• تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1386/02/10
  • تاريخ :

کتابخانه مسجد صاحب الزمان(عج) در مشهد احیا شد

احیا کتابخانه مسجد صاحب الزمان(عج) در مشهد

کتابخانه مسجد صاحب الزمان(عج) واقع در میدان صاحب الزمان مشهد با حضور برخی از مسئولان شهرداری مشهد و امام جماعت این مسجد به بهره برداری رسید و احیا شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در این مراسم مسجد صاحب الزمان(عج) را دارای دیرینه ای موفق در فعالیت های فرهنگی دانست. سادات فاطمی به حضور شهید هاشمی نژاد در این مسجد در زمان مبارزات پیش از انقلاب اشاره كرد و گفت: شهید هاشمی نژاد در این مسجد مردم را با معارف دینی و قرآنی آشنا می كرد.

وی به سابقه كتابخانه این مسجد نیز اشاره كرد و گفت: كتابخانه این مسجد توسط شهید هاشمی نژاد در سال 1355 بنیانگذاری شد ولی پس از شهادت شهید هاشمی نژاد این كتابخانه به خوبی اداره نمی شد و به مرور به تعطیلی كشیده شد. وی ادامه داد: حال پس از 15 سال متروك بودن این كتابخانه تصمیم به فعال كردن دوباره آن گرفتیم. وی كتب سابق این كتابخانه را 3 هزار جلد ذكر كرد و گفت: شهرداری نیز 199 جلد کتاب به اضافه یک دستگاه کامپیوتر به این کتابخانه اختصاص داده است.

قابل ذکر است در مراسم افتتاح این کتابخانه شهردار منطقه یک دانشگر و امام جماعت مسجد صاحب الزمان(عج) وبرخی مسولان ونیز طاهری مدیر روابط عمومی موسسه فرهنگی واطلاع رسانی تبیان دفتر خراسان  حضور داشتند. این مسجد یکی از پایگاه های اطلاع رسانی تبیان در مشهد می باشد.

 

روابط عمومی دفتر تبیان مشهد

 

UserName