• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1386/02/01
  • تاريخ :

پنالتی عدالت را برقرار کرد!

اعلام صحنه مشکوک پنالتی

جمعه:31/01/1386

ورزشگاه نقش جهان اصفهان

سپاهان یك

گل: هادى عقیلى (90+2 پنالتى)

استقلال صفر

داور: خداداد افشاریان

كمك ها: جواد تقى پور، علیرضا یزدانى

ستاره میدان: محمد نورى (سپاهان)

تماشاگر: 30 هزار نفر

استقلال صدرنشین كه مى خواست حداقل با یك امتیاز اصفهان را ترك كرده و با اتكا به بازیهاى خانگى بعدى اش به قهرمانى نزدیكتر شود در واپسین لحظات همه چیز را از دست رفته دید تا جریان بازى رفت در تهران این بار در جهت عكس آن روز اتفاق بیفتد.

البته استقلال در این بازی حریف دست و پا بسته ای برای سپاهان بود.

شادی زرد پوشان اصفهانی بعد از به ثمر رسیدن گل

هر چند بعضی از کارشناسان معتقدند پنالتی اعلام شده به سود سپاهان پنالتی نبود ،  اما بسیاری معتقدند حق استقلال هم در این بازی شکست بود و شاید این پنالتی به نوعی عدالت را برقرار کرد.

استقلال كه مى دانست در مقابل سپاهان كار دشوارى دارد از همان ابتدا با تفكر كسب یك امتیاز وارد میدان شد و به دنبال احتیاط بیش از حد حتى از رسیدن به حداقل امتیاز بازى نیز عاجز ماند. در سوى مقابل بازیكنان تیم زردپوش اصفهانى با وجود حضور در لیگ قهرمانان آسیا و خستگى ناشى از این رقابت ها باز هم با انگیزه و جسور نشان دادند و با این پیروزى ثابت كردند حتى مى توانند جزو مدعیان درجه نخست قهرمانى در لیگ برتر باشند.

جدال بازیکنان برای تصاحب توپ

سپاهان از همان دقایق ابتدایى با بازى روان بازیكنان باتكنیكى مثل نورى، بهادرانى، سیدصالحى و شفیعى در چندین نوبت خطرساز ظاهر شد و در اكثر دقایق بازى صاحب توپ و میدان بود. نتیجه برترى نسبى زردپوشان هم دو  موقعیت مسلم گلزنى بود كه توسط اكبرى و شفیعى به هدر رفت. در سوى مقابل استقلال تنها روى ضربات ایستگاهى اندكى خطرساز شد و بهترین موقعیت این تیم توسط طالب نسب هدر رفت.

در نیمه دوم نیز روند بازى تغییرى نكرد و این تیم میزبان بود كه اشتهاى بیشترى براى پیروزى و كسب 3 امتیاز داشت. زردپوشان در این نیمه نیز موقعیت هایى را توسط بیات، شفیعى و عمادرضا هدر دادند هر چند نمى توان از نقش ارزنده طالب لو در آخرین منطقه دفاعى استقلال به سادگى گذشت. اشتیاق بوناچیچ براى كسب 3 امتیاز با فراخواندن عماد رضا به بازى و استفاده از 3  مهاجم در نهایت باعث برترى میزبان شد و ریسك لوكا نتیجه داد.

صحنه ای از دیدار بازی استقلال - سپاهان

در لحظات پایانى و هنگامى كه دو  تیم به یك امتیاز بسنده كرده بودند بى احتیاطى مدافعان استقلال برایشان گران تمام شد تا سپاهان در دقیقه 92 با یك ضربه پنالتى این تیم را پیروز میدان كند و به جمع مدعیان قهرمانى اضافه شود. سپاهان با این پیروزى 42 امتیازى شد و حالا با یك بازى عقب افتاده مى تواند در كنار استقلال، سایپا و استقلال اهواز تعیین قهرمان در روزهاى پایانى لیگ را با اما و اگرهاى فراوانى همراه كند.

 

در حاشیه سپاهان ـ استقلال

 

ما كه رفتیم آسیا

هواداران سپاهان براى تضعیف روحیه استقلالى ها پرچمى را درباره نرفتن آبى پوشان به آسیا در روزشگاه نصب كرده بودند. روى این پرچم نوشته شده بود «ما كه رفتیم آسیا»

 

سپاهان سلطان زرد آسیا

حدود یك سوم ظرفیت ورزشگاه نقش جهان را طرفداران استقلال تشكیل مى دادند. بقیه سكوها در اختیار هواداران میزبان بود كه با پرچمى كه ایرانیان دبى به تیم هدیه داده اند به تشویق تیمشان پرداخته بودند. روى این پارچه  بزرگ به سه  زبان عربى، انگلیسى و فارسى نوشته شده بود سپاهان سلطان زرد آسیا

 

مشكل باد براى صدا و سیما

وزش باد شدید مشكلاتى را براى پوشش زنده دیدار سپاهان ـ استقلال پیش آورده بود. از آنجایى كه ورزشگاه نقش جهان در گودى ساخته شده است وزش باد در ابتداى بازى براى دوربین هاى تلویزیونى مشكلاتى پیش آورده بود كه با تمهیدات صدا و سیماى اصفهان مشكل حل شد و امكان پخش مستقیم بازى فراهم شد.

 

هوادار سپاهان درون دروازه استقلال

بین دو نیمه دیدار دیروز یكى از هواداران سپاهان وارد زمین شد. او توپ را برداشت و با توپ وارد دروازه استقلال در نیمه نخست شد كه بلافاصله مأموران یگان ویژه او را گرفتند و از زمین بیرون بردند.

جدال بازیکنان برای تصاحب توپ

اماراتى ها در نقش جهان

دیدار دیروز سپاهان براى اماراتى ها اهمیت زیادى داشت. العین باید در دور برگشت لیگ قهرمانان آسیا به مصاف سپاهان رود براى همین دیروز دوربین شبكه دبى اسپورت دیدار نقش جهان را پوشش مى داد. همچنین آنالیزور باشگاه العین نیز با حضوردر ورزشگاه نقش جهان از نزدیك بازى سپاهان را تماشا مى كرد.

 

خوشامدگویى سپاهانى ها به آبى ها

ایران ورزشى ـ در شروع دیدار دیروز نیمكت میزبان به اتفاق به طرف نیمكت استقلال رفتند به آنها خوشامد گفتند. لوكابوناچیچ، منصور ابراهیم زاده و مجید بصیرت قبل از شروع بازى به طرف نیمكت  آبى ها رفتند و با كادر فنى این تیم خوش و بش كردند.

 

مأمور یگان ویژه راهى بیمارستان شد

پرتاب ترقه از سوى هواداران استقلال یكى از مأموران یگان ویژه اصفهان را راهى بیمارستان كرد. ترقه اى كه از سوى هواداران استقلال پرتاب شد به كنار پاى سروان فروغى یكى از مأموران یگان ویژه خورد و پاى او تا زانو دچار حریق شد. او به خاطر مصدومیت شدید بلافاصله به بیمارستان منتقل شد.

 

تقدیر سپاهان از امنیت ورزشگاه

باشگاه سپاهان قصد دارد از یگان ویژه اصفهان به خاطر تأمین امنیت دیدار دیروز تقدیر كند. فیروزى رییس حراست باشگاه اصفهان اعلام كرد از سرهنگ بیگى معاونت یگان ویژه اصفهان به خاطر تأمین امنیت ورزشگاه تشكر خواهند كرد. محمدرضا ساكت مدیر عامل سپاهان قرار است طى مراسمى از یگان ویژه تقدیر كند. جالب اینكه استقلالى ها به ویژه مرفاوى در پایان بازى از امنیت ورزشگاه ناراضى بودند.

 

منصوریان كاپیتان نشد

علیرضا منصوریان بازوبند كاپیتانى استقلال را قبول نكرد. هنگامى كه علیرضا منصوریان به عنوان بازیكن تعویضى به میدان مى آمد پیروز قربانى به كنار زمین آمد تا بازوبند را به او بدهد اما منصوریان قبول نكرد تا در ادامه بازى نیز قربانى كاپیتان استقلال مقابل سپاهان باشد.

مطالب مرتبط :

درگیری در رختکن استقلال

 

UserName