده استان خود حمایت شود و ما قادر به انجام این كار نیستیم، اصلاً امكاناتش را هم نداریم وگرنه شخصاً علاقه زیادى دارم به این باشگاه كمك شود.

مهندس على آبادى با تأكید بر اینكه بودجه اى كه براى فدراسیون هاى مختلف تعیین شده كافى است، گفت: نحوه توزیع بودجه از چند شاخص برخوردار است كه میزان توسعه آن ورزش در سطح كشور، میزان موفقیت آن در عرصه قهرمانى، مدال آورى و علمى كار كردن از جمله آنهاست.

وى تصریح كرد: هم اكنون بودجه اى كه براى ورزش قهرمانى فدراسیون هاى مختلف تعیین شده در حد نیاز آنها بوده و كافى است. اگرچه رقم تعیین شده عالى نیست ولى مطلوب است.

اعطای وام به بخش خصوصى

رییس سازمان تربیت بدنى كشور با تأكید بر اینكه سیاست كلى سازمان حمایت از خصوصى سازى در ورزش كشور است، افزود: بخش خصوصى مى خواهد از سرمایه گذارى خود سود ببرد، در حالى كه ورزش ما اقتصادى نیست و چندان سودى براى آنها ندارد لذا علاقه و انگیزه در این زمینه كم است.

وى خاطرنشان كرد: قصد داریم با همكارى دولت از طریق اختصاص وام هاى بسیار كم بازده، اعطاى كمك هاى بلاعوض و نیز تسهیلات مالیاتى بخش خصوصى را نسبت به سرمایه گذارى در ورزش كشور ترغیب كنیم.

مهندس على آبادى از شروع صد درصدى پروژه هاى عمرانى دولت تا اواخر ماه آینده خبر داد و گفت: 700 پروژه عمرانى حاصل مصوبات ورزشى سفرهاى استانى رییس جمهورى بوده است كه بیش از 80 درصد آن آغاز و بقیه هم از یك ماه آینده آغاز خواهد شد و امیدواریم تا پایان سال 86 تمام این پروژه ها به بهره بردارى برسند.

وى خاطر نشان كرد: نخستین پروژه عمرانى حاصل از سفر هاى استانى رییس جمهورى، ماه گذشته در تربت جام با گشایش سالن ورزشى بانوان به بهره بردارى رسید.

ورزش زیر خط فقر

وى سرانه ورزش در كشور را پایین دانست و تأكید كرد: هنوز زیر خط فقر ورزش هستیم و زمانى مى توانیم به سمت رفاه پیش رویم كه حداقل به سرانه یك متر مربع فضاى ورزشى براى هر نفر برسیم. معاون رییس جمهورى مشخص شدن ردیف اعتبار براى سازمان تربیت بدنى را مهمترین اتفاق رخ داده در این سازمان دانست و خاطرنشان كرد: در گذشته سازمان تربیت بدنى ردیف اعتبارى نداشت و باید براى گرداندن چرخ ورزش از سازمان ها و نهادهاى دیگر سهم مى گرفت كه خوشبختانه امسال با اختصاص ردیف بودجه از سوى دولت این مشكل حل شد. وى افزایش چشمگیر اعتبارات سازمان را از دیگر اتفاقات مهم این سازمان برشمرد و گفت: در گذشته نهایتاً بودجه سازمان تربیت بدنى 100 میلیارد تومان بود كه این رقم در سال جارى به 400 میلیارد تومان رسیده است، در گذشته در بخش هزینه هاى جارى كه مربوط به فدراسیون ها و هیأت هاى ورزشى بود 50 میلیارد تومان اعتبار داشتیم، اما امروز این رقم افزون بر 100میلیارد تومان است كه به طور قطع مى تواند بسیارى از نیازهاى هیأت هاى ورزشى كشور را بر طرف كند. رییس سازمان تربیت بدنى بر حركت در مسیرى سالم و پاك در ورزش كشور تأكید كرد و افزود: باید فضاى ورزش را از آلودگى هایى چون دوپینگ و مسائل دیگر پاك كنیم كه در حال حاضر پیگیر این مسأله هستیم و امیدوارم تلاش هایمان به سرانجام خوبى برسد

مطالب مرتبط

بازدید رییس سازمان تربیت بدنی از تمرین تیم امید

UserName