• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1386/02/22
  • تاريخ :

هلهله در رشت و کرمانشاه

 

اولین حضور نماینده کرمانشاه در لیگ برتر
  

تراكتورسازى تبریز: یك

گل : مجتبى ترشیز (30)

شیرین فراز كرمانشاه: 2

علیرضا جلیلى (61) و بابك رضى (75)

داور: مسعود مرادى، اسماعیل صفیرى و علیرضا یزدانى

اخطار: ژاك، على كریمى، مهدى خیرى، پیمان نادرى، محسن سلطانى و حسین جعفرى (تراكتورسازى)، رضا نوراللهى، هادى زرین ساعد، بابك رضى و مهدى رفیعى (شیرین فراز)

 تراكتورسازى تبریز بازى را چنان توفانى آغاز كرد كه همه تبریزى هاى داخل ورزشگاه انقلاب كرمانشاه گمان مى كردند تیم شان پیروز میدان خواهد شد. فرشاد پیوس كه به نظر مى رسید احتیاط را كنار گذاشته، با اتخاذ شیوه اى هجومى تیمش را به میدان فرستاده بود. در واقع راه دیگرى هم براى پیوس و شاگردانش باقى نمانده بود و آنها كه در بازى رفت شكست سختى مقابل حریف پذیرا شدند مى بایست با شكست شیرین فراز در كرمانشاه آروزى هواداران شان را جامه عمل مى پوشاندند حتى آنهایى هم كه از پاى گیرنده هاى تلویزیونى بازى را تماشا مى كردند از بازى توفانى تراكتور در دقایق نخست شگفت زده شدند. شوت على كریمى در دقیقه 6 نخستین خطر جدى تراكتورسازى را رقم زد. كریمى با ضربه اى زیبا توپ را با فاصله اندك از مقابل تیر افقى به بیرون فرستاد.

جدال بازیکنان برای تصاحب توپ

3 دقیقه بعد مجتبى ترشیز كه تحرك زیادى میان مدافعان حریف داشت از توپ ارسالى به خوبى استفاده كرد و با یك ضربه سر مواج دروازه  هادى زرین ساعد را تا آستانه فروپاشى پیش برد. این صحنه حتى نیمكت نشینان تراكتورسازى را هم به وجد آورد. تراكتورسازى اما براى رسیدن به گل اول تا دقیقه 30 حریف را در لاك دفاعى قرار داد و توانست توسط مجتبى ترشیز دروازه شیرین فراز را باز كند. ترشیز با فرارى عالى از میان مدافعان و دروازه بان شیرین فراز گذشت و توپ را وارد دروازه كرد اما بعد از این گل بود كه تراكتورسازى عقب نشست و در واقع همان جا بود كه در میان ناباورى بازى را به حریف واگذار كرد. بدون تردید همه آنهایى كه تراكتورسازى تبریز را دوست داشتند تصور مى كردند كه این تیم بعد از گل اول حملات دامنه دارى روى دروازه حریف ترتیب مى دهد اما حقیقت بر خلاف تصور رقم خورد و شیرین فراز كرمانشاه مثل بازى رفت توانست تراكتورسازى را مغلوب اراده بیشترش كند. ضربه متین بیگدلى در دقیقه 32 وقتى با فاصله اندك از بالاى دروازه تراكتورسازى به اوت رفت ترس را به اردوى تراكتور برد. البته بازى با همین یك گل در نیمه اول به پایان رسید. 2 تیم در حالى نیمه دوم را آغاز كردند كه شیرین فراز یك سر و گردن بهتر و عالى تر از تراكتورسازى توپ را به گردش درمى آورد. آیا شیرین فراز باز هم قصد داشت تراكتورسازى را ملغوب كند؟ و تراكتورسازى هم دیگر تسلیم شده است؟

صحنه ای از دیدار تراکتور سازی و شیرین فراز

 پاسخ این سؤالات آرى است. شیرین فراز با اراده بیشتر و مهم تر از همه با خواست بیشتر براى صعود به لیگ برتر بى تابى مى كرد. علیرضا جلیلى در دقیقه 67 از میان مدافعان بیكار تراكتورسازى عبور كرد و با شلیكى سوزنى شكل توپ را در میان ناباورى از مقابل دفاع و دروازه بان تراكتورسازى به گل تبدیل كرد. این گل شیرازه تراكتورسازى را از هم گسست. تعویض هاى تراكتورسازى هم فایده اى نداشت و تأثیرى بر جریان بازى نگذاشت. بازى سطح پایین تراكتورسازى در نیمه دوم زمینه ساز گل دوم شیرین فراز شد تا این تیم براى جبران گل هاى خورده كار بسیار سختى پیش رو داشته باشد. دقیقه 75 بابك رضى با یك شلیك تماشایى ورزشگاه را منفجر كرد. ضربه بى نظیر رضى جایى براى عكس العمل ایوان ترابالیك باقى نگذاشت و در میان بهت تبریزى هاى حاضر در ورزشگاه انقلاب كرمانشاه، تراكتورسازى بازى برده را با شكست عوض كرد.شیرین فرازى ها به اندازه اى از صعود خود به لیگ برتر مطمئن بودند كه بعد از این گل شروع به جشن و پایكوبى كردند و هلهله شادى سر دادند و در نهایت با سوت ممتد مسعود مرادى كرمانشاه در لیگ برتر صاحب تیم شد؛

جدال بازیکنان برای تصاحب توپ

پگاه گیلان 2

گل : محمد رضا مهدوی (52) و امین محتشمی (83- پنالتی )

شهرداری بندر عباس : صفر

در رشت تیم پگاه گیلان با برتری مقابل تیم شهرداری بندرعباس در مجموع دیدارهای رفت و برگشت پلی آف لیگ دسته اول فوتبال کشور به لیگ برتر صعود کرد.

 در نیمه اول این مسابقه، وجود استرس و حساسیت درنزد بازیکنان هر دو تیم باعث شد تا بازی بیشتر در میانه های میدان جریان داشته باشد و تنها موقعیت خطرناک این نیمه هم در دقیقه سوم مسابقه شکل گرفت که ضربه‌ی سر خطرناک "خدمتکاری"، مهاجم شهرداری بندرعباس را ساشا ایلیچ با یک واکنش دیدنی به کرنر فرستاد.

صعود پگاه گیلان برای دومین بار به لیگ برتر

با آغاز نیمه دوم تیم پگاه آهنگ هجومی تری گرفت تا این که در دقیقه پنجاه و دوم اشتباه مهدوی، مدافع شهرداری بندرعباس کافی بود تا مهدوی، مهاجم پگاه روی پاس خوب امین محتشمی گل اول پگاه را به ثمر رساند.

پس از این گل بازیکنان شهرداری بندرعباس با ارسال سانتر ازجناحین قصد گشودن دروازه میزبان را داشتند که در این میان ساشا ایلیچ در روز خوب خود در دقایق شصت و دو، شصت وهشت و هشتاد ودو ضربات سر بازیکنان شهرداری را بی ثمر گذاشت تا اینکه در دقیقه هشتاد و چهارم با خطای سوکوفوفانا مدافع شهرداری روی مهدوی، مهاجم پگاه یک ضربه پنالتی به سود میزبان اعلام شد که امین محتشمی این ضربه پنالتی را به گل دوم پگاه گیلان تبدیل کرد تا این دیدار حساس و نفسگیر با نتیجه دو بر صفر به سود پگاه گیلان به پایان برسد.

صحنه ای از دیدار پگاه گیلان و شهرداری بندر عباس

رحیم رحیمی مقدم با کمک های حسین نجاتی و حسن نوشه ور این دیدار را قضاوت کردند.

در این دیدار سیامک فراهانی، فاستو یانوفسکی و علی نیسی از پگاه هرسه از داور مسابقه کارت زرد دریافت کردند.

بازی رفت این دو تیم دربندرعباس با تساوی بدون گل خاتمه یافته بود و تیم پگاه با برتری در این بازی درمجموع موفق شد جواز حضور در رقابت های فصل آینده لیگ برتر فوتبال کشور را کسب کند.

مطالب مرتبط :

پلی‌آف لیگ برتر ؛  چه کسی خوشبخت می شود؟

 

UserName