• تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1382/08/08
  • تاريخ :

برای نخستین بار و در یازدهمین دوره به طور همزمان برگزار می شود

نمایشگاه بین الملی قرآن در 26 استان و پنج كشور خارجی

یازدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم برای اولین بار به طور همزمان در تهران و در 25 استان و 5 كشور خارجی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار «ایران»، محمد علی شعاعی رئیس این نمایشگاه با اعلام این خبر در نشستی با خبرنگاران به تشریح برنامه های نمایشگاه پرداخت.

 وی با اشاره به اینكه این نمایشگاه به عنوان یك جشن معنوی با هدف ارائه جلوه های قرآن به وسیله زبان هنر برگزار می شود افزود: وزارت ارشاد با گذشت یك دهه از برپایی این نمایشگاه، برای گسترش فرهنگ مبتنی بر قرآن در جامعه تلاش می كند كه این گونه فعالیت ها به زبان های مختلف فرهنگی و هنری صورت می گیرد.

رئیس یازدهمین نمایشگاه قرآنی در ادامه، با تصریح بر تلاش قابل توجه نهادها در برگزاری این نمایشگاه گفت: سازمان ملی جوانان، كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، شهرداری  تهران، معاونت سینمایی ارشاد و ... در برگزاری نمایشگاه مشاركت كرده اند.

شعاعی با اشاره به اینكه این نمایشگاه یك رویداد فرهنگی جامع با مفهوم قرآنی است، افزود: فعالیت معاونت فرهنگی ارشاد در طول سال برای حمایت، هدایت و نظارت حوزه مفاهیم قرآن توسط مركز توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی ارشاد پیگیری می شود.

بنابراین گزارش، تقوی - معاون اجرایی نمایشگاه – بخش های مختلف نمایشگاه را 14 قسمت اعلام كرد و افزود: نمایشگاه امسال با افزایش مساحتی بالغ بر هفت هزار متر نسبت به سال گذشته و در مساحتی 15 هزار متری در فضای داخلی و خارجی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، تا پایان ماه مبارك رمضان بر پا می شود.

وی با اشاره به اینكه در بخش های این نمایشگاه برنامه های جنبی تخصصی برنامه ریزی شده است، گفت: برنامه هایی همچون مسابقه وبلاگ نویسی، برگزاری نشست های تخصصی با موضوع مسائل نرم افزاری علوم اسلامی و قرآن، كارگاه های آموزش فنون و هنرهای قرآنی، نمایشگاه عكس، اجرای تئاتر با موضوع قرآنی و ده ها بخش جنبی دیگر در روزهای برگزاری جشنواره اجرا خواهد شد. تقوی با اعلام برگزاری بخش « ماورا از دریچه سینما» برای اولین بار توسط معاونت سینمایی ارشاد افزود: در این بخش 30 فیلم سینمایی با موضوعیت مفاهیم قرآنی هر شب به  نمایش درمی آید. همچنین برگزاری مسابقه عكاسی در دو  گروه  حرفه ای و آماتور و بر پایی نمایشگاه، از دیگر برنامه های این بخش به شمار می آیند.

معاون اجرایی نمایشگاه قران تهران از نشست های تخصصی سینما و مفاهیم قرآن در این نمایشگاه خبر داد.

یازدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم در تهران، 25 مركز استان و 5 كشور فرانسه، قطر، كانادا، پاكستان و كنیا از 9 آبان ماه تا 4 آذر ماه برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه بخش های آثار مكتوب، جوانان، رایانه، بین الملل، سرای قرآن و اندیشه، هنری، ماورا از دریچه سینما، همایش كاتبان معاصر، دانشجویی، بانوان، امام (ره) و قرآن، كودك و نوجوان، محافل و مراسم و تجلیل از خادمان قرآن كریم برگزار می شود. این نمایشگاه از 10 آبان ماه برای بازدید عموم از ساعت 10 تا 23 برپا خواهند بود.

گفتنی است، یازدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن 9 آبان ماه با حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مركز آفرینش های هنری كانون واقع در خیابان حجاب افتتاح می شود.

UserName