• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1386/02/11
  • تاريخ :

تحصن در مقابل دانشگاه امیرکبیر

تحصن دانشجویان مقابل دانشگاه امیر كبیر

 

روز دوشنبه چهار نشریه طیف علامه دانشگاه امیركبیر در اقدامی هماهنگ و خط دهی شده اقدام به چاپ مطالبی مشترك در حمله به مقدسات دین اسلام و كاریكاتورهای موهن و همچنین انتشار شعارهای سازمان منافقین در ابعاد بزرگ كردند.دانشجویان دانشگاه امیركبیر نیز درپی توهین به مقدسات دینی دوشنبه و سه شنبه را در دانشگاه عزای عمومی اعلام كردند.

 

به گزارش فارس انجمن اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیركبیر با صدور اطلاعیه‌ای  سه‌شنبه را عزای عمومی اعلام و كلاس‌های درس را تعطیل كردند.

در اطلاعیه‌ای با عرض تسلیت به ساحت مقدس نبی مكرم اسلام و ائمه‌ اطهار و محضر مقدس حضرت صاحب الزمان (عج) و مقام معظم رهبری و عرض تسلیت به تمامی مسلمانان جهان، آمده است: به اطلاع می‌رساند روز دوشنبه 10 اردیبهشت ماه عده‌ای با توطئه‌ای از پیش طراحی شده تحت عنوان نشریات دانشجویی ریوار، سرخط، سحر، آتیه و ... به خود جرات دادند تا قلم در دست گیرند و گستاخانه به شخص مقام والای پیامبر اعظم حضرت محمد (ص) و آل پاك و معصوم آن حضرت بالاخص حضرت امیرالمومنین (ع) و ساحت مقدس حضرت مهدی(عج) و پایه‌ای‌ترین اعتقادات میلیون‌ها مسلمان توهین كنند تا نام خود را در كنار سلمان رشدی‌ها ثبت كنند.

در این اطلاعیه با اشاره به این كه بر هر مسلمان و انسان آزاده‌ای است كه در چنین شرایطی تا محاكمه تمامی دست اندركاران این فاجعه آرام ننشیند،آمده است:ما نیز همنوا با تمامی آزادگان و مسلمانان جهان امروز سه‌شنبه را عزای عمومی اعلام كرده و كلاس‌های درسمان را تعطیل می‌نماییم.

در ادامه اطلاعیه آمده است:با توجه به اهمیت این رخداد، دستگاه قضایی باید هر چه سریع‌تر به محاكمه دست‌اندركارن این توطئه اقدام نماید و با درنظر گرفتن اشد مجازات برای آنها، فكر تكرار چنین حركاتی را برای همیشه از ذهن آنها خارج سازد.

دانشجویان با تاكید بر این كه عاملان این فاجعه دانشگاهی را معرفی كرده و از ادامه تحصیل آنها كه فقط منجر به حیف و میل بیت‌المال می‌شود، در تمامی مراكز آموزشی جلوگیری شود، تصریح كردند:

تمام مسئولان اجرایی و فرهنگی (اعم از دانشگاه و بیرون دانشگاه) كه با اهمال و بی‌توجهی خود زمینه‌ چنین اتفاقی را فراهم آورده‌اند، مواخذه، مجازات و عزل شوند تا هر فرد مسئول در سراسر كشور كه در خواب غفلت فرو رفته است، بیدار گردد.

در پایان این اطلاعیه آمده است:تمام عوامل بیرونی این حادثه كه قطعا یك اتفاق دانشجویی ساده نیست و برنامه‌ریزی توطئه گران و عوامل بیگانگان را در پشت پرده داشته سریعاً شناسایی، مجازات و به عموم مردم مسلمان معرفی گردند.»

 

تحصن دانشجویان مقابل دانشگاه امیر كبیر

 

همچنین گزارشها حاکی از آن است تحصن دانشجویان دانشگاه‌های مختلف تهران در اعتراض به توهین چهار نشریه دانشجویی دانشگاه امیركبیر به مقدسات اسلامی امروز سه شنبه در آرامش كامل مقابل دانشگاه امیركبیر برگزارشد.

 

حنیف حسین ستاریان دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیركبیر با تشكر از دانشجویان به خاطر احساس وظیفه و حضورشان در این تحصن اظهار داشت: مسئله اصلاً مسئله كوچكی نیست و اینها افراد قلیلی هستند كه به دنبال فضاسازی و ایجاد نزاع و درگیری هستند، زیرا حیات سیاسی آنها در درگیری است.

وی با بیان این كه ما دانشجویان در مقابل عملكرد بعضی از نشریات دانشجویی در ترم گذشته كه به دنبال تشنج بودند، صبر انقلابی كردیم، تصریح كرد: این نشریات از اول سال 86 نیز برای تحریك دانشجویان فعالیت‌هایی را آغاز كرده بودند كه در نهایت منجر به این قضایا شد.

 

وی به تحریك سرشاخه‌های كارگری، زنان، معلمان و ... از سوی افرادی كه هیچ اعتقادی به حقوق آنها ندارند، اشاره و عنوان كرد: باید در این زمینه با مطبوعات و رسانه‌هایی كه منشا دروغ‌پراكنی در جامعه شده‌اند نیز برخورد شود.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیركبیر با تاكید بر این كه با وجود اتحاد داخلی در كشور قطعنامه‌های شورای امنیت و توطئه‌های دشمنان هیچ اثری نخواهد داشت، تصریح كرد: دشمنان احتیاج دارند تا فضای داخلی جامعه را به تفرقه كشانده و از آب گل‌آلود ماهی بگیرند.

وی در پایان دانشجویان را به هوشیاری و جلوگیری از تشنج و برخورد دعوت كرد و افزود: هر چند دانشجویان مسئول نشریات توهین به مقدسات را تكذیب كردند، اما انتظار این بود كه آنان نیز در این تحصن شركت می‌كردند.

 

تحصن دانشجویان مقابل دانشگاه امیر كبیر

 گزارش خبرنگار تبیان نیز حاکی از آن است که تحصن کنندگان در مقابل دانشگاه امیر کبیر بر ضرورت حفظ آرامش در دانشگاه تاکید داشتندو با شعار نیروی انتظامی تشکر تشکر از اقدامات نیروی انتظامی در حفظ نظم و آرامش

قدر دانی کردند.

 

تییان  توهین به مقدسات دینی را محکوم کرده و خواستار برخورد قوه قضاییه با عوامل اصلی این حادثه می باشد.

 

UserName