• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • چهارشنبه 1386/02/12
 • تاريخ :

دادکان همچنان به دنبال انتقاد از رسانه ها!!

 چرا همه سکوت کرده اند

دغدغه ی دادکان وضعیت کنونی فوتبال است

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با ترتیب دادن یک نشست خبری بار دیگر حرفهای قدیمی خود را تکرار کرد .

محمد دادکان که این روزها در دفتر شخصی اش به انجام  امور شخصی مشغول است ، دیروز نشستی رسانه ای ترتیب داد که کاملا تحت تاثیر مصاحبه ی مطبوعاتی علی فتح اله زاده بود و از آن استقبال چندانی نشد و تنها یکی ، دو رسانه ی خاص به پوشش آن پرداختند.

هرچند با توجه به سوابق دادکان در حمله به رسانه ها ، مسلما شنیدن حرفهای تکراری او از حوصله ی خیلی ها خارج بود.

مهمترین نکات حرفهای دیروز دادکان به این شرح است :

*  امروز قصد مصاحبه نداشتم ولی به عنوان کسی که سالها در صحنه ورزش بوده و با ورزش زندگی کرده ، نمی خواستم چشم بر حقایق ببندم . نمی خواستم شرمنده آیندگان باشم .

* تعجب می کنم چرا رسانه ها مثل زمان ما اتفاقات فوتبال را به نقد نمی کشند؟ زمان ما کوچکترین کار ما بزرگنمایی می شد ولی حالا بسیاری از ضعف ها دیده نمی شود ، چرا؟ چرا دیگر رسانه ها واقعیت ها را نمی گویند ؟

*  زمان ما رسانه و صدا وسیما  برانکو را به هر بهانه ای کوبیدند . ولی امروز با وجود تمامی انتقادهای موجود خبری از این انتقادها نیست .

* شما با دادکان مشکل داشتید اما با فوتبال که مشکلی نداشتید . چرا سکوت کرده اید ؟

* در دوره ما فدراسیون با اسپانسرهای قوی که داشت کاملا بی نیاز شده بود اما حالا تحقیق کنید و ببینید که فدراسیون چقدر درآمد دارد و تیم ها با چه وضعیتی به سفرهای برون مزری اعزام می شوند .

دادکان هنوز هم می گوید زمان من بهتر بود ، او مشکلات دیروز را به گردن مهرعلیزاده و صفایی می اندازد ، مشکلات امروز را به گردن علی آّبادی و فدراسیون کنونی!... منم ... منم ... ها تمامی ندارد!

* زمان ما تبلیغات دور زمین برای فدراسیون 5/2 میلیارد تومان درآمد داشت .

* اطمینان داشته باشید با شرایط موجود تیم ملی در راه جام ملتها هم با مشکل روبرو می شود . زمان ما می گفتند که فوتبال ایران به مربی خارجی نیاز ندارد اما خودشان برای تیم های امید و جوانان مربی خارجی استخدام کرده اند . آقایان منتظر یک لغزش کادر فعلی هستند . اینها همه از برکات خرد جمعی است .

* معلوم است چه مشکلاتی برای استقلال و پرسپولیس  ایجاد شده است. واقعا دلم می سوزد که دنیا به خاطر مدیر نداشتن یک باشگاه و چاقو خوردن یک مدیر ، فوتبال ایران را به باد استهزاء بگیرد .

* درکتابی که از سوی فیفا به چاپ رسیده نام صفایی فراهانی به عنوان رئیس ذکر شده و نایب رئیس کیومرث هاشمی است . من سئوالم این است که حس وطن پرستی سازمان تربیت بدنی کجا رفت ؟ چرا باید یک سازمان خارجی برای فوتبال ایران تصمیم گیری کند و رئیس را خودش انتخاب کند . چطور می گفتید ما به سازمان های خارجی اجازه دخالت نمی دهیم و حالا رئیس فدراسیون فوتبال را فیفا مشخص می کند.

*  نمی دانم اساسنامه فدراسیون فوتبال بر چه پایه ای تنظیم شده ، نظر کدام کارشناس در آن لحاظ شده ، در کشور فقط همین اعضای کمیته شش نفره کارشناس هستند .

* بعضی از اعضای کمیته شش نفره  دنبال مطرح کردن خودشان بودند .

* مشکل تعلیق فوتبال ما مربوط به زمان مهرعلیزاده و مشکلاتی که بین او و فراهانی وجود داشت ، بوجود آمده است . 

* تا زمانی که این افراد غیر ورزشی در راس ورزش هستند، دیگر کار ورزشی نمی کنم. این توطئه است که فوتبال را به اینجا کشانده اند. من دیگر نمی خواهم به فوتبال برگردم .

* بعد برکناری، من را به مجلس ، دادگاه و ... بردند ولی با افتخار رفتم و پاسخگوی عمکردم بودم . به نظر من آقایان بله قربان گو می خواهند .

* کمیته ملی المپیک ضعیف ترین نهاد ورزشی ایران از نظر مدیریتی است. این کمیته وجاهت و جایگاه بزرگی در دنیا دارد اما مسئولان آن به میزهایشان چسبیده اند.

دادکان با نشان دادن کتاب فیفا گفت : اینجا نام صفایی فراهانی به عنوان رئیس ذکر شده و نایب رئیس کیومرث هاشمی است

مطالب مرتبط :

فحاشی دادکان،به مجری برنامه ی تلویزیونی ورزش دو

متن گفت و گوی جنجالی دادکان با روزنامه شرق قسمت اول ، قسمت دوم

 

 

UserName