• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • سه شنبه 1386/02/04
 • تاريخ :

مرحله ی نیمه پایانی لیگ قهرمانان اروپا

میلان در قلعه ی شیاطین

رونالدو و کاکا امید های اول دو تیم

مردم شهر منچستر این روزها خیلى خوشحال و در عین حال بسیار نگران هستند.

 پس از سال ها فرگوسن تیمى از منچستر یونایتد ساخته كه در هر رقابتى از مدعیان نخست فتح جام به حساب مى آید. صدرنشینى در لیگ برتر، حضور در فینال جام حذفى انگلیس و تلاش براى فینالیست شدن در لیگ قهرمانان اروپا از دستاوردهاى فصل 2006-2007 فرگى به حساب مى آید.

او قصد دارد خاطرات سال 1999 را كه با درخشش امثال بكام، یورك، كول، شرینگهام و از همه مهمتر اشمایكل به دست آورد، این بار با تكیه بر ستارگانى چون رونالدو، رونى، كاریك و گیگز زنده كند اما تساوى شنبه شب این تیم مقابل میدلز بورو بیش از دست دادن 2 امتیاز براى این تیم بود. فرگوسن در این دیدار ریچاردسون و از او مهمتر ریوفردیناند مدافع مستحكم خود را از دست داد تا كارلو آنچلوتى سرمربى میلان امید بیشترى به گلزنى جیلاردینو در اولدترافورد داشته باشد. مصدومیت فردیناند مشكلات فرگى را براى بازى امشب دو چندان كرده است. پس از مصدومیت نویل، سیلوستره و نمانیا ویدیچ، این مربى اسكاتلندى حالا باید از بازیكنانى چون فلچر و اوشى در خط دفاعى استفاده و از گل زدن روسونرى در اولدترافورد جلوگیرى كند.

 «شیاطین سرخ» در بازى برگشت نیز نمى توانند از مدافع خشن خود سودى ببرند. فرگوسن نه تنها در دفاع بلكه در سایر نقاط زمین با عدم آمادگى بازیكنانش مواجه است. علاوه بر ریچاردسون كه مقابل میدلزبورو مصدوم شد، پارك جى سونگ كره اى نیز نمى تواند خود را به بازى امشب برساند.

فرگوسن به دنبال رویاهای گذشته

در خط حمله نیز لوییس ساها، مهاجم فرانسوى سرخپوشان اولدترافورد غایب خواهد بود. فرگوسن در مورد مصدومان تیمش مى گوید: این مصدومیت ها كار ما را خیلى سخت مى كند. امیدوارم بتوانیم بازیكنان را به بازى برگشت برسانیم.

به هر حال فرگوسن امیدوار است بتواند از گرى نویل و پاتریس اورا در خط دفاعى تیمش استفاده كند.

اما وقتی نگاهی بیندازیم به آن طرف زمین می بینیم که میلانی ها در این چند هفته خوب نتیجه گرفته اند و توانسته اند بازیهای خود را در سری A  با پیروزی های پر گل به اتمام برسانند .آنچلتوتی بر خلاف فرگوسن تمامی بازیکنان خود را در اختیار دارد و تنها نگرانی آنچلوتی در این دیدار مصدومیت جزئی دیدا است  و در صورتی که وی نتواند مصدومیت جزئی شانه اش را پشت سر بگذارد باید از کالاچ استرالیایی استفاده کند .

اما شیاطین سرخ براى بازى امشب با یك امیدوارى خاص گام به چمن هاى اولدترافورد مى گذارند. هواداران این تیم هنوز پیروزى رؤیایى 7 - یك تیمشان مقابل رم را فراموش نكرده اند و منتظرند كه یك پیروزى پرگل دیگر مقابل میلان، دیگر تیم ایتالیایى به دست  آورند. میلانى ها هم آن بازى را به خوبى به خاطر دارند و بى  شك براى انتقام رم پاى به میدان خواهند گذاشت. آنها كه امسال در سرى A نتوانستند دل هواداران خود را شاد كنند حالا به رهبرى كارلتو، مردى كه بیشترین انتقادات را تا چند هفته پیش متوجه خود مى دید در مرحله نیمه نهایى قرار دارد. آنچلوتى كه تیمش در بازى برگشت مقابل بایرن مونیخ در آلیانس آره نا 2 -  صفر پیروز شده بود در مورد بازى امشب مى گوید: ما 2 سال پیش توانستیم یونایتد را شكست دهیم و قصد داریم این بار نیز این كار را تكرار كنیم.

آنچلوتی سرمربی تیم فوتبال میلان ایتالیا

امتیازى به نام مالدینى

كارلتو قصد دارد از كوله بارى از تجربه به نام پائولو مالدینى در خط دفاعى تیمش استفاده كند تا شاید به وسیله تجربیات او بتواند كریس رونالدو یا رایان گیگز را از كار بیندازد .وى مى گوید: در چنین بازیهایى تجربه نقش مهمى در تعیین تیم پیروز دارد. ما 2 برترى نسبت به یونایتد داریم، یكى مالدینى و دیگرى سایر بازیكنان با تجربه تیم.

میلانى ها طى 4 فصل اخیر از بهترین تیم هاى لیگ قهرمانان بوده اند چرا كه آنها یك بار قهرمان (2003 ) و یك بار نایب قهرمان 2005  شدند و 2  بار به نیمه نهایى  2004 و 2006  رسیدند.

مالدینی امشب نهمین حضور در نیمه نهایی لیگ قهرمانان را تجربه میکند .

پائولو مالدینى، كاپیتان محبوب روسونرى مى گوید: منچستریونایتد طى سال هاى اخیر پیشرفت بسیارى داشته است و كریس رونالدو و وین رونى در این تیم فوق العاده كار مى كنند. البته ما از آنها هراسى نداریم چون تیم ما روحیه  بسیار بالایى دارد. چیزى كه ما را قوى مى كند روحیه و اشتیاق ما براى پیروزى است. ما تنها یك بازى را باید در انگلیس انجام دهیم ولى در خانه و در فینال شانس پیروزى با ما است.

انتقام 2 سال پیش

اما این بازى براى فرگى معناى دیگرى هم دارد. او به خوبى بازى 2 فصل پیش كه در مرحله حذفى هم در اولدترافورد و هم در سن سیرو منچستر یونایتد بازى را به میلان واگذار كرد را به خاطر دارد.وى در این باره مى گوید: من آن بازى را به خوبى به خاطر دارم. ما در آن بازى چندین و چند موقعیت خلق كردیم و امشب نیز همین كار را خواهیم كرد. سؤال اصلى این است كه آیا ما مى توانیم آنها را شكست دهیم؟ وقتى ما در سن سیرو بازى كردیم میلان 3 فرصت گلزنى داشت و یكى را به ثمر رساند. ما 5  تا فرصت داشتیم ولى هیچ گلى نزدیم. در این سطح اگر تیمى از فرصت هایش استفاده نكند چیزى جز پشیمانى نصیبش نمى شود. سرالكس در مورد سابقه 2 تیم در اروپا مى افزاید: ما به سابقه درخشان میلانى ها در اروپا واقفیم. آنها در 10 فینال لیگ قهرمانان اروپا حضور داشتند كه ركورد فوق العاده اى است. ولى من معتقدم ما از آنها بهتر كار خواهیم كرد. اگر بتوانیم آنها را بدون خوردن گل ببریم شكست دادن ما كار سختى مى شود.

2 تیم براى بازى امشب محرومى ندارند اما رونالدو، اورا، هاینتزه و اسكولز از منچستریونایتد و پائولو مالدینى از میلان باید مراقب باشند چرا كه در صورت دریافت اخطار از داور، بازى برگشت را از دست خواهند داد. تنها نگرانى آنچلوتى براى بازى امشب دیدا، دروازه بان برزیلى روسونرى است كه شانه  اش در تمرینات آسیب دیده.

تركیب احتمالى دو تیم

منچستر یونایتد: فان درسار، فلچر، نویل، اوشى، براون، هاینتزه، رونالدو، كاریك، اسكولز، گیگز، رونى و آلن اسمیت.

میلان: دیدا، اودو، نستا، مالدینى، یانكلوفسكى، گاتوزو، پیرلو، آمبروزینى، سیدورف، كاكا و جیلاردینو.

مطالب مرتبط :

تحقیر رم در اولدترافورد

سرخ آبی ها در فینال جام حذفی انگلیس

 

 

 

 

 

UserName