• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1386/02/23
  • تاريخ :

«بانك لوكیشن» در سینمای ایران ایجاد می‌شود

سینما

رئیس شورای تولید سینمای ایران گفت: برای نخستین بار در سینمای ایران قصد داریم تشكیلاتی را جهت جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز در زمینه تولید فیلم برپا كنیم كه یكی از این برنامه‌ها، ایجاد «بانك لوكیشن» خواهد بود.

غلامرضا موسوی تهیه‌كننده و رئیس شورای تولید اتحادیه تهیه‌كنندگان ضمن اشاره به برنامه‌ها و اهداف این شورا، متذكر شد:شورای تولید یكی از دو شورای اتحادیه (در كنار شورای پخش) است كه وظیفه‌اش طراحی و برنامه‌ریزی برای فیلم‌های سینمایی و انجام اقدامات لازم در زمینه بالا بردن كیفیت و كمیت فیلم‌های سینمایی است و ما در نظر داریم كه تشكیلاتی جهت جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز در زمینه تولید فیلم برپا كنیم.

وی ادامه داد: یكی از این تشكیلات «بانك لوكیشن» خواهد بود كه وظیفه‌اش جمع‌آوری اطلاعات در مورد لوكیشن های مناسب فیلمبرداری است.

موسوی گفت: بانك دیگر، «بانك نیروی انسانی» است كه در آن اطلاعات مربوط به علاقمندان به بازیگری توسط اتحادیه تهیه‌كنندگان به صورت رسمی و قانونی جمع آوری می‌شود تادر صورت نیاز تهیه‌كنندگان و كارگردانان سینمای ایران در صورت لزوم از این نیروها استفاده كنند.

وی اظهار داشت: همچنین «بانك اطلاعات وسایل فنی» برای آگاهی هر چه بیشتر تهیه‌كنندگان از امكانات موجود در سینمای ایران تشكیل خواهد شد.

موسوی در مورد تصمیم‌گیری‌های شورای تولید اتحادیه تهیه‌كنندگان سینمای ایران گفت: تا به حال چند كمیته در این شورا تشكیل شده كه یكی از آنها كمیته قرارداد است كه در مورد عقد قراردادها با تهیه‌كنندگان مشورت می‌كند.

وی گفت: دراین شورا كمیته فیلمنامه تشكیل شده كه وظیفه‌اش مشاوره رساندن به تهیه‌كنندگان در مورد انتخاب فیلمنامه و دادن اطلاعات مشورتی در زمینه فیلمنامه به آنان است و كمیته‌ای هم برای كاهش منطقی هزینه‌های تولید به زودی در این شورا تشكیل می‌شود.

ایجاد كمیته جذب اسپانسر و تاسیس دو شهرك سینمایی

موسوی در مورد برنامه های دراز مدت این شورا گفت: این شورا قصد دارد دو شهرك سینمایی، یكی در شهر تهران و یكی در مراكز یكی از استان‌ها برای تسهیل در انجام تولیدات سینمایی تاسیس كند كه البته این كار نیاز به برنامه‌ریزی‌های فراوان و دقیق دارد.

وی تصریح كرد: به زودی كمیته‌ای هم برای جذب و سازماندهی اسپانسرها تشكیل می‌دهیم كه كار خود را به صورت تخصصی انجام می‌دهد.

موسوی با تاكید بر مشاوره‌ای بودن اهداف این شورا گفت: این شورا تنها برای كمك و مساعدت به تهیه‌كنندگان تشكیل شده و حرف‌هایش بیشتر جنبه مشورتی دارد. تهیه كنندگان هم می‌دانند كه ما خیرخواه آنها هستیم و مطمئنا، مشور‌ت‌های ما را به كار می‌بندند.

وی تاكید كرد: تمام كمیته‌های شورای تولید اتحادیه تهیه‌كنندگان، تخصصی است و در صورت لزوم، ما از كارشناسی كه عضو این اتحادیه هم نیستند، استفاده خواهیم كرد.

این تهیه‌كننده سینما گفت: مجید قاری زاده، حسن توكل‌نیا، محسن شایانفر، مهدی صباغ زاده، علی اكبر ثقفی ، حسن آقا كریمی، اسماعیل براری، یوسف صمدزاده، علی واجد سمیعی، امیر حسین شریفی، محمدرضا اعلامی و خود بنده اعضای این شورا هستیم كه تاكنون دو جلسه كاری را پشت سر گذاشته‌ایم و در مورد مسائل مختلفی تصمیم گیری انجام شده است.

منبع : خبرگزاری فارس

 

UserName