• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 6948
 • سه شنبه 1386/2/4
 • تاريخ :

تبهکاران در فوتبال ایران

200 اس ام اس مرگبار

رفتارهای مافیایی فوتبال ایران را تهدید می کند!

خداداد افشاریان داور مسابقه سپاهان و استقلال از سوی عده ای از تماشاگران منتسب به استقلال تهدید به مرگ شده است!

او اس ام اس ها را نشمرده اما تعدادشان شاید به 200 هم برسد؛ «نمی دانم دقیقا چند مرتبه تهدیدم کردند اما بارها به تلفن همراهم پیام های تهدید آمیز فرستاده شده حتی بعضی ها با منازلم تماس گرفتنند وهمسرم راتهدید کردند که اگر استقلال قهرمان لیگ برتر نشود جسد شوهرت را تحویل شما می دهیم البته من به این حرفها پوشالی اهمیتی نمی دهم واز هیچ کس جز خدا نمی ترسم.»

افشاریان که سعی می کرد در مورد عکس العمل مرفاوی در پایان مسابقه سپاهان واستقلال کمتر سخن بگوید از مطبوعات خواست که اجازه ندهند این مساله به جنجال منتهی شود:

آن مساله را فراموش کرده ام مرفاوی از مربیان خوب کشورمان است هر چند گزارش کامل ان مسابقه را تحویل کمیته انضباطی داده ام شما هم کمک کنید که کمتر این قضیه به جنجال کشیده شود.»

خداداد افشاریان فکر نمی کرد قضاوت درستش خانواده ی او را دچار دردسر کند

این اولین بار است که داوری از داوران فوتبال ایران به خاطر شکست یکی از تیم های پر طرفدار به مرگ تهدید می شود وطرفداران دو آتشه آن تیم پا را از محدوده ی عادی فراتر گذاشته و کار را به این طور مسائل می کشانند.

اما  گویا ظهور رفتارهای مافیایی  به همین جا ختم نمی شود ، هفته ی پیش هم پزشک تیم پگاه گیلان که از مسموم کردن بازیکنان این باشگاه خود داری کرده بود ، تهدید به مرگ شد!

ماجرا را باشگاه پگاه گیلان  طی نامه ای به فدراسیون فوتبال چنین گزارش کرد :

«درمورخه 18 فروردین ماه 86  تلفن همراه میثم علیپور، پزشكیار باشگاه پگاه به صدا درمى آید. در آن طرف گوشى مردى با صداى آرام و لحنى تهدیدآمیز مى گوید مقدارى دارو به شما خواهیم داد تا در دستور غذایى بازیكنان پگاه قبل از بازى قرار دهید تا بازیكنان در هنگام بازى دچار حالت تهوع شده و شما هم زندگى ات از این رو به آن رو خواهد شد. پزشكیار باشگاه پگاه كه به نوعى از این پیام تلفنى وحشت زده شده بود، به سرعت با ثبت شماره مورد نظر وقایع را به گوش مسؤولان باشگاه رساند.

همان شخص با یك شماره تلفن دیگر پس از پایان بازى با استقلال دزفول در روز 27  فروردین ماه یك بار دیگر به شماره همراه پزشكیار پگاه زنگ مى زند و این بار با بازگو كردن پیشنهادات قبلى در آخر یك تهدید جدى هم به كار مى برد كه اگر قبل از بازى شاهین بوشهر كارهایى كه گفتیم علیه بازیكنان پگاه انجام دادید، زندگى تان از این رو به آن رو خواهد شد، در غیر این صورت از زندگى ساقط مى شوید.

داور بازی سپاهان - استقلال و پزشک تیم پگاه گیلان از طریق موبایل تهدید به مرگ شده اند!

تماس گیرنده اعلام كرده كه براى بازى بعد قرصى برایت خواهیم فرستاد تا 15  دقیقه قبل از بازى به بازیكنان داده تا آنان را دچار ضعف قواى جسمانى، دل پیچه، اسهال و استفراغ شدید كند.

مهندس اسماعیل شاد، مدیرعامل و عضو هیأت مدیره مؤسسه فرهنگى ورزشى پگاه در این خصوص توضیح مى دهد: هرچند به سلامت نیروهاى خود ایمان داشته و معتقدم كه نتایج فوتبال را باید در زمین بازى رقم زد اما بى تردید بیان چنین موضوعاتى براى كارگزاران فوتبال ایران براى خشكاندن ریشه نابسامانى هاى فوتبال این مرز و بوم مى تواند روزنه اى حتى كوچك باشد.

وى تأكید كرد: در صورت لزوم هر 2 شماره را با تاریخ و ساعت مشخص به مسؤولان فدراسیون فوتبال خواهیم داد.

مدیرعامل پگاه گیلان اظهار كرد: ما قصد اتهام زدن به هیچ تیم، گروه یا شخصى را نداریم اما این را مى دانیم كه این روزها براى ماندن، براى نرفتن به جهت صعود و حتى سقوط معاملاتى پشت پرده در حال شكل گیرى است كه در شأن و منزلت فوتبال ایران نیست. اینكه چه كسى این ارتباطات را برقرار مى كند بى تردید یك كار هدف دار و برنامه ریزى شده است اما این كه چرا و با رسیدن به كدام هدف بزرگ در فوتبال ما این گونه مسائل راه پیدا كرده است، مسؤولان باید پاسخگو باشند.

جهان پور، سرمربى پگاه نیز وقتى مى بیند فوتبال پاك راه خود را گم كرده است، مى گوید: واقعاً این در مقایسه با برنامه هاى مافیایى كه پیش مى آورند چیزى نیست، چون ثابت كردنى نیست. فقط باید درد دل كرد، امسال چون تعداد سهمیه لیگ برتر بیشتر شده است، متقاضى بیشتر و سینه چاك ترى نمایان شده است، عین بازار عرضه و تقاضا است.

این روزها براى ماندن،صعود و حتى سقوط معاملاتى پشت پرده در حال شكل گیرى است كه در شأن و منزلت فوتبال ایران نیست.

وقتى تیمى كه 22 هفته تمام و با اقتدار در صدر گروه خود قرار مى گیرد یك بار دیگر باید براى بروز شایستگى خود به اجبار به یك بازى تحمیلى تن در دهد، آیا مى توان شاهد حوادثى غیر از این بود؟

اگرچه اسماعیل شاد مدیرعامل باشگاه پگاه پس از این ماجرا گفت وگوى كوتاهى را با خبرگزارى ایسنا انجام داده ولى در تماس با ایران ورزشى  حرف هاى دیگرى هم مى زند. شاد مى گوید: قبل از بازى با استقلال دزفول با پزشك تیم تماس گرفته اند.

بعد از بازى هم این كار را انجام داده اند و او تهدید به مرگ شده است. ما هم به فدراسیون فوتبال نامه زدیم و آنها را در جریان این مسأله قرار دادیم. پس از آنكه این ماجرا روى خط خبرگزارى رفت، از وزارت اطلاعات تماس گرفتند و من هم توضیحات لازم را به آنها دادم. ساعت و شماره تماس ها را نیز در اختیار آنها گذاشتم. یك بار از تلفن ثابت زنگ زده بود و یك بار هم از تلفن همراه كه هر 2 شماره را در اختیار مسؤولان اطلاعات گذاشتیم.

شاد در جواب به این سؤال كه «پگاه جوسازى مى كند» خیلى آرام و نرم مى گوید: به هیچ وجه دنبال جنجال و جوسازى نیستیم. شاید تصور كنید كه در این شرایط كم آورده ایم ولى باور كنید كه اینگونه نیست. تیم ما یك فصل زحمت كشیده و حالا هم در حذفى كارش را با موفقیت دنبال مى كند و با پیروزى در این مرحله به لیگ برتر مى رسد. حرف ما این است كه چرا باید تیم هایى كه یك سال زحمت كشیده اند، دوباره در حذفى بجنگند؟ وقتى حذفى پیش مى آید، این بحث ها هم به وجود مى آید. من از آقاى خبیرى دلخور هستم و حرف هاى او در این باره تأسف برانگیز است. در نهایت تمام ماجرا را با آقاى شاه حسینى هم در میان گذاشته ایم و امیدواریم آنها به این مسأله رسیدگى كنند.

 رفتارهای مافیایی فوتبال ایران را تهدید می کند!

شاه حسینى رییس كمیته انضباطى فدراسیون فوتبال هم وقتى ماجراى تهدید پزشكیار تیم پگاه را مى شنود، چنین واكنشى نشان مى دهد: موضوع را الان شنیدم. تهدید به مرگ جرم است و مجازات سنگینى دارد. صددرصد مراجع قضایى این مسأله را دنبال مى كنند و با شگردهاى پلیسى حتماً به اصل ماجرا پى مى برند اما تا زمانى كه جرمى ثابت نشده، پیگیرى این ماجرا از طرف كمیته انضباطى ممكن نیست.

باید مسؤولان پگاه این مسأله را پیگیرى كنند تا دیگر كسى جرأت چنین كارهایى را پیدا نكند. شاه حسینى در ادامه مى گوید: با این شرایط، مجبوریم كه بازیهاى حذفى را با نظارت بیشترى برگزار كنیم و حتماً یك تیم نظارتى براى هر مسابقه تشكیل مى دهیم تا مبادا اتفاق دیگرى رخ دهد. فدراسیون فوتبال هوشیار است و اجازه نمى دهد كه فوتبال از مسیر پاك خود خارج شود.

اما با همه ی این احوال برخی از نتایج دیروز دسته اول هم شبه برانگیز بود ، رد و بدل شدن گل های بسیار در برخی از این بازی ها  عادی نبود....

مطالب مرتبط :

پنالتی عدالت را برقرار کرد!

تراکتورسازی و پگاه در پلی آف

UserName