• تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1387/02/11
  • تاريخ :

سكوت در برابر كشتار كودكان، اعراب را بی‌اعتبار می‌كند

کشتار کودکان

الدستور: سكوت در برابر كشتار كودكان، اعراب را بی‌اعتبار می‌كند

 یك روزنامه عربی طی مقاله‌ای با اشاره به كشته‌شدن چهار كودك یك خانواده فلسطینی همراه با مادرشان در حمله صهیونیست‌ها تاكید كرد: «سكوت اعراب در برابر كشتار كودكان آنها را بی‌اعتبار می‌كند.»

به گزارش فارس، روزنامه اردنی "الدستور" در این مقاله افزود: «اگر گرگی وحشی در پایتخت كشوری متمدن به یك خانواده ثروتمند حمله می‌كرد و چهار اردك آنها را می‌درید، رسانه‌های جهانی با جنجالی فراوان به محل حادثه می‌رفتند و از طریق صدا و تصویر بازتاب‌های آن را پوشش می‌دادند.»

این روزنامه افزود: «اما كودكان بیچاره غزه كه مرگ از هر سو آنها را محاصره كرده است و اشغالگران از هر سو آتش كینه خود را بی‌محابا بر سر آنان می‌ریزند؛ هیچ كس متوجه مرگ آنان نیست و رسانه‌های جهانی مشغول پیگیری مشعل المپیك هستند و مسیر آن را از پایتخت كشوری به پایتخت كشوری دیگر دنبال می‌كنند تا مبادا طرفداران "دالای لاما"، رهبر جدایی‌طلبان تبت، شعله آن را خاموش كنند.»

الدستور ادامه داد: «متجاوزان اسرائیلی دیروز، خانواده‌ای كامل را در شهر "بیت حانون" نابود كردند؛ خانواده‌ای شامل مادر و چهار كودك كه بزرگترین آنها شش ساله بود. اما جهانیان حتی یك لحظه نخواستند به این جنایت فكر كنند یا عاملان و مسئولان آن را مواخذه نمایند.»

نویسنده این مقاله تصریح كرد: «این در حالی است كه اسرائیل به دلیل ربوده شدن یك سرباز خود غوغایی در جهان به راه انداخته است و برای آزادی او هزاران تن از زنان، كودكان و بی‌گناهان فلسطینی را به خاك و خون كشانده است.»

وی تاكید كرد: «ولی ما تنها عادت كرده‌ایم آمار شهدا را بشماریم. كشتار كودكان و جوانان ما در عراق و غزه به موضوعی عادی تبدیل شده است. كشته شدن چهار كودك یك خانواده در یك لحظه چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ آیا تنها بر آمار كشته‌های گذشته ما افزوده شده است؟»

الدستور در این مقاله نوشت: «وای بر امتی كه به دنبال سرگرمی و عیش و نوش خود است و كشتار كودكان بی‌گناه هیچ تاثیری بر آن نمی‌گزارد. وای بر امتی كه عادت كرده است خود را خوار نماید و همواره به دنبال اجرای مذاكرات صلح و سازش است.»

این روزنامه ادامه داد: «اعراب به دلیل سكوت خود در بین ملت‌های جهان بی‌اعتبار شده‌اند و بدین دلیل، خونخواران و ددمنشان بیرحمانه به جان آنها افتاده‌اند.»

الدستور اظهار كرد: «ما اعراب سرهای خود را با ذلت فرود آورده‌ایم و هیچ راه چاره‌ای نداریم و خفت و خواری از هر سو ما را محاصره كرده است، زیرا مشغول توطئه‌چینی علیه یكدیگر هستیم، در حالی كه دشمن سر كودكان ما را در سرزمین‌مان همچون سر گنجشكان از تن جدا می‌كند.»

نویسنده این مقاله در پایان می‌نویسد: «چه كسی می‌تواند جرات به خرج دهد و به عكس چهار كودك شهید خیره شود؟ اگر به چشمان آنها خیره شوید با رساترین صدا به شما خواهند گفت كه همه شما مسئول خون ریخته شده ما هستید؛ جنایتی كه در برابر چشم و گوش شما اتفاق افتاده است. "از شما عذرخواهی می‌كنیم كودكان زنده و مرده غزه."»

 

UserName