• تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1382/08/07
  • تاريخ :

میرسلیم مؤذن زاده: چرا دعای بین اذان پخش نمی‌شود؟

شاید پس از مردن من، آثارم پخش شوند

خانواده «مؤذن زاده» نامی آشنا درموسیقی آوازی و مذهبی كشور است، صوت اذان زیبای رحیم مؤذن زاده در گوشه روح الارواح در آواز بیات ترك كه درسال 1334 ضبط شده است، هنوز دل ها را صیقل می‌دهد، میر سلیم مؤذن‌زاده هم، از بچگی بلبل خوش الحان بوستان حسینی بوده است.وی معتقد است: موسیقی اصیل آوازی مذهبی به قول استاد شجریان اصالتش را از دست داده و درایران به این موسیقی كم لطفی می‌شود .

میرسلیم مؤذن زاده - در گفت ‌وگو با ایسنا افزود: برخی از علمای برجسته اذعان دارند كه آهنگ اصیل اشكالی ندارد، با توجه به این مسئله در می یابیم كه موسیقی ایرانی دراین برهه ضروری است .

وی در ادامه با اشاره به آموزش بهینه آواز در گذشته و عدم توجه به مبانی آموزشی در حال حاضر گفت:« در بین مداحان كمتر كسی هست كه ردیف را اجرا كند درحالی كه خواننده‌ها باید با موسیقی و ردیف‌های آن آشنا باشند . برخی از مداحان هم فقط می‌خواهند بگریانند .

مؤذن زاده در خصوص ثبت و ضبط آثار خود تصریح كرد: تقریبأ درشبكه دوم سیما 110 برنامه اجرا كرده ام كه این برنامه ها پخش نشده و در بایگانی نگهداری می‌شوند شاید هم پس از مردن من آثارم پخش شوند!

مؤذن زاده در ادامه از مسئولان فرهنگی كشور سئوال كرد: چرا شجریان كه این همه برای موسیقی و هنر ایران زحمت كشیده تنها در خارج از كشور برنامه اجرا می‌كند ؟ مگر چند هنرمند مثل شجریان داریم؟

 دلیلش هم آن است كه قدر ما را نمی‌دانند و متأسفانه آنطور كه شایسته است از توان هنرمندان استفاده نمی‌كنند .

UserName