• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 919
 • پنج شنبه 1387/2/12
 • تاريخ :

مرادی: با مربیان كم‌تجربه كار نمی‌كنم

سجاد مرادی دونده تیم ملی دو ومیدانی

عملكرد "سجاد مرادی" قهرمان و ركورددار دوهای نیمه استقامت ایران در مسابقه‌های جایزه‌ بزرگ تهران در دوی 800 متر به گونه‌ای بود كه تحسین بسیاری از ناظران را برانگیخت. او با ركورد بی‌نظیر خود بارقه‌هایی از امید را برای موفقیت او در بازی‌های المپیك به وجود آورد.

به نقل از ایسنا، سجاد مرادی روز شنبه در حالی در دوی 800 متر به زمان یك دقیقه و 46 ثانیه دست یافت كه هیچ رقیبی جدی نداشت. هم‌چنین به عقیده بسیاری از كارشناسان با توجه به ارتفاع بالای شهر تهران تاكنون هیچ دونده‌ای نتوانسته بود، در پیست تارتان شهید شیرودی به این ركورد دست پیدا كند. عملكرد سجاد مرادی نشان از استعداد بالای او داشت.

وی پس از این رقابت در گفتگو با ایسنا، اظهار كرد: چند ماه است كه تمرین می‌كنم این اولین مسابقه فصل من بود. هنوز كارهای سرعتی را شروع نكرده‌ام، حتی امروز برای اولین بار بود كه كفش میخی مخصوص مسابقه را پا می‌كردم و این شروع مسابقه‌های من بود.

وی ادامه داد: در ایام نوروز خوب استراحت كردم. برای همین توانستم از لحاظ فكری و روانی آرامش خوبی پیدا كنم. امروز هم فكر نمی‌كردم بتوانم در این پیست به این ركورد خوب دست پیدا كنم. آمده بودم كه به زمانی حدود یك دقیقه و 47 ثانیه دست یابم اما، فكر می‌كنم یك مقدار سریع دویدم.

مرادی قهرمان و رکورد دار دو استقامت ایران

نماینده دوهای 800 متر و 1500 متر ایران در بازی‌های المپیك پكن با بیان اینكه باید پله به پله تا المپیك پیش بروم، خاطرنشان كرد: من باید در این مسابقه یك دقیقه و 47 ثانیه می‌دویدم و در مسابقه‌های لیگ به زمان یك دقیقه و 46 ثانیه می‌رسیدم اما، امیدوارم كه بتوانم با توجه به این‌كه كار خودم را زود شروع كرده‌ام در مسابقه‌های جایزه بزرگ آسیا و جایزه بزرگ‌های اروپایی به زمان یك دقیقه و 45 ثانیه برسم و در بازی‌های المپیك باید یك دقیقه و 44 ثانیه بدوم تا موفق شوم. 

وی ادامه داد: تمرین‌های من در زمستان خوب بود اما، فكر می‌كنم می‌توانستم بهتر تمرین كنم. بیشتر فشار تمرین‌های من در آخر زمستان بود اما، یكی از مشكلات اصلی من مربی بود كه در نهایت مجبور شدم تنهایی كار كنم.

ركورددار دوهای 800 و 1500 متر ایران درمورد مربی‌اش خاطرنشان كرد: بعد از اینكه چند ماه با این مربی كار كردم به این نتیجه رسیدم كه دانش من از مربیان بیشتر است. من به چنین مربی نیاز نداشتم باید مربی با من كار كند كه دانشش از من بیشتر باشد. او علمش از من كمتر بود. من به فدراسیون هم گفته‌ام تنها با مربی كار می‌كنم كه خیلی خوب باشد. من از این به بعد با مربیان معمولی كار نمی‌كنم. فدراسیون هم به من قول داده كه این مشكل را حل كند.

سجاد مرادی با بیان اینكه نباید امسال اشتباهات سال‌های گذشته را تكرار كنم، تصریح كرد: من سال‌های گذشته اشتباهات زیادی داشتم و همه اینها برای من تجربه شده است. امسال می‌خواهم پله به پله و قدم به قدم تا المپیك پیش بروم و هدف اصلی من حضور در فینال المپیك است.

نایب قهرمان آسیا درمورد برنامه‌های بعدی‌اش گفت: باید چهار هفته تمرین‌های لاكتیك انجام دهم و مسابقه بعدی من مرحله اول لیگ بزرگسالان است.

سجاد مرادی در پاسخ به این سوال كه باید در دوی 800 متر به ورودی A دست یابد تا در بازی‌های المپیك شركت كند، گفت: من به طور حتم به ورودی A می‌رسم. اگر من به ورودی A نرسم نرفتن به المپیك برای من ارزشی ندارد.

UserName