• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • دوشنبه 1386/02/10
 • تاريخ :

گزارش اختصاصی از برد پرسپولیس

استادیوم آزادی

تماشاگر : حدود 20هزارنفر

آب وهوا : نیمه ابری

شرایط زمین : عالی

داور : محسن ترکی

کمک داورها : محمد جواد تقی پور – مرتضی کریمی

داور چهارم : پیروز سیف اله پور

ستاره بازی  : فرزاد آشوبی

اخطارها : یحیی گل محمدی – حامد حاجتی – مرتضی کاشی – علی سلمانی از صبا باتری کارت زرددریافت کردند و برای پرسپولیس هم آلونگ آلونگ وحسین کعبی کارت زرد گرفتند

اخراج : سهراب بختیاری زاده (40)

جدال هوایی فرزاد آشوبی و یحیی گل محمدی

ترکیب ابتدایی پرسپولیس

فرشید کریمی – حسین بادامکی – الونگ الونگ – ابوالفضل حاجی زاده - فرزاد آشوبی – شیث رضایی –

علی واحدی نیکبخت – ابراهیم اسدی – پژمان نوری – حسین کعبی – مهرزاد معدنچی

ترکیب ابتدایی صبا باتری

المیر تولیا – سهراب بختیاری زاده – مرتضی اسدی – محسن بیات – سعید بیگی – یحیی گل محمدی –

مرتضی کاشی – یدالله اکبری – حامد حاجتی – مارینکو مچکیج – زین الدین تاجیف

تعویض ها

تیم پرسپولیس هم  از سه تعویض خود بهره لازم را برد ؛  در شروع نیمه دوم طارق جبان به جای آلونگ آلونگ وارد میدان شد. ودر دقایق 67و75 هم دو تعویض دیگر برای پرسپولیس انجام شد که مهرزاد معدنچی وحسین کعبی از زمین خارج شدند وجای خودشان رابه زیاد شعبو و روبرت ساها دادند

برای تیم میزبان هم سه تعویض انجام شد که زین الدین تاجیف دردقیقه 61بازی خارج و جای خود را به مصطفی مهدیزاده داد. دردقایق 82و85 هم به ترتیب حامد حاجتی ویدالله اکبری از بازی خارج شدند وبه جای آنها علی سلمانی وعلیرضا عباسفرد وارد میدان شدند

گل پرسپولیس

در دقیقه 29 بازی حسین بادامکی در حال ورود به  محوطه جریمه صبا باتری از جناح راست بود که توسط سعید بیگی سرنگون شد و قاضی این میدان یعنی محسن ترکی اعلام پنالتی شد. این پنالتی را فرزاد اشوبی با یک ضربه محکم و زمینی وارد دروازه صبایی ها کرد.

صحنه ای از پا به توپ بودن نیکبخت

هر چند که بازی دیروز به لحاظ بخت کم  دو تیم برای قهرمانی لیگ از اهمیت چندانی برخوردار نبود ، اما به هر حال از طرفی انبوه طرفداران پرسپولیس و از سوی دیگر پخش مستقیم تلویزیونی ، بر هیجان مسابقه افزوده بود.

هر چند  دوتیم دوراندیشی کرده و تمام داشته هایشان را در این مسابقه رو نکردند چرا که هر چه باشد هم صبا باتری وهم پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی جام حذفی هستند و امکان رویارویی دوباره این دو تیم در دیدار فینال وجود دارد .

با این همه باز هم این تیم پرسپولیس بود که توانست طبق عادت چند هفته ی اخیر پیروز میدان باشد و با 3 برد و 2 مساوی خود را در جاده آرامش قرار دهد.

دقایق حساس

* دقیقه ی 16 مهرزاد معدنچی در نزدیکیهای نقطه کرنر صبا باتری توپ را به قصد باز کردن چارچوب زد که با دخالت المیر تولیا راهی کرنر شد

* دقیقه ی 28  ابراهیم اسدی کاپیتان قرمزها با شوتی سنگین وخطرناک دروازه صبایی ها را شلیک قرار داد که باز هم المیر تولیا توپ را به کرنر فرستاد.

* در دقیقه 43  شیث رضایی از جناح چپ صبا به خوبی توانست تا محوطه جریمه ی پیش آید وبایک پاس زیبا و دیدنی توپ را به حسین کعبی رساند ولی کعبی  نتوانست به خوبی از موقعیت بدست آمده استفاده کند.

درگیری حسین بادامکی ویدالله اکبری برای تصاحب توپ

* در دقیقه ی 67 پشت محوطه جریمه پرسپولیس ضربه ای ایستگاهی برای صباباتری بدست آمد که یدالله اکبری با شوتی محکم ولی نه چندان دقیق آن را به دستان فرشید کریمی سپرد

* مصطفی مهدیزاده هم دردقیقه ی 76 بازی با شوتی محکم از فاصله 30 متری زمین به سمت دروازه پرسپولیس شلیک کرد که توسط مدافعان پرسپولیس دفع شد.

درحاشیه ی این دیدار

اعتراض هواداران به استعفای محمد حسن انصاری فرد

*30 دقیقه مانده بود به آغاز بازی هواداران با سردادن شعارهایی مختلفی چون : مدیر سیاسی نمی خواهیم – مدیر محبوب ما حسن انصاری فر و کاشانی حیا کن پرسپولیس را رها کن سر می دادند .

این شعارها در تمام طول بازی هم به گوش می رسید. هواداران وتماشاگران توجه خاص وآن چنانی به بازی نداشتند و به نوعی جنگ مدیریتی در استادیوم به پا شده بود !

اعتراض هواداران به استعفای محمد حسن انصاری فرد

* پلاکارد های مختلفی با مضمون حمایت از انصاری فرد در گوشه و کنار ورزشگاه به چشم می خورد .

* خبرنگاران تلویزیونی در بین تماشاگران از استعفای مدیریت قبلی نظر سنجی می کردند .

* در جایگاه ویژه  افشین پیروانی ، احسان خرسندی ،  اشکان شکوفی (بازیکن تیم ملی تنیس ایران) ،  وینگو بگوویچ ،  تئودر یونگ ، مهدی  دادرس  و طبق معمول همیشه سعید راد (بازیگر سینما )  حضور داشتند

* سهراب بختیاری زاده کاپیتان صبا که در دقیقه 40 بازی از زمین اخراج شد ، پس از آنکه در بین دو نیمه دوش گرفت ، نیمه ی دوم را با لباس شخصی و از پله های منتهی به تونل ورزشگاه آزادی تماشا کرد.

* دربین دو نیمه بود که کامبیز دیرباز  بازیگر نقش مجید سوزوکی در فیلم اخراجی ها وارد استادیوم شد و تماشگران با شعار (ایول ، ایول ، داش مجید ایول ) به تشویق وخوش آمدگویی به او پرداختند! دیرباز از پرسپولیسی های دو آتشه است!

* دراواسط نیمه دوم تماشاگران وهواداران دقایقی به تشویق احمدرضا عابدزاده پرداختند

*  تئو یونگ مربی هلندی سابق پرسپولیس و کنونی استقلال که پیراهن آبی به تن کرده بود وبه هنگام خروج از استادیوم با دست خود پیراهنش را به هواداران قرمز نشان می داد و اشاره می کرد که باعث هیاهو وعصبانیت آنها شد!!

مطالب مرتبط

پرسپولیس برای حذفی خط و نشان کشید

                                                                                گزارش : مهدی سیگاری

                                 

                        

 

UserName